1000Kitap Logosu
иiѕαитαиα
TAKİP ET
иiѕαитαиα
@NisBlack390
524 okur puanı
28 Ara 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
540 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Dikenler ve Güller Sarayı
"Bahar, Yaz, Güz, Kış, Şafak, Gün ve Gece. Kendince ölümcül güçlere sahip Yüce Lordlar tarafından yönetilen Prythian'ın yedi sarayı. Onlara güçlü demek yetmez, çünkü onlar gücün kendisidir." syf:170 Feyre ailesini geçindirmek için avlanmak zorundadır ve bir gün ormanda karşılaştığı bir yaratığı öldürmek zorunda kalır ama bunun bedelini ödeyeceğinden haberi yoktur. Feyre kendini çocukluğundan beri korkunç hikayelerini dinlediği peri diyarında bulur. Feyrenin bir görevi vardır 50 yıldır Prythian'ın(peri diyarı) üzerinde olan karanlık gölgenin onu ve sevdiklerini yok etmesini önlemek. Yepyeni ve çok sürükleyici bir dünya soluksuz okuyacağınız harika bir fantastik seri 16+ yaştaki kitap sevenlere öneririm:)
Dikenler ve Güller Sarayı
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Efsanevi Malamander'in devam kitabı olan Gargantis'i okurken çok heyecanlanacaksınız. Hele ki Malamander'ı daha önce okuyanlar çok sevinecekler. Genç-yetişkin türünde bir kitap her yaştan insan okuyabilir. Çocuklar, özellikle 14 yaş civarı severek okuyacaktır. Tavsiye ederim:)
Gargantis
9.1/10 · 425 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
522 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Benzer konulu kitaplar okumaktan sıkıldıysanız Dans Eden Valeler tam size göre. Kitabı bir youtube videosunda görmüştüm. Öncelikle mükemmel kapakları beni cezbetti ve konusunu araştırmaya karar verdim. Daha önce okuduğum hiçbir kitaba benzemeyen olağanüstü konusu beni çok heyecanlandırdı ve üç kitabını birden aldım. Okurken sanki bir film izliyormuş gibi hissettim. Ve fark ettim ki bu kitabı (kitap serisini) bilen gerçekten çok az kişi var ve bu kitap daha fazla kişi tarafından bilinmeyi hak ediyor . O zaman sizi kitabın eşsiz konusuyla baş başa bırakıyorum. Bir grup amatör hayalet avcısı, sıradan bir sahil kasabasının hemen dışındaki harap bir evde unutulmaz bir gece geçirdi. Ve o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Hayalet avcılarından ikisi, bir daha bu tecrübenin bahsini bile açmak istemedi. Üçüncüsüyse konuşacak durumda değildi zaten. Yıllar sonra bir grup gencin yolu aynı yere düştü. Grubun lideri Jezza, diğerlerinin itirazlarına kulak asmayarak eve girdi. Döndüğünde elinde bir çocuk kitabı vardı. Tuhaf ve renkli hikayelerle dolu bir kitap. Valeler, Kraliçeler ve Krallarla, Tekboynuz ve Kurtlarla dolu bir masal dünyası. Ama buldukları bir masal kitabı değildi. Yüzyılın başlarında yaşamış gizemli bir adamın yazdığı bu kitap, peşinden ürkütücü olayları ve korkunç bir sonu da getirecekti. Kasabadaki herkes kitabın büyüsüne kapılırken tüm dünyayı cehenneme çevirecek büyük bir olay da yaklaşmaya başlamıştı. Çok geçmeden kitaptan yayılan bu gücün karşısında yalnızda bilim kurgu tutkunu bir genç ve onun matematik öğretmeni olan babası Martin kalacaktı.
