1000Kitap Logosu
Yagmur yucel
Yagmur yucel
Yagmur yucel
TAKİP ET
Yagmur yucel
@Lionrain
yüksek lisans
39 okur puanı
28 Mar 2019 tarihinde katıldı.
67
Kitap
18
İnceleme
49
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Yagmur yucel
Örümcek Ağı'nı inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Katili bulmak hakkındaki fikirlerinizin her sayfada farklı kişiye yoğunlaşacağı temposu yüksek bir kitap... Neredeyse yazar söyleyene kadar katili tahmin etmeniz olanaksız. Keyifle bir günde okunabilecek, rahat okunan akıcı dili olan bir polisiye. Polisiye hayranı olarak tavsiye ederim.
Örümcek Ağı
7.9/10
· 941 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Yagmur yucel
Bozkır'ı inceledi.
352 syf.
·
15 günde
·
3/10 puan
Serinin ilk 3 kitabını okuduktan sonra Bozkır’ında sürükleyici bir macera olacağından neredeyse emin iken betimlemelerin çokluğu , mekanların ve arka planın aşırı derecede ayrıntılı tasvirinden olayın akışını kaçırdığımı söyleyebilirim. Bir kitap inanılmaz emekler ve araştırmalarla yazılıyor bu yüzden “beğenmedim” deyip kestirip atmak bana yüzeysel bir eleştiri gelse de gerçekten kitabı ayrıntıların çokluğu yüzünden atlayarak bitirmek durumunda kaldım. Serinin ilk 3 kitabını soluksuz okudum. Ama “Bozkır” için aynısını söyleyemeyeceğim.
Bozkır
7.0/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Yagmur yucel
Kadınlar Alayı'ı inceledi.
304 syf.
·
3 günde
·
7/10 puan
Yazarın serisinin ilk kitabı olan “Arıcının Çırağı”nı okuduktan sonra Kadınlar Alayı’na büyük beklentiyle başladım. Kitap 150. Sayfalara kadar aksiyon almıyor. Yalnız kitabın dili oldukça akıcı fakat olay akışı oldukça yavaş. Ama dilin akıcılığı ve Sherlock’un hatrı okuyucuyu sabrettiriyor. Mary Russell’in iyice kendi ispat ettiği bir olayla karşı karşıyayız kitapta. 3. Kitabı da okuyacağım. Ama hala favorim Arıcı’nın Çırağı...
Kadınlar Alayı
8.1/10
· 40 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Yagmur yucel
Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları'ı inceledi.
213 syf.
·
8/10 puan
Alev Can
Yazıldığı döneme göre oldukça başarılı sayılan polisiye eserlerden. Osmanlı dönem polisiyeleri içinde değerlendirirsek karakter isimleri çokluğu açısından ilk zaman dikkatim dağıldı. Ama kitap orta sayfalara doğru daha çok sardı diyebilirim. Server Bedi ve C. Cahit’ten sonra Osmanlı polisiyesi olarak okunabilir. Ama ilk Alev Can ile başlamayın, Server Bedi’ye göre daha acemi kalıyor bence. İlk sayfalar daha akıcı olabilirdi. Polisiye hayranı olarak da İlk polisiyeleri değerlendirmek açısından iyi ki yazmış diyorum.
Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Yagmur yucel
Sherlock Holmes: Şeytanın Vaadi'yi inceledi.
200 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Sherlock Holmes- Şeytanın Vaadi
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Oldukça beğendim. Süregelmiş Sherlock kitaplarının biraz değişik bir versiyonunu bulacaksınız. Sherlock Holmes belki de ilk defa bu kadar zor bir durumla karşı karşıya olacak. Diğer Sherlock’lara oranla bu hikaye biraz daha mistik ve büyülü bir havada ilerleyecek. Olayları sisli bir havanın ardından idrak etmeye çalışacaksınız. Sonu ise sürprizli ve şaşırtmacalı olacak...
Sherlock Holmes: Şeytanın Vaadi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1