Giriş Yap
Türkan Kılıç
@Kitaplarlaiyilesenkiz
Gençlik bir kitaptı, okuyoruz..
21 Haziran
925 okur puanı
27 Tem 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
239 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Herkese Selammm Sevgili dostum 1000kitap.com/kübraninkitapdunyasi yla birlikte güzel bir serüvenin sonuna geldik. Ve bizim için oldukça heyecan verici, şoka uğratıcı bir okuma serüveni oldu. Severek okuduk diyebiliriz Hüma.. Mutlu olduğunu düşündüğü bir ilişkiyi evlilikle taçlandırıyor. Aynı evde yaşadıkça evlendiği kişinin hiçte merhametli ve iyi biri olmadığını anlıyor. Evliliği için mücadele ederken fizyoterapist olarak çalıştığı hastaneye giderken başına talihsiz bir kaza geliyor. Bu kaza sonucu uzun süre yoğun bakımda kalıyor. Uyandığında onun sağlığıyla ilgilenen Tuğrul var. Hem ona doktorluk yapıyor hemde manevi yönden yol gösteriyor. Hüma fiziksel yaralarla birlikte manevi yaralarına da çare buluyor. Ve birgün Tuğrul ortadan kayboluyor. Hüma'da başlarda peşine düşüyor lakin bulamayacağını anlayınca aklındaki soru işaretleri ile zamana bırakıp Tuğrul'un gelmesini bekliyor. Lakin bir sorun var. Hüma geçirdiği kaza sonucu çok uzun bir süre yoğun bakımda kalıyor. Gözlerini açtığında karşılaştığı manzara ve yaşadığı duygu karışıklığını gidermeye çalışıyor. Bu süreçte bizlerde Hüma ile bu yolculuğa çıkıyoruz. Ve sevgili yazar 1000kitap.com/guzidebehramkitapla... kitabı öyle kaleme almış ki Hüma'nın yaşadığı kargaşayı bizlerde yaşıyor gibiyiz. İnsanı kitaba çeken bir üslupla yazılmış. Kitapta Ferüdüddin Attar'ın Mantıku't Tayr adlı eserinden muhteşem alıntılar ve örnekler vardı. Eseri bitirdiğim de acil bu esere başlamalıyım diye düşündüm. Ve yakın bir vakitte başlayacağım. Eseri tavsiye ederim. Güzel bir serüvendi.
Otuzuncu Kuş Hüma
9.4/10 · 27 okunma
·
Reklam
64 syf.
·
Puan vermedi
Herkese Selammm Kitabı okurken yaşayanlardan mısınız, yoksa normal okuyucu musunuz ? Ben açıkçası bazı kitapları yaşayanlardanım. Kitap bitmesin diye uğraşır okumak içinde sabırsız tavırlar sergilerim Kitabımızın konusu aslında buraya bağlanıyor. Bayan Charlotte, Saint-Anatole kasabasına kütüphaneci olarak atanıyor. Atandığı yere gittiğinde istemediği görüntüler ile karşılaşıyor. Birkaç gün bekleyip kütüphaneye gelen birinin olmadığını anlayınca elinde sepete doldurduğu kitaplarla okul bahçelerinde gezintiye çıkıyor. Zamanla çocuklar tarafından farkedilen Charlotte, onlara kitap sevgisini aşılamaya başlıyor. Lakin bir sorun var ve bu sorun nasıl aşılacak kendisi de zamana bırakıyor. Belediye Başkanı Bay Huysuzcan Charlotte'nin varlığından rahatsız oluyor ve onu göndermek için elinden geleni yapıyor. Kütüphaneye destek olmuyor ve yatırımın caddelere yollara olduğunu belirtiyor. Bakalım galip gelen kim olacak ? Severek okuduğum eğlenceli bir kitaptı. Çocuklar için güzel bir tavsiye olacaktır. Alın ve okuyun. Keyifli okumalar dilerim sizlere
Gizemli Kütüphaneci
