Lunabella Capulet profil resmi
Lunabella Capulet kapak resmi
Bookstagram hesabımdan da bakabilirsiniz.
Madamsanalluna adı.
Ha bir de Wattpad hesabım da var: Madamlunabella. İkisini de takip edebilirsiniz, bekliyorum. ‍️‍️
24 okur puanı
03 Kas 2018 tarihinde katıldı.
Bookstagram hesabımdan da bakabilirsiniz.
Madamsanalluna adı.
Ha bir de Wattpad hesabım da var: Madamlunabella. İkisini de takip edebilirsiniz, bekliyorum. ‍️‍️
24 okur puanı
03 Kas 2018 tarihinde katıldı.
 • 336 syf.
  ·4 günde·10/10
  Kitabı okuduğumda sanki gözlerime göz bağlarından takmışım da dışarıdaki dünyaya bakmaktan korkar gibi oluyordum.

  Josh Malerman, kesinlikle insanları korkutacak kadar mükemmel bir zekâya sahip. Herhangi bir korkunç yaratığı betimlemesine gerek olmadan sadece insanların içinde temelde var olan üç korku üzerinde duruyor. Karanlık korkusu, bilinmeyen bir varlığın korkusu ve o varlığı görenlerin insanlar üzerindeki etkisi.
  Sadece bunlar üzerinden oynamalar yaparak kitabı gerçekten de olduğundan daha geriletimli hale getiriyor.


  Kısaca konusundan bahsedeyim. Zaten kitap genelde Malorie üzerinde duruyor. Malorie; sert mizaçlı, aşırı endişeli olsa da daima güçlü bir kadındır. Biriyle birlikte olmasının sonrasında hamile olmak aklında olmayan tek şeydi. Lakin bunun verdiği endişeyle beraber dünyada çok daha kötü şeyler olmaktaydı. Dünyada bir takım insanlar ölüyordu ve bunun bir sebebi yoktu. Pencereler kapatılıyor, kapılar kilitleniyor ve insanlar gözlerini kapatmış bir halde dolaşmaya çalışıyor. Malorie başta bu olaya uyanamaz ama Shannon, öldüğü anda neler olduğunu anlar. Gördükleri şey her neyse, onları dedirtiyor ve öldürüyordu.  Shannon'dan bir başka evle ilgili ilanı alan Malorie, başka hiçbir çaresi kalmadığı için o eve sığınıyor. Evde Don, Tom, Felix, Cheryl, Jules vardır. Onlarla beraber George'un evinde orada olan yiyeceklerle yaşamaya başlarlar. Olympia da sonradan gelir ve o da tıpkı Malorie gibi hamiledir. Bunlar tıpkı Kafes içinde yaşayan birer kuş gibiler. Hikayede böyle güçlü bir metafor olmasının yanı sıra kuşların yaratıkları fark edebilmesi gibi özelliği olduğu için kuşlar hikayede aşırı önemli bir yer kaplıyor. Zaten bu kitabın filmi de Kafes Kuşları diye geçiyor.  Aslında bu hikâye hem Kafes hayatı üzerinden geçiyor hem de bu Kafes hayatından dışarıya çıkıp gözleri kapalı bir halde nehirde sandal üzerine yol alan Malorie, Kız ve Oğlan üzerinden ilerliyor. Kız ve Oğlan'ı gözleri kapalı halde sadece sesleri dinleme odaklı eğittiği için Malorie, bu tehlikeli yolculuğu onların rotasıyla ilerlemeye çalışıyor.  En sinir olduğum şey kesinlikle Malorie'nin çocuklara Kız ve Oğlan isimleri vermesi oldu. Evet, gerçekten de isimleri bu. Girl ve Boy. Çok kötü.


  Gayet kusursuzca ilmek ilmek işlenen bu gerilim tüneline girmek isterseniz, buyurun. Bu Kafes'e girip sonrasında içinden çıktığınızda dünya size farklı bir yer haline gelecek.
 • 336 syf.
  ·4 günde·İnceledi·10/10
 • 536 syf.
  ·10/10
  Merhabalar, iyi günler. Kafes'i elime almış, didik didik okurken dünden önceki gün bitirmiş olduğum bir hikayeden bahsedeceğim.
  Tatlı Şeytan, belki de sıkılmadan tek nefeste okuyup bitirdiğim en iyi fantastik hikayelerden biri olabilir. Gerek konusu, gerekse kurgusu, gerekse o melek yüzlü haşin bakışlı Kaidan etkisiyle bu kitabı elinize aldığınız an bırakmak istemeyeceksiniz bile.

