1000Kitap Logosu
Nazmiye Dicle KARATAŞ
Nazmiye Dicle KARATAŞ
Nazmiye Dicle KARATAŞ
TAKİP ET
Nazmiye Dicle KARATAŞ
@Nazmiyedicle
Lisans
Gazi Üniversitesi
2000
185 okur puanı
12 Ara 2019 tarihinde katıldı.
148
Kitap
4
İnceleme
337
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Nazmiye Dicle KARATAŞ
Atatürk'ten Ölmez Sözler'i inceledi.
144 syf.
·
40 günde
·
10/10 puan
Atatürk'ün fikirlerini benimseyen dedem bu kitabı bana hediye ederek okumamı sağlamasa, bu kitaptan belki de hiç haberdar olmayabilirdim ki bunu gerçekten hiç istemezdim. Kesinlikle ama kesinlikle her Türk'ün okuması gereken bir kitap. İçerisinde Atatürk'ün duyduğumuz duymadığımız, özveriyle söylenmiş sözleri bulunuyor. Bu sözleri her okuduğumda Atatürk'ün ne kadar ileri görüşlü olduğuna bir kez daha tanık oldum. Kitabı okurken, kendimden, ülkemizden, geçmişimizden, bugünümüz ve geleceğimizden çok fazla anlamlı, gerçekçi sözler buldum. Bazı sözlerini okurken Atatürk'ün ne kadar haklı olduğunu tekrar tekrar fark ettim. Ben bu kitapla birlikte başucu kitabımı buldum. Her zaman açıp okuyacağım bir kitap oldu benim için. Elimi uzattığımda, ihtiyacım olduğunda, en önemlisi Atatürk'ü özlediğimde, anmak istediğimde her zaman başvuracağım bir kitap. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi: "Beni görmek demek, yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve duyuyorsanız bu yeterlidir." Daima seninle, daima izinde..
Atatürk'ten Ölmez Sözler
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
80 syf.
·
14 günde
·
10/10 puan
Lavinia, Özdemir Asaf'ın en sevdiğim şiiridir. Kitabı ilk gördüğüm anda okumak için geç kaldığımı anladım. Her okuduğum şiirde de bu geç kalmışlığı yaşadım. Şuana kadar okuduğum en iyi şiir kitaplarından birisiydi. Özdemir Asaf, kısacık ama o kadar içten, o kadar anlamlı şiirler yazmış ki her bir şiiri okuduktan sonra düşünmekten kendini alamadım. "Ölebilirim genç yaşımda, en güzel şiirlerimi söylemeden götürebilirim. Şimdi kavakyelleri esiyorken başımda, sevgilim, seni bir akşam üstü düşündürebilirim" demiş Özdemir Asaf. Sadece sevgilisini değil bizleri de düşündürmek için yazmış bu şiirleri. Yıllardır aradığım şiir kitabını bulmuşum da başucu kitabı yapmışım. Daha ne olsun.. Sana gitme demeyeceğim. Üşüyorsun ceketimi al. Günün en güzel saatleri bunlar. Yanımda kal...
Lavinia
8.8/10
· 11,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Nazmiye Dicle KARATAŞ
Uçurtma Avcısı'nı inceledi.
375 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
Uçurtma Avcısı her zaman övgülerle duyduğum, bir gün okurum nasılsa dediğim, kendisine yıllardır sıra gelmeyen kitabım.. Her zaman aklımda bulunsa da alırken tesadüfü bir şekilde aldım ve iyi ki almış, iyi ki okumuşum. Kitap bilindiği gibi Afganistan da geçiyor. Çok hüzünlü bir hikâyesi var. Biri biterken biri başlıyor, sizi duygudan duyguya sürüklüyor. Bazı yerlerinde sinirleniyor, bazı yerlerinde çok üzülüyorsunuz. Ama kitabın sonunda buruk da olsa birazcık mutlu oluyorsunuz. Hayatta yaptığınız anlık da olsa tek bir şey her şeyi değiştirmeye yetiyor. Ve hayat o kadar acımasız ki pişman da olsan bunun bir daha dönüşü olmuyor. Bunu en iyi gösteren kitap belki de "Uçurtma Avcısı." Tereddüt etmeden okuyabileceğiniz bir kitap. Kendisine yazılan bütün övgüleri hak ediyor. Ben de övgü üstüne övgü eklemeyeceğim. Yolumuza ışık olabileceğine, hayatımıza bir şeyler katabileceğine inanıyorum..
Uçurtma Avcısı
9.2/10
· 111,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
592 syf.
·
6 günde
·
10/10 puan
Azra Kohen'le tanışma kitabım oldu Gör Beni. Zıtlıkların kitabıydı esasen, içinde aşk, tarih ve çok ilginç bilgiler barındıran. Merakla okudum fakat beklediğim gibi bir son olmadı. Kafamda soru işaretleri kaldı. Yazarın bir sonra ki kitabında bu soru işaretlerine cevap bulabilmeyi umuyorum. Çok güzel ve anlamlı mesajlar veren, bir amaç uğruna yazılmış bir kitap bana göre Gör Beni. Yaşanan duyguların yoğunluğu, yazarın bunu okura yaşatıyormuş gibi yansıtması kitabın beni çekmesine sebep oldu. Kitap içinde bazı bölümlerde müzik önerileri verilmiş. Müzikleri de dinleyerek okumak, o an da yaşananları müzikle güçlendirerek hissetmemi sağladı. Çok beğendiğim bir teknik oldu. Ben Azra Kohen'le tanışmaktan çok memnun oldum. Devam kitabını da merakla bekliyorum.
Gör Beni
8.7/10
· 10,7bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17