1000Kitap Logosu
Ruhunüvis
TAKİP ET
Ruhunüvis
@Ruhunvis
••• Kitaplar bayım, anısı var hepsini topla milaya da selâm söyle unutma. Latife hanımıda benim için kucakla sevmezler beni ama. Vedalar böyle mi olmak zorunda sessizden sezdirmeden gitsen ya uzaklara. ••• •Düşünür kadın
şair çırağı
şiirlendin
37 okur puanı
12 Ara 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Ne de çok kimsem var.. Rutubet duvar bir ayağı kırık masa, yorgun tabure,boş çerçeve, hasret kokulu gece.
Hayallerime inanmayan kişilerin, "hayallerimi gerçekleştirdiğim gün" bende varlıklarına inanmayacağım.
Sen diye başlamak istiyorum; Ben kendi halime bakmadan üzülüyorum hâline. Yaşlı bakmamak için açmadığın o gözlerine, yarım ağız gülüşlerine, tamamlayamadığın cümlelerine. Ahmaklık belkide üzülüyorum işte daha nice nicelerine. Sen, yüreğime âh olan dilimden âh alan bir kere uzaktan da olsa beni dinle izin ver hislerime. Arkandan hissettiklerimi dilim söyleyebilsin yüzüne. Sen diye başlamak istiyorum son satırın bitiminde; Bu vazgeçiş değil bu bir yoruldum hikayesi yazarını sevme-sende.
Bir hayal, belki bir düş ama değil ki bu bir aşk. İçimde anlamlandıramıyorum ki anlatayım. Bu ilk değil sonda olmaz bil isterim. Yıllar sonra kırk yıllık kasetlerden açarım bir hava, unutma çabalarına girdiğim yılları alırım karşıma eller havaya. Bir açmışız gözümüzü yıllar sonra gelen bir umutla çıkmışsın karşıma, eli elinde bir çocukla ah n'olursun yapma! Gözlerini senden almış belli, annesi güzel kadındı yaşı olsada elli. Hayal diye başladım anımsa, hayal bu ya.. Ayna bakmasam güzel kadınım aslında. Bak bana bayım adam! Bak ve anla mum olan senken benim eridiğimi. Tükendim, tükettim israfta ettim tüketen hayatı. Bu son nidalarım umudu kırık yaşama son seslenişim. Hatır bilmez günleri son anışım. Yaşımın getirdiği değil yaşantımın getirdiği bir son. "Bilmesede olur."
Bilmesede olur
Tanrı en ucuzundan bir hayat sarmış bana. İnancı çelimsiz beni terk ederekten bir azapla. Dedim ki yaradana, deva bulmam elem de senden sen nasıl istersen. Gönder gelsin en ucuzundan bir merhem hayatıma. Sonra sen çıktın karşıma. Bir kere daha seslendim tanrıya, besbelli acımışsın bana bu çok pahalı bir merhem ödeyemem ki sonra.
1
...
625 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.