1000Kitap Logosu
Mor Kelebek
Mor Kelebek
Mor Kelebek
TAKİP ET
Mor Kelebek
@KitapSever_MorKelebek
İstanbul
6 okur puanı
20 May 2020 tarihinde katıldı.
24
Kitap
0
İnceleme
18
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Uhud, Müslümanlar için bir mağlubiyetti; ama Bedir'in zaferinden daha fazla Müslümanları terbiye eden bir istifadeye dönüşmüştü. Unutmamalı ki: " Hataün meşhur,hayrün min sevabi mehcûr / meçhul " "Bilinmeyen bir doğrudansa, bilinen bir hata daha iyidir." Çünkü bilinen bir hata; bir daha işlenmez, aynı delikten iki kere ısırılmaz.
10
Algı yönetimi ve manipülasyon karşı direnmek insanca bir yaşam için gereklidir. Bir kişinin kandırılması onur kırıcı birşeydir. Ama ondan daha acısı kandırıldığımızın farkına varmamaktır. Bu kişilerin durumu, mezbahaneye kesilmeye götürülen bir koyunun hala otlamaya çalışmasına benzemektedir. Biraz sonra kesilecegini farkında değildir. Bir kaç dakika sonra kesilecek olan koyunun otlamaya çalışması trajik bir tablodur...
2
Bir Müslüman için Hz.Peygamber'i ( ﷺ ) sevmek sadece vefanın ve heyecanın duygusal bir konusu değil, aynı zamanda imanın bir konusudur. Çünkü RABBİM iz , Peygamberi sevmeyi imanın kemal şartı olarak belirlemiş, Efendimiz de ( ﷺ ) kutlu sözlerinde bunu beyan etmiştir. O'nu gerçek manada sevebilmek, ancak tanımakla ile mümkündür. Çünkü muhabbet ancak marifetle ile sağlanır.
7