Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Kristal Pandül

Kristal Pandül
@Kristal_pandul
Sıkı Okur
Güneşin güzelliği aya yansırmış..
Kristal Pandül Reklam Danışmanlık
Çorlu/Tekirdağ
15 Ağustos 1982
254 okur puanı
Kasım 2017 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Sen..
"Düştüğün çöllerden baharla döndün Sen bana bin bir renk, bin bir desensin Güneşle göründün, ayla göründün Elbet aradığım o ülke sensin."
Sayfa 238Kitabı okudu
Reklam
Hayırlı sabahlar
Herkesin bohçasında mücevherler vardır ama çok azı düğümü çözmeyi bilir. Bu ruhani mücevherler herkesin doğuştan sahip olduğu bir haktır, ancak çoğu onları bir çanak çömlek karmaşası ile takas eder.
Enbiya 90.Şüphesiz onlar hayırlarda yarışıyorlar, umarak ve adam gibi adam olarak Bize yalvarıyorlardı. Ve Bize karşı derin saygı duyuyorlardı.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Kalbindeki niyettir seni hedefe götüren...
Bir amaca bağlanmayan ruh yolunu kaybeder.Hayattaki gerçek keşif kendini ve potansiyelini bilmektir.Kalbindeki niyetin farkına varmalısın ki ayaklarda kalbin gittiği yöne gider..
Kıtlık kavramıyla büyütüldüysek,
yeni bir kıyafet alırken kılı kırk yararak düşünürüz, çok istediğimiz ama daha az maaşı olan bir iş teklifini kabul etmekten korkarız, işten bir günlüğüne izin aldığımızda huzursuz oluruz, keyfimizce para harcasak kendimizi savurganlıkla yargılayabiliriz ve sonraki günlerde acımasızca tasarruf ederek kendimizi kısıtlayabiliriz.
Sayfa 48
Reklam
Yorgun bir gecede..
Bütün duyguları anlatmaya yetecek kadar kelime yoktur. Gerek de yoktur.
Cengiz Aytmatov
Cengiz Aytmatov
Hayırlı Cumalar
Neml 59 : De ki: "Hamd Allah'a mahsustur. Selâm (esenlik,barış,mutluluk) onun seçtiği kullarınadır.
Şimdi sesli bir şekilde tekrar edin:
Buradayım ve şu andayım, evrenin cömertliğine hazırım. Tüm yüklerimden özgürleşmeyi, bolluğu, sevgiyi, güveni, tüm varlığıımı ve köklerimi kabul ediyorum... Kabul, kabul, kabul...
Sayfa 34
Ve bizler hepimiz toprağa bağlı olduğumuz gibi, Yaradan'a bağlı olduğumuz gibi birbirimize de bağlıyız. Bu bağlardır bizi özgürleştiren...
Sayfa 34
Reklam
Kök çakra bize ;
"Yerinde ve güvenli alanında sabit kal, daha fazlasını isteme" demez. Kök çakra bize der ki: "Bu alanda sınırlarını iyi koru, dış dünyayla barışık ve uyumlu ol, temel ihtiyaç larını karşıla, karnını doyur, uykunu al çünkü çok büyüleyici bir yolculuğa, üst çakralara doğru keşfe çıkacaksın..."
Sayfa 33
Netlik yasasi ve 3 anahtar..
Bizler, hayatta ilerleme gücüne ve becerisine sahibiz. Ve işin sırrı şudur ki istediğimizi elde etmek için önce karar vermeliyiz; hedefimizi belirlemeli, ne istediğimizi ve ne istemediğimizi çok net bir şekilde ortaya koymalıyız. Bu, hayallere ve hedeflere ulaşma yolunda birinci aşamadır. Birinci kilidin açılışıdır. Bundan sonra belirlediğiniz niyete/hedefe giden yolda adım atmak, yani harekete geçmek ikinci kilidi açar. Hedef belirleyip küçücük de olsa bir adım atmak, evrenin istekli olduğunuzu anlaması demektir. Ve sonra üçüncü kilidi açan teslimiyet gelir ki ilk iki aşamada üzerimize düşeni yaptıktan sonra teslimiyet ne güzel bir inanç ve üst bilinç halidir...
Sayfa 31
Teslimiyete Giden Yol
Bizler gökler ve yerin arasında, topraktan gücünü ve enerjisini, besinini, güvenini alan, gökyüzünde ve her yerde Allah'a teslim olarak huzur arayan varlıklarız. Kuran-ı Kerim Enbiya Suresi 16-17. ayetleri der ki: "Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık." Yüce Yaradan'ın bu evreni ve bu evrenin bir parçası olan bizleri, anlamsız ve boş yere yaratmadığı, kutsal kitabımızda da açıkça ifade edilir.
Sayfa 30
2.263 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.