  Konusunu anlatayım kaba taslak. Anna Whitt, bir ışık meleği ile bir şeytan arasındaki aşktan doğmuş bir Nefildir. Bu yüzden normal insanlara göre bir takım yetenekleri vardır. İnsanların duygularını aura renkleri ile görebilir, uzak yerleri görebilir, duyabilir ve hissedebilir. Aynı zamanda şeytan babaları ya da annelerinden ötürü onların meşhur olduğu günahlara karşı büyük bir çekim hissederler. Mesela Anna'nın babası Madde Bağımlılığı Dükü olduğu için de Anna da uyuşturuya, içkiye ve alkola karşı bir çekim hisseder ama bunları almayı şiddetle reddeder.

  Fakat bir gün yaptığı bir yanlış sonucunda yakışıklı Kaidan ile yolları kesişir ve ikilinin arasında inanılmaz bir macera hüküm sürer. Kaidan bir Şehvet Dükü'nün oğlu olmasına rağmen babasından görmediği ilgi sebebiyle sevgiye ve sevilmeye her zaman aç olan bir çocuk olmuştur. Ve sevgi dolu bir Anna'yı gördükten sonra onu yakından tanımayı ve eh aslında daha da yakından yakınlaşmayı düşünmektedir.

  Ancak Nefiller, Şeytan dükleri arasında birer çöp muamelesi görüldüğü için ve onlar arasındaki aşkın sonucu kötü şekilde biteceği için Kaidan kızdan uzak durmaya çalışıyor ama nereye kadar?

  Eğer siz de bir Wendy Higgins hayranı iseniz eminim bu kitabı ve diğer kitaplarını takip etmişsinizdir. Ama bilmiyorsanız da çok şey kaybedersiniz.

  Eser: Tatlı Şeytan
  Yazar: Wendy Higgins
  Yayınevi: Go! Kitap
 • 536 syf.
  ·İnceledi·10/10
 • 336 syf.
  ·4 günde·10/10
  Bir kitabı okuduğunuzda hissettiğiniz o "keşke hiç bitmeseydi" diye bir burukluk vardır ya. İşte şu anda onu hissettiğim kitaplardan biriydi. Ama ne demişler? Her güzel şeyin mutlaka bir sonu vardır. Bu kitaptan mutlu olarak ayrıldım ama tekrar geri döneceğimden eminim. Hatta şu anda bile Tekrar Ergen Olsam keşke diye düşünüp duruyorum. Ah o ergenlik zamanları... O zamanların kıymetini belki bildim belki de bilemedim. Ama iyisiyle de kötüsüyle de geçirdiğim en güzel zamanlardı.


  Özlem faslına şimdilik ara vererek Fatma Uğuz'un kaleminin konusuna dönüyorum. Öykü Tan adında bir kızımız var, Türkçe öğretmeni olmuştur ama her ne kadar mesleğini seviyor olsa da işyeri ona yeteri kadar iyi muamele etmemiştir. Erkek arkadaşı Kaan, iç mimarı olmuş ama kimse onu işe almamıştır. En yakın arkadaşı Yeliz, tıp bölümünü okumuş ama TSU sınavını kazanamamıştır. Oğuzhan ise bir liseli ile evlenir ve o kız yüzünden arkadaşlarından uzak durur. Hain Sokulhan.


  Cebinde beş parası olmayan, sistemi sorgulamaktan asla çekinmeyen Öykü'nün hayatındaki sıkıntıları üst üste geldiğinde artık ne olursa olsun kafasına gelmiştir çoktan. Yeliz'in aklına uyarak bir falcıya gider. Aklında lise günleri varken Tekrar Ergen Olsam ne olurdu, neleri değiştirebilirdim diye düşünür. Falcı ise kızın bu dileğini gerçekleştirir ve Öykü ertesi güne ergen bir liseli olarak uyanır.

  Bu kitap sadece bir liseli kurgusu değil aynı zamanda hayatımızdaki sorunların neler olduğuna dair yüzüme çarpıyor. İşsizlik sorunlarından, sınavlara aşırı çalışmanın gençliği sömürdüğünden, popüler kültürün çarpık etkilerinden, televizyonda görülen programlar yüzünden çocuğun sorgulamaktan uzak kaldığını kısacası var olduğumuz sistemi sorguluyor.

  Sorgulamakla kalmıyor aynı zamanda bize hayattaki mücadeleden asla vazgeçmemizi ama yaşamamız gereken güzel anları biriktirmemizin önemli olduğunu söylüyor. Bize verilen dersi ben alıntısını paylaşacağım.

