1000Kitap Logosu
Arzu kurtulus
TAKİP ET
Arzu kurtulus
@Kitapsever2020
Öğrenci Koçu
İstanbul Üniversitesi Radyo Tv
İstanbul
İstanbul
33 okur puanı
02 May 2020 tarihinde katıldı.
43
Kitap
29
İnceleme
6
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
168 syf.
·
Puan vermedi
Kısa hayatımızda her şeye sahip olma arzusu düşündükçe hep tuhaf geliyor. Sanki bu dünyadan 2 metre kefenle gitmeyecekmişiz gibi tıka basa her şeyi satın almak. Uzun zamandır hayatı sadeleştirme çalışıyorum. Öyle olsun ki bana Dünyada verilen ne varsa en minimal şekilde arkamda bırakayım. Ege dedikleri ile o kadar haklı ki bu kitapta. Kısa ve öz her şeyi anlatmış. Gerektiği kadar cümle kurmuş. Benim ihtiyacıma cevap verdi kısaca. Amaçta sadelikti zaten. 2 saat bile sürmeden bir sürü bilgi edindim. Yazarın emeğine sağlık.
Sade
7.1/10
· 555 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Arzu kurtulus
Bütün Şiirleri'ni inceledi.
224 syf.
·
Puan vermedi
Orhan Veli’yi sevmeyen sanırım çok az kişi vardır. Garip akımının sembolü olan şair genç yaşta hayata gözlerini yummuş. Ben her zaman İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı şiirini severdim. Şiir seviyorsanız Mutlaka okumuşsunuzdur zaten diye düşünüyorum. Benim pek sevmesem de genel kültürümü arttırmaya çalıştığım bir alan olduğunu söyleyebilirim.
Bütün Şiirleri
8.5/10
· 13,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
Arzu kurtulus
Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı'ı inceledi.
160 syf.
·
Puan vermedi
Bizim insanımız candır. Var bazı istenmeyen davranışlarda bulunan kesim ama çoğunluk adam gibi adamdır. Mütevazıdır, tertemizdir. Kitapta, Siz çürük elmalara bakarak tüm toplumu karalamayın ve mücadeleden vazgeçmeyin mesajını hissettim. Tam da böyle düşünen biri olarak bu kısa ve öz anlatımı çok beğendim.
2
244 syf.
·
Puan vermedi
Benim için fazla sıkıcıydı. Açıkçası başarı konusunda yazdıklarına da pek katılmıyorum. Hem 10.000 saat çalışın demiş hem hangi tarihte doğduğunuza bile bağlı başarınız demiş. Şimdi ben yazara göre 10.000 saat bir işe odaklı çalışsam başarılı olurum ama doğru zamanda doğru olanaklarla doğru yerde değilsem bu başarıyı emek vermeme rağmen yakalayamam. Ya ben anlamadım ya dili çok karışık ya da kendi içinde çeliştiği yerler çok.
Outliers
8.1/10
· 3.903 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
Arzu kurtulus
Dedemin Bakkalı'ı inceledi.
200 syf.
·
5/10 puan
Bir çocuğun duygusal dünyasına açılan pencere diyebilirim. Dedesinin bakkalında yaşadığı birbirinden güzel anıları paylaşmış. Kısa ama öz masal tadında bir kitap. Ben dilinin sadeliğini çok sevdim.
Dedemin Bakkalı
9.0/10
· 5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1