Muarrife'nin Kapak Resmi
Muarrife tekrar paylaştı. 13 Eyl 15:47
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
13 Eyl 15:47 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Her şeyden evvel oku! Amma okumaya başlamadan evvel bil, ne okuyacağını bil!

O ve Ben, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 41 - Büyük Doğu Yayınları)O ve Ben, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 41 - Büyük Doğu Yayınları)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 18:00
Muarrife, bir alıntı ekledi.
12 Ağu 14:33 · Puan vermedi

Kalp
Kalp bir kimseyi samimi olarak sevince vyle bir kabiliyet kazanır, hayal gücü öyle gelişir ki göz nereye baksa gönül orada sevgilinin hayalini, âdeta uzaklık ortadan kalkar; insan her vesileyle sevdiğini hatırlar. Bu samimi sevgi bir Allah dostuna olunca sonuç RAHMET olur. Ete kemiğe veya geçici şeylere olunca kalbe ağırlık ve ZAHMET verir; çünkü ilâhi sevgi ziyan olmaz.
...

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 299 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 299 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 18:00
Muarrife, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 11:29 · Puan vermedi

HİZMET NEFSİN İLACIDIR
.
Kalbin ilacı zikirdir. Nefsin ilacı da hizmettir. Bunun için Allah dostları müridlerine bir yandan zikir vererek kalplerini ihya ederler, bir yandan da hizmet vererek nefislerini ıslah etmelerini sağlarlar.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 318 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 318 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 18:00
Muarrife, bir alıntı ekledi.
12 Ağu 14:07 · Puan vermedi

ZİKİR
Zikir Hak yolcusunun en önemli amelidir. Bu yüzden tasavvuf terbiyesinin ana hedefi, kalbi uyandırmak ve ve Yüce Allah'a bağlamaktır.
.
Bütün mesele kalbin uyanmasıdır.
.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 238 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 238 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:59
Muarrife, bir alıntı ekledi.
 13 Ağu 11:26 · Puan vermedi

"Sözlerinden önce görüntesinden etkilendiğin insanlarla dostluk kur."
.
Muhammed b. Vâsi (kuddise sırruhû)

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 306 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 306 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:58
Muarrife, bir alıntı ekledi.
 08 Ağu 21:25 · Puan vermedi

.
Kul zâhirî bir günah işlemese bile, içinde bulunduğu gaflet günah olarak ona yeter de artar. Bu sebeple herkes tövbeye muhtaçtır.
.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 216 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 216 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:58
Muarrife, bir alıntı ekledi.
08 Ağu 21:30 · Puan vermedi

.
Şu bir gerçek ki insan, hayır ve hasenatların hepsini yapmış olsa bile, ilâhî muhabbeti elde edebilmesi için mutlak surette bir mürşidin terbiyesinden geçmesi gereklidir.
.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 232 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 232 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:57
Muarrife, bir alıntı ekledi.
08 Ağu 05:50 · Puan vermedi

istiğfar
.
"Nerede olursanız olun; evlerinizde, sofralarınızda, yollarınızda, çarşılarınızda ve meclislerinizde istiğfarı çokça yapınız. Çünkü siz ne zaman mağfirete ericeğinizi bilemezsiniz."
.
Hasan-ı Basrî (rahmetullahi aleyh)

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 154 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 154 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:57
Muarrife, bir alıntı ekledi.
08 Ağu 05:56 · Puan vermedi

İSTİĞFAR KALBİN CİLÂSIDIR
.
Şayet günah terkedilir, tövbe ile Allah'a dönüş yapılırsa ve Allah'tan mağfiret dilenirse kalp cilalanır, arınıp temizlenir.
.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 172 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 172 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 12 Eyl 17:57
Muarrife, bir alıntı ekledi.
08 Ağu 21:28 · Puan vermedi

BEN PİŞMANIM!
.
Yâ Rabbi! Bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşallah bir daha ben yapmayacağım.
.

Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 221 - Semerkand)Ehli Tasavvuf, Muhammed Mübarek Elhüseyni (Sayfa 221 - Semerkand)
Muarrife tekrar paylaştı. 05 Eyl 20:08
A juez, bir alıntı ekledi.
05 Eyl 20:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ahh cehalet ah..! Senden daha dehşet birşey var mı acaba?

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 48 - Mektup Yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 48 - Mektup Yayınları)
Muarrife tekrar paylaştı. 05 Eyl 14:43
Semra Aslan, bir alıntı ekledi.
 12 Eyl 2016

"Aşkın yüzlerce nazı vardır. 'Aşığım' diyen aşkı için belalara katlanmalıdır. Aşk vefalı olduğu için vefalı kimseyi satın alır. Mürşid, vefalıların dostu olduğu için sadık ve vefalıları Mevlâ'ya götürür. Enbiya, evliya vefasız adama bakmaz. Insan bir ağaca benzer. Ahdi de ağacın köküne benzer. Ağacın kökü gelişmezse gövdesi ve meyvesi olmaz. Bu nedenle ahd çok önemlidir. Ahdini bozma, bu âlem nizam ile yaşar. Düzeni bozuk ahid çürümüş köktür. Çürümüş kök agaca bir fayda vermez. Bilginle gururlanma, bildiğine aldanma. Ahdini hatırla. Bilgi kabuğa, ahid meyveye benzer.

Eğer nefsine uyduysan, şeytana kandıysan vefa-kârlıktan dem vurma. Mizaç ve tabiat bozukluğu hasta ruhlu kimsede kötü neticeye götürür. Sen mizacını temiz yap. Tabiatının güzelliğini bozma. Iblis gibi hasetçi olma. Dava kapısını kapa, vefa kapısını aç. Kim Allah'a (c.c.) isyan ederse şeytan kesilir. Çünkü isyan, rahmet kapısını kapatır. Rahmet gelmeyince şeytan içeriye girer."

Görünmeyen Düşmanımız, Mehmet Ildırar (Sayfa 180)Görünmeyen Düşmanımız, Mehmet Ildırar (Sayfa 180)