  "İyiyle kötünün harmanlandığı ancak mücadelenin asla bitmediği bir hayat yaşıyoruz. Her dönemiyle güzel olan ama bilhassa henüz çok fazla kötülüğe şahit olmadığımız gençlik döneminin ayrı bir yeri olduğu hayatı, doyasıya yaşamanızı diliyorum. Güzellikleri kaçırmayın ve büyümekte acele etmeyin."  Zaten Fatma Uğuz'un kalemine bayağıdır hayranıyımdır. Fantastik ve bilim kurgu pek çok kurgusunu okudum. Her bir kalemi birbirinden eşsizdi, hepsini okumaktan apayrı keyif aldım. Eğer siz de okumak isterseniz Wattpad hesabı: Lolakoala. He bir de kesinlikle bu kitabı da almanızı tavsiye ederim.
  #lunakitaplıkta #lunakitapokuyor #madamsanalluna #madamsanallunadaninciler #kitapalıntıları #kitapsözleri #kitapokuyorum #okumamaratonu #okudumbitti
 • 336 syf.
  ·4 günde·İnceledi·10/10
 • 144 syf.
  ·1 günde·10/10
 • Bunda ulusum için ve gelecek çocukları­mız için ilgi ve uyanıklığı sağlayabilecek kimi noktaları belirtebilmişsem kendimi mutlu sayacağım. Efendiler, bu nutkum ile ulusal varlığı sona ermiş sayı­lan büyük bir ulusun; bağımsızlığını nasıl kazandığını, bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım. Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu Türk Gençliğine kutsal bir armağan olarak emanet ediyorum. 🇹🇷
 • 176 syf.
  ·6 günde·5/10
  Bu hikâyeyi dolu dolu okumam iki günümü aldı. Diğer iki gün bir hikaye daha ve bir webtoon okumamla geçti. Onların finaline ulaştığım anda yorumlayacağım. Şimdi ise bu eseri yorumlayacağım.


  Okuduğunuz anda sizi hayrete düşürecek derin bir konusu var. Özellikle tercihlerin hayatımızı şekillendirdiğini, sahte sevgilerin yanlış seçimler yaptırdığını ve pişmanlıkların fayda vermediğini anlatıyor bize.

  Şöyle ki, her alimden bilgili ama saf bir mahzun havasıyla duran bir Ali Bey düşünün. Ve onun yaptığı tek bir işaret sonucunda yanı başına bir kara bela misali çökmüş, zehirli, her erkeğe illaki gönlü olan bir kadını yani Mehpeyker'i düşünün. Bu ikisi karşılaşırlar. Mehpeyker erkekler sadece kadınlarla oyun oynamak için beraber olur düşüncesiyle dolup taştığı için Ali Bey'in derin bir aşkla sevdiğine inanmaz. Sonrasında Ali Bey sık sık Mehpeyker'i ziyaret eder ve bu ziyaretlerin sonu el tutuşma ve gönül oynaşmalarıyla biterdi.


  Sonrasında annesi Mehpeyker'i öğrendiğinde ondan uzak durması için Dilaşub adında bir kadını cariye olarak tutar. Ama amacı Ali Bey ile evlenmesini sağlamaktır. Ali Bey ise her ne kadar itiraz etse de Mahpeyker'in kendisini aldattığını gördüğünde kah kızdan uzak durmak kah da kızın duruşunu, kibarlığını sevdiğinden Dilaşub ile evlenmeye razı olur. Ve esas entrikalar bu evlilikten sonra ortaya çıkar.
  Burada eser üçüncü tekil anlatımı ile yazılmıştır. Ama işin içine yazarın kendi düşüncelerini aktardığı kısımlar da var oluyor. Karekterlere üzülmekten ve hakaret etmekten asla sakınmıyor. Bu da karakterlerin kişiliklerini inandırıcı bulmak için yapılan bir taktik olduğunu düşünüyorum.


  Her ne kadar yazımı ağır ve konusu entrika içerse de bu kitabı sırf konusundan ötürü sevemedim. Yine de Namık Kemal'in bana hitap edecek daha iyi eserleri olduğunu düşünüyorum. Eğer entrika seviyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Bookstagram hesabımdan da bakabilirsiniz.
Madamsanalluna adı.
Ha bir de Wattpad hesabım da var: Madamlunabella. İkisini de takip edebilirsiniz, bekliyorum. ‍️‍️
24 okur puanı
03 Kas 2018 tarihinde katıldı.

Şu anda okuduğu kitap

 • Yanlış Zaman Doğru İnsan

Okuduğu kitaplar 21 kitap

 • Kafes
 • Tatlı Şeytan
 • Çocuklar İçin Nutuk
 • Tekrar Ergen Olsam?
 • İntibah
 • Yanlışlıklar Komedyası
 • Aşka Tutsak
 • Tehlikeye 3 Yolculuk
 • Sadece Şeyma
 • Genç Prens'in Dönüşü

Okuyacağı kitaplar 2 kitap

 • İntikamla Gelen
 • Gözlerinin Esareti

Kütüphanesindekiler 6 kitap

 • Tekrar Ergen Olsam?
 • İntibah
 • Esir Yürek
 • Aşka Tutsak
 • 60 Gün
 • Zorba Aşık

Beğendiği kitaplar 6 kitap

 • 60 Gün
 • Kağıt Büyücüsü
 • Hilebaz Büyücü
 • Küçük Prens
 • Esir Yürek
 • Aşka Tutsak