1000Kitap Logosu
Tugce Kübra
TAKİP ET
Tugce Kübra
@Kitapkurdu_muallim
"Beni kitaplara kaçıran ne çok insan var." -- Cemil Meriç--
Sınıf Öğretmeni
SBE Doktora 4/4
287 okur puanı
10 Mar 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Tugce Kübra
tekrar paylaştı.
Sıkıntı ve keder bize Hz. Âdem (a.s)'dan miras ...
Hz. Âdem (a.s) Cebrail'e (a.s); "Ey Cebrail, tevbem kabul buyrulduğuna göre, bundan sonraki durumumu öğrenmek istiyorum?" dedi. Bunun üzerine Ulu Allah (c.c) vahiy yolu ile Hz. Âdem'e şunları bildirdi; "Ya Adem! Soyundan gelenlere, sen sıkıntı ve kederi miras bırakıyorsun. Ben de onlara tevbeyi miras sayıyorum. Onların içinden hangisi bana dua ederse, senin dileğini nasıl yerine getirdimse onun da duasını öylece kabul ederim. Kim benden günahlarının bağışlanmasını isterse, bağışımı ondan esirgemem. Çünkü ben; bana el açanların en yakını ve dileklerinin karşılayıcısıyım. Günahlarından tevbe edenleri, duaları kabul edilmiş, sevinçli ve güler yüzlü olarak kabirlerinden çıkarıp Mahşer'e yolcu ederim."
136 syf.
·
Beğendi
Her şey kuzgunun okyanusu merak etmesiyle başladı. Hiç tahmin edebilir miydi hiç bilmediği bu yola çıkarken karşısına çok tanıdık bir yabancının çıkacağını…… Gerçekten bir solukta okunacak bir kitap olmuş. Kitabı okurken yazar okuru aynı zamanda düşündürüyor ve ben bu tür kitapları çok beğeniyorum. Düşünürken acaba yazar buradan nereye ulaşmamızı istiyor diye sorgulama yaparken buldum kendimi. Bu yüzden de kitap okuma süresi sonuna kadar hep canlı bir süreçti. Ayrıca kitabın her kelimesinde her cümlesinde çıkarılması gereken o kadar çok ders var ki. Bu yüzden heyecan hiç bitmiyor.
Eski Dostum Kertenkele
Okuyacaklarıma Ekle
208 syf.
·
Beğendi
Farklı? Kime göre? Neye göre? gibi sorular yaşadığımız toplumda sürekli muhatap olduğumuz ama bir yandan da hep görmezden geldiğimiz şeyler. Bu kitabı okumaya başladığımızda kitaptaki kahraman Addie’nin bu sorularla başa çıkabilme gücüne şahit oluyorsunuz. Ayrıca bu kitapta işlenen otizm farkındalığı dışında diğer kitaplardan ayıran kısmı ailedeki iki kardeşin (Keedie ile Addie) otizmli olmasıdır. İki kardeş arasındaki güçlü bağın, birbirlerini her koşulda desteklemeleri , otizmin sıkıntılarını beraber aşmaya çalışmaları sayfalar ilerledikçe okurun karşısına çıkıyor. Otizm farkındalığı için okunması çok güzel bir eser olması yanında aile birliği,aile bağlarınıda anlatan harika bir eser.
Bir Tür Kıvılcım
Okuyacaklarıma Ekle
911 öğeden 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.