Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Panduri

Sabitlenmiş gönderi
"Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar."
Sayfa 162Kitabı okudu
Reklam
Yumuşak sınırlar karmaşık mesajlar iletir, sert sınırlar çocuğu yanlış yönlendirebilir.
Ebeveynler sözleriyle kurallarını öğrettiklerini sanarken aslında davranışlarıyla öğretmektedirler.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Sınırlar, çocukların hem kendilerini hem de yaşadıkları ortamı kavramalarını sağlar; onlara keşif ve öğrenme fırsatı sunar.
Reklam
%26 (90/336)
Çocuğunuza Sınır Koyma
Çocuğunuza Sınır KoymaRobert J. Mackenzie
8.1/10 · 1.099 okunma
160 syf.
·
Puan vermedi
·
31 saatte okudu
Kitaplarla ve Filmlerle Aile Eğitimi
Kitaplarla ve Filmlerle Aile EğitimiFatih Pulat
9.6/10 · 11 okunma
Mutlu olmak için bir sürü faktörün bir araya gelmesi gerekir. Mutsuzluk için tek neden yeter.
Sayfa 134 - Emrah Serbes - Hikayem ParamparçaKitabı okudu
Yaralanmayı kabulleniyorum ama bu yaradan doğabilecek öfkenin ruhumu bütünüyle ele geçirmesine, beni ve sevdiğim her şeyi yok etmesine izin vermiyorum. Merhamet benim ödevim ve ödevime kendimden başlıyorum. Hak etmediğim eleştirileri, kendimi tümden geçersiz kılan toptancı söylemlerimi bırakıyorum. 'Benden bir şey olmaz' diyemem artık, çünkü bir gülümseme bile hayatta birçok şeyi yerinden oynatır. Ufak bir iyilik, sökün edebilecek bir dizi kötülüğü önleyebilir. Şimdi iyilik vakti: Ey nefsim, bugüne kadar yaptıklarından çok daha iyisini yapabilirsin.
Sayfa 120 - Kemal Sayar - Beni Sessiz de Sevebilir MisinKitabı okudu
Öfke bir yüktür. Hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır. Buna kesinlikle değmez. Biz düşman değiliz, dostuz. Düşman olmamalıyız, hırslarımız zorlayabilir ama yürek bağlarımızı koparamayız. Hafızamızın gizemli yolları, tekrar aşıldığında canlanacak ve tabiatımızın iyi yönlerinin yanında olacaktır.
Reklam
Çocuklarının arkadaşları ile olan ilişkilerine müdahale eden ebeveyn tarzında en çok gözlemlenen hatalardan biri de çocuklarında var olan arkadaşlık isteğini kendileri ile doldurma arzularıdır.
Bir ilke vardır ki tüm bilgilere karşı çıkar; tüm tartışmalara karşı kanıttır ve insanı sonsuz cehalete mahkûm etmekten de kaçınmaz. Bu ilke, araştırmadan önce her şeyi hor görme ilkesidir.
Sayfa 52 - Herbert SpencerKitabı okudu
Kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme. Bir hayalin varsa onu korumalısın. Bir şeyi istiyorsan git ve al; o kadar...
Sayfa 42 - The Pursuit of HappinessKitabı okudu
Beyinlerimiz başkalarıyla birlikte olmanın gücüyle şekillenir.
Evet, belki de asla ulaşamayacağız mükemmel olana, ancak ona doğru giden yolda güçlenecek benliğimiz. O yolda düzene girecek fikirlerimiz.
Sayfa 66 - KonfüçyüsKitabı okuyor
Başka yerime isabet etseydi, muhakkak ölürdüm. Fakat kelimeler böyleydi. İnsanın doğrudan doğruya kalbine veya gözüne yahut kafatasına gelmezlerdi. Düşünce denen o acayip ve gizli şeye, o jelâtin yığınına isabet ederlerdi. Onun için birdenbire öldürmezler, bir daha kaybolmamak, sizi bırakmamak için oraya gömülürler, oradan yavaş yavaş gizli ve açık, sizi zehirlerlerdi.
Sayfa 18 - Ahmet Hamdi Tanpınar - Aydaki KadınKitabı okudu
5,6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.