KeMâL'in Kapak Resmi
KeMâL tekrar paylaştı. 1 saat önce

Hediye Kitap - Tuna'nın Türküsü-Bir Gün
Değerli arkadaşlar;
Altı gün süren Samsun TÜYAP Karadeniz Kitap Fuarı bu akşam itibarıyla sona erdi. Her anınını değerlendirdiğim bir bayramdı adeta. Çok sayıda kitap satın aldım.

Gelelim esas konuya...
Geçtiğimiz aylarda da öyle bir hediyeleşme durumumuz olmuş, okuyan arkadaşlarımız beni hayli sevindirmişti. Sanırım iki eseri de beğenmişlerdi. Şimdi de 1000kitap.com üyesi 15 kişiye bendenize ait olan 'Tuna'nın Türküsü-Bir Gün' kitabımı hediye etmek isterim.

http://www.kitapyurdu.com/...nufacturer_id=151783

Tuna'nın Türküsü

Bir Gün

Yaklaşık 4 liralık kargo ücreti alıcıya aittir. Ricam okuyup yorumlamanızdır. Edinmek isteyen arkadaşlar 'Okumak İstiyorum' yazarlarsa irtibata geçebiliriz.
Şimdiden teşekkürler.

KeMâL, Hayat, Evren ve Herşey'i inceledi.
Dün 00:08 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Serinin 3. kitabı. İlk iki kitaba göre biraz daha sakin ve durağan olmasından dolayı sıkıcı geldiğini söyleyebilirim. Şunu da belirteyim; sıkıcı olmasına rağmen cümlelerden yada kelimelerin çok iyi çevirisi sanırım okumaktan bıktırmıyor, sıkmıyor. Sıkılsa da okutuyor. 33 bölümden oluşuyor. Bölümler arası sayfa aralıkları da fazla olduğu için hızlı gidiyor. Bu bölümde kriket oyunun baya çok oynadık. Eğlenceli bölümlerden biriydi. Uçmak tanımının olduğu bölüm çok daha şahane :D. Konular akla abes gelse de, gerçekleri çat çat diye yüzüne vuran eğlenceli bir eser.

KeMâL, bir alıntı ekledi.
25 Şub 20:36 · Kitabı okuyor

Kafasını önüne eğen elçi, gerçek dünyanın ne kadar zor ve karmaşık bir yer olduğunu, orada yaşamak için karşı konulması gereken ne kadar da çok zorluk ve çelişkinin bulunduğunu daha önce hiç fark etmemiş olması yüzünden kendini aptal ve üzgün hissederdi.

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 421 - Kabalcı Yayıncılık)Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 421 - Kabalcı Yayıncılık)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
25 Şub 19:40 · Kitabı okuyor

Bütün bu bitmek bilmeyen asırlardan sonra benim tek özlemim hiçlik.

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 410 - Kabalcı Yayıncılık)Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 410 - Kabalcı Yayıncılık)

1. Isparta Kitap Fuarı
I. Isparta Kitap Fuarı (03-12 Mart 2017)

3-12 Mart 2017 tarihleri arasında, ISPARTA Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi’nde 1. Isparta Kitap Fuarında siz kitapseverlere yayınlarımız P indirimli sunulacaktır.

İmza günü:
12 Mart 2017 Pazar saat 15:00 da Isparta, Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi’nde Prof . Dr. İlber ORTAYLI sizlerle buluşuyor.
Tüm halkımız davetlidir.


Fuar Adı: 1. Isparta Kitap Fuarı (Isparta)
Fuar Tarihi: 03 Mart 2017 -12 Mart 2017
Fuar Mekânı: Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi
Mekân Adresi: Batıkent, 5766. Sk. No:5, 32100 Isparta Merkez/Isparta

KeMâL, bir alıntı ekledi.
25 Şub 12:49 · Kitabı okuyor

“Ne olursa. Yaptığın işi yap. Ama iyi yap.”

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 383 - Kabalcı Yayıncılık)Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Sayfa 383 - Kabalcı Yayıncılık)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
25 Şub 11:51 · Kitabı okuyor

“Reenkarnasyonun ilginç yanı,” dedi törpüleyici bir tonlamayla ses, “çoğu kişinin, çoğu ruhun, bunun kendisinin başına geldiğini fark etmemesidir.”

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Kabalcı Yayıncılık)Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Kabalcı Yayıncılık)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
25 Şub 11:41 · Kitabı okuyor

istesen de istemesen de bizler yalnızca yüzeysel merakları olan, aykırı, uyuşuk, hıyar herifleriz.

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Kabalcı Yayıncılık)Otostopçunun Galaksi Rehberi - Beşibiryerde, Douglas Adams (Kabalcı Yayıncılık)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
24 Şub 17:10 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Önemli olan şuydu: Bu kişiler normallik ve düzgünlükten en ufak bir şekilde sapıyorlarsa bile, bu sapma onların yeterince iyi olmamalarından değil, fazlasıyla iyi olmalarından kaynaklanıyordu.

Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Kabalcı Kitabevi)Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Kabalcı Kitabevi)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
24 Şub 15:53 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kendi ağırlığınıza ilişkin tüm hesaplamalara boş verin ve yalnızca daha yukarılara yükselmenize izin verin.
Bu noktada kimsenin söylediklerini dinlemeyin, çünkü size yardımcı olacak herhangi bir şey söylemeleri pek mümkün değildir.

Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Kabalcı Kitabevi)Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Kabalcı Kitabevi)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
24 Şub 14:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

“İlginç bir şey,” dedi Arthur yavaşça, “insan Evrende ne kadar daha hızlı ve ne kadar uzağa giderse Evrendeki yeri de o kadar önemsiz görünüyor, ki bu da insanı bir uçsuz bucaksızlık hissiyle dolduruyor ya da sanki boşaltılmış bir ...”

Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Sayfa 320 - Kabalcı Kitabevi)Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Sayfa 320 - Kabalcı Kitabevi)
KeMâL, bir alıntı ekledi.
24 Şub 14:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Makineleri anlamaya çalışmak gerçekten bir hata,” dedi, “beni endişelendirmekten başka bir işe yaramıyorlar.

Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Sayfa 319 - Kabalcı Kitabevi)Hayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams (Sayfa 319 - Kabalcı Kitabevi)