1000Kitap Logosu
Resim
Sibel ARAS
TAKİP ET
Sibel ARAS
@SA35
Hayat"cik"dir yaşanır be ya!.. Think of it as a diary light a candle rather than curse the dark
464 okur puanı
29 Eyl 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
272 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dünya üzerindeki bütün ormanlar, birbirleriyle irtibat halindedir. Aynı ağa bağlıdır. Bu nedenle, bir ormana ya da ağaca iyilikte bulunan kişi, yaptığı iyiliğe karşılık dünya üzerindeki bütün ağaçlar tarafından desteklenir. O kişi, ormanın iyesinden yardım istediğinde, dünyanın neresine giderse gitsin, bütün ağaçlar gösterdiği saygının farkında olur ve ona her zaman karşılık vermeye devam eder.
Şaman Gözü
8.0/10 · 445 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
736 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
“Kitapların oldukça sık başka kitaplardan söz ettiklerini ya da sanki kendi aralarında konuştuklarını fark ediyorum. Bu düşüncenin ışığında, kitaplık bana daha da tedirgin edici bir yer gibi göründü. Uzun, yüzyıllar süren bir mırıltı, bir parşömenle bir başka parşömen arasında görünmez bir söyleşiydi demek ki kitaplık; canlı bir nesne, bir insan zihninin yönetmeyeceği güçlerin barınağı, birçok zihinden çıkmış, onları üreten ya da iletenlerin ölümünden sonra da varlığını sürdüren bir gizler hazinesi.”
Gülün Adı
8.5/10 · 9,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
90 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Şayet hayatınızın bir anlamı olup olmadığından çok emin değilseniz ve bunu bir deneye tabi tutmak isterseniz, yahut tüm düşüncelerinizi unutup başka bir adama dönüşmek gibi bir derdiniz varsa orası tam da size göredir. Yalnızlıktan ölmek ve kendinizi bir köpek gibi hissetmekse gayeniz, öylesi bir yere gitmeniz gerekir. Lamı cimi yok. Hissizlik… Dikkat dağıtacak hiçbir şey yok; teselli bulacak bir şey de. Gölgesi olmayan bir mekân… Vahşi… Başka yerde zor rastlanır bir gökyüzü var orada.
Kâğıt Ev
7.7/10 · 8,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
99 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Acı çekiyordu babam. Zihinsel bir acı. Öte yandan ona göre, zihinsel dünyasında ve günlük hayatında acı veren kopuşlar yaşamayanlar, buna cesaret edemeyenler, insanı aptallaştıran bir sürekliliğin esiri oluyor, bunun sonucunda da zamanın geçişine, yaşlanmaya ve ölmeye akıl erdiremiyorlardı. Oysa babam her şeye akıl erdirmek istiyordu.
Okuyacaklarıma Ekle
211 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
“Dünya güzeldi, içim de güzel olsun istedim. İçimde bir suçluluk, hatta kötülük yokmuş gibi yaparsam, yavaş yavaş kötülüğü unuturdum. Böylece hiçbir şey olmamış gibi yapmaya başladım. Hiçbir şey olmamış gibi yaparsanız ve gerçekten de hiçbir şey olmuyorsa, hiçbir şey olmaz sonunda.”
Kırmızı Saçlı Kadın
7.9/10 · 38,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
9
83 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.