Onur'un Kapak Resmi

Kafamda Deli Sorular
Bir insana duyulan özlemin son noktası nedir ? Sonunda hayatın devam ettiği gerçeğini dikkate alıp vazgeçmek mi yoksa ne olursa olsun onu beklemek ve özlemek mi ?

Onur, bir alıntı ekledi.
12 Şub 23:25

Gözler ki birer parçasıdır sende ilahın
Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın
Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin
Sen vururken de öldürürken de güzelsin.

Ruh Adam, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 285)Ruh Adam, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 285)
Onur, bir alıntı ekledi.
03 Şub 10:58 · İnceledi

Birçok insan hayatının büyük bir bölümünü olduğundan farklı görünebilmek için feda eder.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 84 - Elma Yayınevi)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 84 - Elma Yayınevi)

Kısa ve akıcı hikayeler barındıran bir kişisel gelişim kitabı ‘Avucunuzdaki Kelebek’. Diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak; şunu yapın bunu yapın komutlarının kullanımı yerine olayın nedenleri ve sonuçları anlatılıp okuyucu için bir çözüm yolu bulma adına verilen bilgilerle ve anlatılan hikayelerle yardımcı olmanın amaçlandığı farklı tarzda bir kitap olmuş. Kitapta yer alan kısa öyküler oldukça akıcı ve güzel fakat ilk defa duyduğumuz hikayeler değil hissi diğer okuyucular gibi bende de oluştu. Bu sizi biraz sıkabilir. Genel anlamda okunabilecek bir kitap diyebilirim :) Okuyacak arkadaşlara şimdiden keyifli okumalar :)

Onur, bir alıntı ekledi.
02 Şub 15:04 · İnceledi

Hiçbir zaman dertsiz kalmadı gönlüm
Bir çift gözden, bir yapraktan, bir kuştan.

Göğe Bakma Durağı, Turgut Uyar (Sayfa 14 - YKY)Göğe Bakma Durağı, Turgut Uyar (Sayfa 14 - YKY)

Şiir okumayı seven, şiirin kattığı hissi yaşayabilen insanlar için okunması gereken, Turgut Uyar’a ait bir şiir derlemesi diyebilirim kitap için :) Aşkın, sevginin, hüznün ve kederin gayet güzel işlendiği Turgut Uyar şiirleri sizleri karşılıyor. Okuyacak arkadaşlara şimdiden keyifli okumalar :)

Onur, bir alıntı ekledi.
01 Şub 19:07 · İnceledi

Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını "yaşanmaz"laştıranlardır.

Bu Ülke, Cemil Meriç (Sayfa 97 - İletişim Yayınları)Bu Ülke, Cemil Meriç (Sayfa 97 - İletişim Yayınları)

Edebiyat tarihimizde yer alan ve değeri bilinmeyen yazarlarımızdan biri olan ve bu ülkenin sorunlarını, eksilerini kendine dert edinen ender yazarlarımızdan Cemil Meriç’in okunulası hatta daha ziyade yaşanılası bir eseri ‘Bu Ülke’. Okuyucuya farklı pencereler açan bu eser, tamamen özgür ve özgün bir düşünce yapısının yanı sıra gayet etkili bir üslupla kaleme alınmış. Zaman zaman ağır gelen veya anlaşılması zor olan bölümler olacaktır fakat kitabın özünü, asıl vermek istediğini özümsersek; aklımızın bir köşelerinde yer edinmiş kulaktan dolma bilgilerin yersizliğinin anlaşılmasıyla birlikte asıl sebeplerin ve nedenlerin tam anlamıyla idrâk edilebildiğini göreceksiniz. Toplumsal olarak eksik kalan ve gelişme gösteremeyip yerinde seyreden nice değerlerimizin neden değersiz kaldığını anlamak bu eserde mümkün. Her bir sayfası sizi kendine hayran bırakacaktır. Kesinlikle okunulması gereken bir başyapıt. Bu ülkeyi anlamak istiyorsak okumalıyız :) Okuyacak arkadaşlara şimdiden keyifli okumalar :)