Dans Eden Valeler
8.0/10 · 74 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yepyeni Bir Maceraya Hazırmısınız
5 kitaplık mükemmel bir fantastik seri almak için en ufak bir şüpheniz varsa bütün şüphelerinizi bir kenara bırakın. Kitapları tek tek almanızı tavsiye etmem. Seri halinde 5 kitabı birden alın çünkü 1. yi bitirdikten sonra diğerleri için yanıp tutuşacaksınız. Merakınızı gidermek için tüm kitaplar elinizin altında bulunsun. Spoiler olmadan kitabın konusuna gelirsek, Vhalla adında kütüphanede çırak olarak çalışan bir kızımız var. Bir gün kütüphaneye prens in yaralandığı ile ilgili bir haber geliyor ve ne kadar şifa kitabı varsa hepsinin araştırılması isteniyor. Vhalla nın küçük prens e karşı biz zaafı olduğu için canını dişine takıp saatlerce hiç uyumadan, göz bile kırpmadan araştırma yapıyor. Bu araştırma sonucunda bilinmeyen ve kendini Hayalet olarak tanıtan biri tarafından büyücü olduğuna dair bazı mektuplar alıyor. Prens iyileştimi Hayalet kim Vhalla gerçekten büyücümü Tabii bunlar kitabın çooook minik bir bölümü siz bide sonrasında olan olayları görün. SPOİLER Vhalla benim şimdiye dek okuduğum kitaplardaki kız ana karakterlere nazaran en aklı başında ve yaptığı,yapacağı şeyi bilen kişi. Aldrik de benim en sevdiğim karakter. Biraz burnu havada gibi görünebilir fakat okudukça göreceksiniz ki harika bir kalbi var. Ve tabiki Vhalla nın kurtarmak için canını dişine taktığı kişi Prens Baldair değil. Veliaht Prens Aldrik CiDan Solaris den başkası değil.
Hava Uyanıyor
8.4/10 · 2.481 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
648 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Serinin dördüncü ve son kitabı tamamen Zu nun bakış açısından yazılmış. Zaten buraya kadar geldiyseniz Zu nun başlarda konuşmadığını biliyorsunuzdur. Roman ve Priyanka adındaki arkadaşları ile yaşadığı maceraları anlatıyor. 3. kitaba nazaran tatmin edici ve içinizi rahatlatacak bir son olacak.
Karanlık Miras - Karanlık Zihinler 4
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Serinin ara kitabı olan Karanlığın İçinden ilk üç kitabın içinde geçen ve sırları çözülemeyen 3 olay anlatıyor. Bu olayları bilmek bazı taşların yerine oturmasını sağlıyor .Kesinlikle seriyi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve bir solukta okuyacağınız bir kitap olacak.
Karanlığın İçinden
Okuyacaklarıma Ekle
592 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Artık Thurmond daki çocukları kurtarıp tüm olanlara son vermek isteyen çocuk birliğinden birkaç kişi dağılsada Harry ve arkadaşları onlara yardım edebilir. Abisi Cole hakkında bazı gerçekler öğrenen Liam ın tepkisi ne olacak.Herşey eskisi gibi olacakmı. Ruby büyükannesine kavuşabilecekmi. Öğrenmenin tek yolu var. okumak...
Ateş Çemberi
8.0/10 · 1.045 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
552 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Buz Kapanı
Cate in yardımıyla Çocuk Birliğinde olan ve yeni arkadaşlar edinen Ruby , Liam ı bulabilecekmi. Artık herkesin tek bir amacı vardır kendileri gibi özel çocukları kurtarmak. SPOİLERLI ilk kitabın sonunda Liam ın hafızasını silen Ruby şükürler olsun ki en son kurdukları hayali silmeyi unutmuş ve Liam ı bulduktan sonra yavaş yavaş herşeyi hatırladı ...
Buz Kapanı
8.1/10 · 1.402 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
576 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
IAAN hastalığından sağa kalan çocuklarda özel güçler görünmeye başlanır. Bu güçler isimlerine göre renklere ayrılır. Maviler telekinezi ,yeşiller dahi, sarılar elektriği kontol eden, kırmızılar ateş çıkaran ve çok nadir görülen turuncularda zihin kontolü yapabilenler. Bu çocukların tutulduğu kampların en büyüğü olan Thurmond. Ana karakterlerimiz Ruby, Liam, Chubs, Zu, Onları yakalamak isteyen (takipçilerden ) kaçmayı başarıp kayıp çocuğun kampına ulaşabileceklermi. Bu sürükleyici maceraya ve harika bir distopya serisi okumaya hazır mısınız:)
Karanlık Zihinler
Okuyacaklarıma Ekle