Giriş Yap
Aylin Liva Grsy
@Livagrsy
Çiçek gibiyim; neşeli, hayat dolu ama sanki nasıl desem cenazeye götürülen çiçek gibi herkes gittikten sonra ıssız kalan.Öyle.
Asü
265 okur puanı
21 Şub 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar çok inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı.
·
128 syf.
İlk okumaya başladığınızda saçma gelebilir ama dünyayı farklı bir gözle gören, algısal gerçekliği bozulmuş karakterlerin olduğu bir kitap. Alt sınıfı ezme, hor görme, kendini üstün görme, ayrım yapma, makam sahiplerinin özelliklerini anlatmıştır. Beni en çok palto konusu etkiledi ve üzdü. O zamanlar yıl 1849 insanlar bir memur maaşından bir palto bile alamıyorlar şu an Türkiye’de de durum aynı desem yeridir. Psikoloji üzerine kitap okumayı seviyorsanız eğer tavsiye ederim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Niçin yazılarındaki bütün insanların benzi soluk, yüreği kederli? Bu memlekette yüzü gülen, bahtiyar insan yok mu ?
Hayat, birbirinden ayırdıklarını, kısa bir müddet için tekrar yaklaştırır gibi olsa bile, uzun zaman yan yana bırakmıyordu.
İçkiye şimdilik pek heves etme. Bazen insan avunmak için başka çare bulamıyor ama, sen nefsine hakim ol. Biraz daha yaşlandıktan sonra nasıl olsa başlarsın. Akşamdan akşama iki kadehin zararı yoktur.İnsana dünyayı unutturur. Eh, bu dünya da unutulacak dünya zaten ..
Hayattan fazla şeyler bekleme. Dünyada her felaketin içinden en az zararla sıyrılmanın yolu hayata uymak, muhite uymak, hiç sivrilmemektir.
2
60
598 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17