Enes Demirci'nin Kapak Resmi
Enes Demirci, Kurtlar İmparatorluğu'yu inceledi.
16 Oca 16:17 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

"Gri tozların arasında bir miktar beyaz toz..."

Bu kitap çok yakın bir arkadaşım tarafından bana hediye edildi buradan öncelikle ona bu güzel kitabı hediye ettiği ve okumama vesile olduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum :). Kitabı ilk elime aldığımda Grange gibi usta bir yazarın kitabını okuyacak olmanın beni heyecanlandırmasının yanı sıra bu kitapta daha başlamadan önce beni en çok heyecanlandıran unsur ise kitabı çevirip arka kapağını okuduğumda bu usta yazarın kitabında Türkiye'ye yer vermiş olmasıydı desem yalan olmaz açıkçası.

Kitabı bitirdiğimde ise bir yandan kitabın vermiş olduğu heyecanı yaşarken ne yazık ki bir yandan da bir miktar üzüldüğümü ve bu ikilem arasında kaldığımı belirtmek istiyorum. Çünkü kitapta Grange her ne kadar bir ülkücü olan mafya babasını ele almış gibi görünse de Ülkücüleri büyük bir mafya gibi göstermiş olması bana Ülkücüleri biraz yanlış ele almış olduğunu düşündürdü. Fakat bu unsuru göz ardı ederseniz mükemmel bir Polisiye/Gerilim romanı okuyacağınızdan emin olabilirsiniz :)

Enes Demirci, bir alıntı ekledi.
16 Oca 15:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İsmail Kutsi, o da kendini bir tanrı olarak görüyor, insanların yaşamasının ve ölmesinin kendi elinde olduğuna inanıyordu: Ama en önemli şeyi unutmuştu; sadece dava için bir araç, Turan'a giden yolda bir halkaydı. Tüm bunları göz ardı ederek, hem kendisine hem de Kurtlar'a ihanet etmişti. Bir zamanlar savunduğu ilkeleri hiçe saymıştı. Yozlaşmış, güçsüz bir adam olup çıkmıştı. İşte bu yüzden Sema onu öldürebilmişti.

Kurtlar İmparatorluğu, Jean-Christophe GrangéKurtlar İmparatorluğu, Jean-Christophe Grangé
Enes Demirci, 2018 okuma hedefini güncelledi.
16 Oca 13:45
2018 Okuma Hedefi: 110 Kitap
2018'de 110 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 90 kitap okudu.
17 günde 1 kitap okumalı