Mizgin'in Kapak Resmi
Mizgin tekrar paylaştı. 22 saat önce

Evcillestirdigimiz her seyden sorumluyduk hani? Cocuk masaliydi anlatilanlarin hepsi demek ki, bağzı yetiskinler gercek sandı masallari, aldandi. Kimse gülüne karşı sorumluluk hissetmedi, kimse tilki kadar sadık olmadi dostuna. Iyilik de, sevgi de, kavuşmak için cirpinmak da, hepsi ama hepsi küçük prenslere ozguydu. Bagzilari dunyada masallarini aradi. Oyle degil küçüğüm iste, masaldi inandiklarin hepi topu. Inandiklarin olmayana ozlemdi, ulasilmazdi. Bu yuzden yazdilar tum o guzel masallari ya zaten. Bulamadiklarindan, bulamayacaklarindandi. Unut masallari. Ne kara balik var okyanusa ulaşan, ne sozverdigi icin martiyi büyüten, ona ucmayi ogreten bir kedi ne de Alice 'nin saatli tavsani. Tipki oz buyucusu gibi sahte, tipki hansel ile grater' e pastalar veren cadı kadar kötü niyetliydi hakikat. Kimse gelip seni çıkarmayacak kardeşlerinin attigi kuyudan, ne de Şems çıkıp karşına unutturmayacak sana tüm bildirdiklerini. Birak masallari artık. Kara baliktan başla önce sonra sırasıyla ne gelirse. Unutmak hafifletir yüreğinde ki yükleri belki. Masallari terk edecek kadar buyumedin mi?
... .

Mizgin tekrar paylaştı. 07 Ara 11:30
Mizgin, bir alıntı ekledi.
 06 Ara 16:57 · Kitabı okuyor

Boşluk!!!
Ah,bu boşluk!Göğsümdeki bu korkunç boşluk!

Yalnızca bir kez,yalnızca bir kez yüreğime bastırabilsem onu.
Bu boşluğun doldurulabileceğini düşünüyorum çoğu zaman.

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 109 - Can)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 109 - Can)
Mizgin tekrar paylaştı. 07 Ara 11:30
Mizgin, bir alıntı ekledi.
06 Ara 17:15 · Kitabı okuyor

Tanrı biliyor ya!Çoğu zaman,bir daha uyanmama isteğiyle,hatta bazen bir daha uyanmama umuduyla yatıyorum yatağıma;sabah gözlerimi açıp da güneşi gördüğümde içerliyorum.

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 111 - Can)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 111 - Can)
Mizgin tekrar paylaştı. 06 Ara 11:23
Üç Renk, bir alıntı ekledi.
06 Ara 11:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bu insanlar, acaba ortadan kaldırılmasına karar verdikleri insanda, bir aklın, yaşama dört elle sarılmış bir aklın, ölüme hazır olmayan bir canın olduğu düşüncesini hiç mi akıllarına getirmiyorlar?

Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor HugoBir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
Mizgin tekrar paylaştı. 05 Ara 13:06

Gulizer-Dia/Dua
"min bi heft zimanan
ji heft jinên di tengasiya zayînê de
duayan berhev kir
ji bo hatina te
nizanim xwedê bi kîja zimanî dizane?"

yedi dilde
doğum sancısı çeken yedi kadından
dualar derledim
bir gün dönersin diye
bilmiyorum ki allah hangi dilden anlıyor?

Mizgin tekrar paylaştı. 01 Ara 10:55
Mizgin, bir alıntı ekledi.
30 Kas 12:05 · Kitabı okuyor

Yitirmek
Ümitsiz bir durumdayım Wilhelm,huzursuz bir atalet icindeyim;bir şey yapmadan duramamakla birlikte,bir şey de yapamıyorum.İmgelem gücünden yoksunum,doğa duygularımı uyandırmıyor ve kitaplardan iğreniyorum.Kendimizi yitirdigimiz zaman,her şeyi yitirmiş sayılırız işte..

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 72 - Can)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 72 - Can)
Mizgin tekrar paylaştı. 01 Ara 10:33
Feyzanur, bir alıntı ekledi.
01 Ara 10:18 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Sanki güzel bir ölü gövdeyle öç almak istediğim insanlar var.

Çocukluğun Soğuk Geceleri, Tezer Özlü (Epub)Çocukluğun Soğuk Geceleri, Tezer Özlü (Epub)
Mizgin tekrar paylaştı. 30 Kas 11:52
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
30 Kas 11:27 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yaşım henüz yirmi dört. Fakat ruhum öyle ihtiyar ki... Saçlarım simsiyah... Yani kumral demek istiyorum... Ama bir de ruhumun saçlarını görseniz...

Tanrı Misafiri, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 41 - İnkılap Kitabevi)Tanrı Misafiri, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 41 - İnkılap Kitabevi)
Mizgin tekrar paylaştı. 30 Kas 10:46
Holigan okur, bir alıntı ekledi.
30 Kas 08:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Her gidiş ardınca yangınlarını bırakır. O nasıl gidişti yârim! Gitmek için önce gelmek gerek. Şimdi sen gidiyorsun ya, sahi bana ne zaman geldin?

Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan YağmurAşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan Yağmur