192 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkese Selammm Samimi bir itirafta bulunacağım sizlere. Ben Peygamber Efendimizin (sav) Ashabım dediği kişileri yaşlı insanlar sanıyordum. Birkaç sahabenin yaşlarının küçük olduğunu biliyordum lakin birden çok sahabenin 10 ve 20 yaşlarda olduklarını bilmiyordum. Bu eser bunu anlamamda oldukça katkısı oldu. Biliyor muydunuz; Habbab b. Eret müslüman olduğunda 15 yaşındaymış. Köle olarak yanında çalıştığı sahibi İslamı seçtiğini öğrenince kızgın demirler ile eziyet etmeye başlamış. Her şeye rağmen asla inandığı davadan vazgeçmemiş. Kitabı okurken aklımdan hep şunu geçirdim. " 15-16 yaşındaki gençler ağır işlerde çalışsa yada biri tarafından en ufak bir şiddete maruz kalsa hemen tepki gösteriyoruz. Ya o devirde davası uğruna eziyet çeken gençler bu cilelere nasıl dayanmış ? " Eseri okurken bol bol tefekkür ediyorsunuz. Kitap aslında iki seriden oluşuyor. Mekke dönemi ve Medine dönemi.. Mekke dönemini bitirdim yakın bir vakit Medine dönemini de okuyacağım. Gözyaşları içerisinde okuduğum bir seri oluyor. Sizlere de tavsiye ediyorum. Özellikle kendini çıkmazda hisseden gençler için muhteşem bir eser olacaktır. Alın, okuyun, okutun ve bolca tavsiye de bulunun.
Peygamberin Genç Arkadaşları
9.2/10 · 143 okunma

Okur takip önerileri

Hilal
@hilalby_3Türkan Kılıç ile benzer
Mir’in Hayathanesi
@OkurmirTürkan Kılıç ile benzer
Serap Akın
@SakineylulTürkan Kılıç ile benzer
Daha fazla göster
88 syf.
·
Puan vermedi
Herkese Selammm Kitaplar ve kitapçılar hakkında sımsıcak bir hikaye okumak ister misiniz ? Öyleyse bu kitap tamda size göre Kitabımızın başkarakteri Melda, annesiyle çocukluğundan beri Mine Kitapevine gidiyor. Orada Kitapevinin sahibi çocuklara masal anlatıyor ve keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Birgün Kitapevinin kapalı olduğunu görüyorlar ve sebebini merak ediyorlar. Bir daha açılmayacağını duyduklarında çocuklarla birlikte kapanmaması için mücadele veriyor. Bakalım bu mücadelenin sonunda neler oluyor? Severek okuduğum bir eser oldu. İçindeki görseller oldukça keyifliydi. Anne babalara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Ve tabiki çocukla eminim sizlerde çok seveceksiniz. Şimdiden keyifli okumalar dilerim
Kayıp Kitapçı
127 syf.
·
9/10 puan
Herkese selammm Bugün sizlere keyifle okuyacağınız güzel bir eserin yorumu ile geldim. Eserimiz çocuk kitabı olabilir lakin anne-babalar ve dahi birçok gencin severek okuyacağı kadar güzel. Kitabımızın başkarakteri Zeynep, İnatçı ve hemen istediği olsun modunda bir ilkokul öğrencisi. Sınıf öğretmenleri birgün kamp yapacaklarını duyurur ve ailelerden izin kağıdı gelmesini ister. Zeynep de gitmek için elinden geleni yapar. Ailesi bu kampa pek sıcak bakmaz. Çünkü Zeynep'in herkesten gizlediği bir sırrı var. Ailesi şüphelerinde haklılık payı olduklarını bilmelerine rağmen izin verirler. Bakalım kamp macerasında Zeynep'in başına neler geliyor ? Çok eğlenerek hatta bazı yerlerinde kahkaha atarak okudum diyebilirim. Kitap bizlere masum dostluğu ve çocukların eğlenceli dünyasını anlatıyor. Özellikle çizimler oldukça keyif vericiydi. Okumanızı ve çocuklarınıza okutmanızı tavsiye ediyorum.
Bir İnşallah Masalı
Reklam
2
15
146 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42