FIRAT SATICI'ın Kapak Resmi
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Muhsin, 'Mademki beni affettin, demek beni seviyorsun' diyordu. 'Affetmek sevmektir. O halde niye bu kadar mahzunsun?'
Celile, 'Sana bu kadar yakın ve senden bu kadar uzak olduğum için...' dedi.

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 349 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 349 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Biz hayattan, onlarsa ölümden yanalar nihayetinde!"

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 317 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 317 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
 22 Oca 02:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Vatansever olmak bu kadar mı kötü bir şey?" diye düşündü güzel kadın.
Tabii ki değildi.
Tek sorun, iktidarda kimin olduğundaydı. İktidarı elinde tutanlar aynı zamanda vatansever oluyor, ötekilerse kendiliğinden vatan haini olarak yaftalanıyordu.

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 299 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 299 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ne kadar haklı olduğun değil, neden yana olduğun önemli olan

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 270 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 270 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Muhafazakarlığın bir örtü olduğuna, bu örtünün altında müthiş bir yozlaşma yaşandığına dikkat çekecekti Suat.

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 238 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 238 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ankara eğer mutlu değilse, bunun faturasını birisine, birilerine ödetir.

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 235 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 235 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Olduğuna yüzde yüz inanılanla, olma ihtimali sıfırın muhteşem birlikteliği...

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 60 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 60 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Eğer birbirlerinin ne yaptığıyla ilgilenmeyecek, kendi dünyalarında yaşayacaklarsa, evliliğin ne manası vardı?

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 35 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 35 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
22 Oca 02:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Güzeli anlatabilmek için çirkini, geceyi tarif edebilmek için gündüzü, iliklerinize, kemiklerinize kadar hissedebilmelisiniz...

İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 43 - Destek Medya Grubu)İpek Sabahlık, Osman Balcıgil (Sayfa 43 - Destek Medya Grubu)
FIRAT SATICI, İpek Sabahlık'ı inceledi.
22 Oca 02:07 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ülkemin yetişmiş insanlarının sonu bu şekliyle olmamalıydı düşüncesiyle kitabın incelemesini kitaptan yapacağım bir alıntı ile ilerletmek kafi gelir zannımca: "...Bu sadece ülkenin en meşhur yazarı olma ya da olmama, çok para kazanma ya da kazanmama meselesi değil, aynı zamanda bir şeref, haysiyet, namus kavgası! Söyle abla, ben sahip çıkmasaydım ülkemin ezilen, horlanan, sırtından geçinilen insanlarına, kim çıkacaktı? O sonradan züppeler mi? Açlıktan nefesi kokarken bir yolunu bulup makam, mevki, para sahibi olmuş, iktidarın nimetlerini yiye yiye bitiremeyen o haysiyetsiz ikiyüzlüler mi? Bak Hamiyet etrafımıza! Sen ve ben, biz şahidiz köhnemiş Osmanlı'nın yerine genç Türkiye Cumhuriyeti daha kurulurken yapılan hatalara. Gözlerimizle gördük olup bitenleri. Gazi ve çevresinde toplanmış bir avuç kahraman ve iyi niyetli insan ne kadar çabalarsa çabalasın, sırtlanlar yaptılar yapacaklarını. Emperyalistlere karşı verilen savaşa galip geldik gelmesine ama mütegallibeye (Toprak ağasına), dindar kisvesine bürünmüş taassup ve bağnazlık erbaplarına yenildik abla. Çiçeği burnunda sözde burjuvalara bırak yenilmeyi, hoş geldin partisi yaptık. Sözde burjuva diyorum, çünkü devletin imkanlarıyla palazlandırılan eski asker ve bürokratlar bir gecede burjuva yapılıverdi canım ülkemde. Az sayıda da olsa, eskinin uyanık ve kullanışlı aristokratları da yollarını bulup yeni burjuvalar oluverdiler. Eğer bütün bu arızalara göz yumulmasaydı, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin işçisi ve köylüsü de Gazi'nin kastettiği gibi birinci sınıf olabilseydi, bugün gerçekten genç bir Türkiye'den söz edebilirdik. Olmadı. Osmanlı'nın bütün hastalıkları yeni düzene de yapıştı. Kabul et ki Hamiyet başaramadı bu ülke tufeylinin (Asalak. Başkalarının sırtından geçinen. Çanak yalayıcı) belini kırmayı..." Osman Balcıgil'e sistemin unutturmaya çalıştığı bu değerimizin hayat hikayesini yakın ve uzak tarihimize ışık tutarak bizlere sunduğu için teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerimize okutalım bu kitabı evrensel duygular ve kaliteli insan nasıl yetişir ve yol alır örneğini sunmak adına...

FIRAT SATICI, bir alıntı ekledi.
15 Oca 23:01

Güzel şarkılar severiz vesselam.
Yazan : Yusuf Hayaloğlu,
Söyleyen : Ahmet Kaya,
Dinleten : Sen

Sen Kırıkları, Deniz Kanburoğlu (Sayfa 136 - Dokuz Yayıncılık)Sen Kırıkları, Deniz Kanburoğlu (Sayfa 136 - Dokuz Yayıncılık)