Okur
Sena Özdemir
TAKİP ET
Sena Özdemir
@SenaOzz
Okumaya izlemeye gezmeye sevmeye öğrenmeye çalışıyor!
Öğrenci
İüif
11 okur puanı
10 Oca 01:04 tarihinde katıldı.
7
Kitap
7
İnceleme
2
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sena Özdemir
Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı inceledi.
198 syf.
·
6/10 puan
Başlığından çok farklı şeyler beklemiştim ama bambaşka bir hikayeyle beni karşıladı. Çoğu insanın fazla olumsuz eleştirisine rağmen ben o kadar darlanıp bunalmadım okurken fakat sürükleyici bi kitap da değil tabi. 16 yaşlarında bir çocuğun iç dünyasından onun 3 gününü dinliyorsunuz. Kitabın sonunda eve gitmesi ve ailesiyle karşılaşması olsa iyi olurdu diye düşündüm. Nedense olacakları merak ediyordum. Çok derin anlamlar yükleyenler var bu kitaba ama ben bilemedim yani kapitalist düzenin yansımasıymış vs vs ben öyle düşünmedim.. Sonuç olarak tavsiye edilir mi, hayır.
Çavdar Tarlasında Çocuklar
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Sena Özdemir
Kırmızı Pazartesi'ni inceledi.
112 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Uzun süredir okumak istediğim ve köyde peşimden ordan oraya sürüklediğim bir kitaptı :) Aslında öyle kısa ki 3-5 günde okunabiliyor o kadar bekletmem biraz keyfimden oldu. Kitapta bir türlü idrak edemediğim mükemmel bir anlatım var. Başta da sonda da aynı olaydan aynı şekilde bahsediliyor ama yazar hikayeyi yavaş yavaş cinayet anına doğru sürüklemiş. Bu planlamayı yapmak olayları sıraya dizmek çok yavaş şekilde hikayeyi kaydırmak kesinlikle ustalık işi. Olaydan çok sonra konuştuğu karakterlerin ifadeleri de aynı şekilde bu anlatımın içinde yer alıyor. Beni en çok etkileyen bu muazzam anlatımı oldu. Kitabın kendisinde ise gerçekleşecek olay o kadar bariz o kadar belli ama tesadüflerin kurduğu köprü, her şeyin negatif anlamda bu kadar bir araya gelmesi gerçekten akıl almaz. Ama yazarın da dediği gibi “Kader bizi görünmez kılar.” Bu kadar göz önünde de olsan hayat ellerinden kayıp gider. Ve bence.. Angela Vicario ile ilişki yaşayan Santiago Nasar değildi ve bir hiç uğruna öldü :)
Kırmızı Pazartesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
10
Sena Özdemir
Her Gün Hüzün'ü inceledi.
273 syf.
·
31 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabı beğenmeyen çok olmuş nedenini anlamadım benim hoşuma gitti. Sadece yayınevinin çok fazla yazım yanlışı vardı o biraz canımı sıktı. İlk kitapta Christy tamamen içsel bir yolculuk yaparken bu kitapta çevresini anlatmış. Özellikle Dublin'deki yaşamı, din anlayışını ve kadın erkek ilişkilerini kısaca toplumu çok iyi anlattığını düşünüyorum. O sefalet, kir bana tamamen geçti. Ek olarak yazar betimlemeyi gerçekten seviyor :) Önce hayal edeceğiniz dünyayı en ince ayrıntısına kadar kuruyor sonra hikayesini anlatıyor. Betimleme ve anlatım bence basit değildi, cümleler uzundu, birkaç defa okuduğum paragraflar çok oldu. Dili bu şekilde olduğu için okuma becerisini de geliştirdiğini düşünüyorum. Sürekli yaptım ettim geldim gibi cümleler değil de böyle edebi kitaplar her zaman bize bir şeyler katar. Tavsiye edilir.. Özel yazar Christy Brown :)
Her Gün Hüzün
5.3/10
· 1.320 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2