1000Kitap Logosu
ercanscgn.
TAKİP ET
ercanscgn.
@Parhesiastes
Ordu
27 kütüphaneci puanı
1120 okur puanı
http://Ins: secginn.rcn
06 Eyl 2017 tarihinde katıldı.
659
Kitap
95
İnceleme
4.377
Alıntı
91
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
ercanscgn.
yorumladı.
Nur SeymeN
bir alıntı ekledi.
"Gidelim afet... Bir orman kenarına gidelim. Her şeyi bırakalım. Şöyle basit bir ev, ocaklı bir oda... Evet... Evet... Hemen çekip gidelim ormanlara... Hele ben bir iyi olayım da..." ATATÜRK
1
98
ercanscgn.
Ömrünün son yılları. İstanbul'da mı ya da yakın bir şehirde mi bir yerlerde doğa ile iç içe bir yerde yaşama hayali vardı.
2
ercanscgn.
bir yorumu yanıtladı.
Düşüncem ne derece doğru sizde katiliyormusunuz bilmiyorum ama.. Diyorum ülkemizde şiddet bu denli yayginlaşmişken, hergün kılıçlı, vurucu, kırıcı, kesici diziler ekranlarda yayınlanıyor. Toplumun bunlardan etkilendigini düşünüyorum. Bunlardan etkilenip artistlik mi yapıyorlar acaba ? Not: Tartışmaya açıktır.
1
27
ercanscgn.
Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan ikilemi gibi. Haberlerden, gazetelerden, internetten gördüklerimiz, işittiklerimiz mi senaristleri bu olayları kurgulaştırmaya itiyor, yoksa reyting ve reklam uğruna ne kadar absürt ilişki, mafyatik, tatlı su delikanlılığı varsa kurgular aracılığıyla insanların gözünde normalleştirici etki mi yapıyor? Birbirlerini karşılıklı besleyen girift bir durum olası gibi.
4
1
4 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
ercanscgn.
O diziler tarihi sevmek için ve merak duygusunu derinleştirmek için bir araç olabilir insanlara ama ötesi için gerçek kaynaklara yönelmek daha sağlıklı gibi. Yarı kurgu- yarı gerçek arasında gerçek ve kurgu birbirine karışıp gerçekleri bulandırabilir. Astık-kestik-biçtik kafası ve milliyetçiliği de çok iğreti duruyor. Daha çok adalet, nizam, ilim üzerine yoğunlaşılsa daha seyredilesi ve yararlı olur herhal.
1