Saadet özalp

Saadet özalp
Bir kitabı okumaya başladı
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü Yalan
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü YalanAgota Kristof
9/10 · 2.636 okunma
Reklam
248 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Dönüş
DönüşHisham Matar
8.1/10 · 75 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Saadet özalp
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Gümüş Aygır
Gümüş AygırAhn Junghyo
8.5/10 · 3 okunma
Reklam
"Hey gözünü sevduğumun toprağı! Şu toprağı gerey misunuz, uşaklar şu toprağı? İşte, insanoğlinin umudu budur, insan bu topraktan halk edilir, bu topraktan beslenir, yine bu toprağa döner. Ne insan umutları, yemiş olmadan şu kara toprağa gömülmüştür. "
Zamanın sizi öğüttüğünü hissedemezsiniz. Zaman kısaca her şeydir;salt saniyeler, dakikalar, saatler, günler, yıllar değil. Öte yandan, işte bu özdeksiz özdek, bu eğip bükme ve şekillendirme, bu çarpıtma, dünyayı anlama yolumuzdur.
Belli bir rahatsızlık duygusu kitap okuma deneyiminin bir parçasıdır; insanı tedirgin eden bir deneyim rahatlatan bir deneyimden daha eğiticidir.
"Bir kitap yandığında, bir kitap yok olduğunda, bir kitap öldüğünde kendimizden bir şey ilelebet koparılmış olur. Bir kitap yandığında, onun var olmasını sağlayan tüm hayatlar, içinde yer alan tüm hayatlar, gelecekte o kitabın sıcak bir duygu, bilgi, zekâ, neşe ve umut sunabileceği tüm hayatlar da ölür. Bir kitabı yok etmek, kelimenin tam anlamıyla insan ruhunun katili olmaktır".
Sayfa 263Kitabı okudu
2024 OKUMA HEDEFİ
6/60 kitap - %10 tamamlandı
6 kitap okudu
60 kitap
2.254 sayfa
0 inceleme
4 alıntı
6 günde 1 kitap okumalı.
347 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.