Giriş Yap
Yelizz
@Kitaplarafisildayankizz
Ars longa vita brevis
İşletme
İstanbul
1996
1039 okur puanı
14 Ağu 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
462 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dave Gurney serisi okumaktan büyük keyif aldığım polisiye serilerden biri. Yazarın tüm kitapları birbirinden bağımsız bir şekilde de okunabilse de naçizane tavsiyem hepsinin sırası ile okunması şeklinde olmaktadır. Çünkü hem baş karakterimiz Dave Gurney ve eşinin hem de bazen ufak detayların spoiler olabileceğinden konu bütünlüğü açısından sırası ile okunması gerektiğini düşünüyorum. Sırası ile seri şu şekildedir: 1-
Aklından Bir Sayı Tut
2-
Gözlerini Sımsıkı Kapat
3-
Şeytanı Uyandırma
4-
Peter Pan Ölmeli
5-
Kurt Gölü
6-
Fırtınada Yanacaksın
Serinin son çıkan ve yedinci kitabı ise
Tepenin Laneti.
Yazar bu serisinde okura Larchfield'ın en nüfuzlu adamlarından biri olan Angus Russel, Harrow Hill'deki malikanesinde ölü olarak bulunur. Olay yerinden edinilen bilgilere göre şüpheli olan Billy Tate adındaki bir gençtir ancak kendisi bir gün önce kilisenin çatısından düşerek ölmüştür. 
John Verdon
bu kitabında da okuru yanıltmayarak tam bitti denildiği yerden hikayeyi yeniden yazıyor. Ayrıca Dave Gurney karakterinin işleniş biçimini oldukça beğeniyorum. 10 günde okuduğuma takınılmaması gerekiyor çünkü vakit yaratıp kendim okuyamadım yoksa kitap akıcı, yalın ve heyecanlı bir anlatıma sahip. Bunların dışında yazarın insan yaşamına ait, toplumsal normlara ve kalıplara değinmesi romanlarında sevdiğim özelliklerinden biri. Bu anlamda sadece polisiye, olay gibi ana temaya odaklanmıyor. Küçük bir eleştirim ise sadece şu konuda olacak olayları sonuçta birbirine bağlamış ancak oraya gelene kadar bazı alanlarda fazla oyalandığını düşünüyorum. Polisiye seri okumak isteyenlere gözüm kapalı önerebileceğim John Verdon, Dave Gurney serilerinden biri. Keyif alarak, heyecanla okuduğum kitaplardan biri olup, klasiklerin arasında güzel bir nefeslenme oldu.
Reklam
462 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
"Mükemmellik hedef değil yöndür. Mükemmelliyetçilikse bir zaaftır, erdem değil."
Tepenin Laneti, John VerdonSayfa 418 - Koridor Yayıncılık

Okur takip önerileri

Begüm Çakır
@begumcakirYelizz ile benzer
é.
@ec__Yelizz ile benzer
psikologsongul
@psksongulYelizz ile benzer
Daha fazla göster
"Yanlış yoldaysak başa dönmek en iyisi zaten."
Tepenin Laneti, John VerdonSayfa 295 - Koridor Yayıncılık
"Neticede sevilmeyen şahısların başına gelen olayların -özellikle de bu sevilmeyen şahıs alışılmadık tavırları olan bir kadınsa- kendi suçladı olduğuna inanma eğilimi üniforma giyince azalmıyordu."
Tepenin Laneti, John VerdonSayfa 285 - Koridor Yayıncılık
Reklam
2
213
2.130 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42