Giriş Yap
Serdar Poirot
@SerdarPoirot
Cinai roman müptelası
443 kütüphaneci puanı
2112 okur puanı
09 Oca 2014 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
270 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Leslie Stewart büyük bir şirkette reklam sorumlusu olarak çalışmaktadır ve Kentucky şehrine vali adayı olan Oliver Russell'ın reklam kampanyasını yürütmeye başlar. Oliver eski sevgilisi ve senatör Todd Davis'in kızı Jan'dan Leslie için ayrılmıştır. Leslie ile evlenmek üzere iken Todd ona kızıyla evlenirse kampanyayı yeniden başlayacağını ve onu önce vali sonra da ABD başkanı yapacağını söyler. Oliver haber vermeden Leslie'yi terk eder ve Jan ile evlenir. Leslie büyük bir kin besler ve bir gazeteci ile evlenir. Sonrasında gazeteci ölür ve miras olarak aldığı gazetenin üzerine hırsı ile büyük bir medya imparatorluğu kurar. Bu arada Tribune gazetesinin genel yayın yönetmeni Matt Baker en başta yanına gelen Dana'yı ciddiye almaz ama sonrasında ne kadar başarılı olduğunu görür. Dana'nın amacı dış haberler muhabiri olmaktır ve bu fırsat Saraybosna görevi ile gelir. Bosna savaşını canlı canlı anlatırken Kemal ve diğer çocukların kaçmasına yardım eder ve Sırp askerleri tarafından yakalanır. Bu sırada Başkan olan Oliver ve danışmanı olan Davis'in adamı Peter Tager sayesinde kurtulur. Savaş travmasını atlatmasına Jeff Connors adlı spor muhabiri yardımcı olur. Oliver zamanında Ecstasy kullanmıştır ve hem valiliği hem de başkanlığı sırasında Ecstasy yüzünden ölen, komaya giren kadınlar olmuştur. Chloe Houston adlı bir genç kız lüks bir otel odasında ölü bulunur ve odadan Beyaz Saray aranmıştır. Leslie'nin emri ile olayı araştıran Logharan adlı muhabir olayları Başkan'a bağlamaya başlar. Ama olayla ilgili herkes gibi o da ölür. Oliver da BAE temsilcileri ile Ortadoğu'da barışı getirmek üzereyken Todd buna karşı çıkar. İpuçları polise gelir ve Oliver sorgulanır. Gerçekten kadınların ölümüne sebep olan Oliver mıdır? Leslie istediği intikamı gazetesinden alabilecek midir? Matt patronuna ne diyecektir? Dana öldürülen bir otel görevlisinin ablası ile konuşurken kim gelecektir? Peter Tager gerçekten iyi bir aile babası mıdır? Dana ve Jeff Kemal'i bir daha görebilecek midir? Bundan sonra neler olacaktır? Keyifle soluksuz okunan bir roman.
Reklam
256 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Dr. Judd Stevens oldukça başarılı bir psikanaliz uzmanıdır ve aralarında Teri adlı eski bir Hollywood yıldızı, Harrison Burke adında paranoyak bir iş adamı, Anna Blake adında kocası Anthony ile olan sorunlarından söz etmeyen pek çok müşterisi vardır. Carol Roberts adlı siyahi bir fahişeyi mahkemede kurtarmış ve okumasını sağlayıp sekreteri yapmıştır. Bir gün ofise McGreavy ve Angeli adında iki cinayet masası Dedektifi gelir. John adındaki bir hastası muayenehanenin çok yakınında bıçaklanarak öldürülmüştür. Olay yerinde Judd'un şemsiyesi vardır. Judd şemsiyeyi ona verdiğini söyler. Aynı akşam Carol da öldürülür. McGreavy zamanında ortağını öldüren adama deli teşhisi koyup hapiste yatmamasını sağladığı için Judd'un sevmez ama Angeli de Judd'un yanındadır. Paranoya mı yaptığını düşünür Judd ve Norman Moody adında bir Dedektifi sarı sayfalardan bulup onunla çalışmaya başlar. Moody bir şeyler bulduğunu söyler ama onunla buluşmaya Angeli ve McGreavy ile gidince onun da öldürüldüğünü öğrenir. Birisi kafayı fena halde Judd'a takmıştır. Aşık olduğu Anna ile görüşen Judd ona Anthony ile iyi yolculuklar diler. Peşinde La Coka Nostra'nın olduğunu düşünen Judd Angeli'ye bildiklerini anlatır ve onunla buluşur. Ama bu büyük bir hatadır. Anna'nın kocası Anthony bir capodur ve ikisinin de ölüm fermanı yazılmıştır. Acaba polis Judd ve Anna'yı başlarına bir şey gelmeden bulabilecek midir? Limuzinin ezdiği, dayak yediği Judd bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Eski karısı Elizabeth yüzünden kendisinde oluşan Noel travmasını atlatabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
332 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Emrah Serbes'in 3. Behzat Ç. romanı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezinde çalışan Behzat ve ekibi Cinayet Büro'ya tekrar döner ve olayları soruşturmaya başlar. Yeni çalışkan savcı Belgin hanım ile bir dargın bir barışık çalışan Behzat bir yandan il emniyet müdürü Orhan ile bir yandan il emniyet müdür yardımcısı olan Tahsin ile uğraşır. Akbaba 22 yıldan sonra artık olayları kaldıramadığını söyler. Yeliz adında bir pavyon şarkıcısı ile takılan Behzat olaylara balıklama dalar. Cinayet büro kedisi Gaspi'nin öldürülmesi, Harun'un silahının çalınması, pavyoncular arasında çıkan kavgalar, kumar borcu yüzünden bir adam ve çocuğunu öldüren adam, Gasp büro amiri Turan'ın tefecilerdeki senedini almaya çalışması, abisi Şevket ve Reşat'ın arkasını koklamaya çalışması ve yaşanan diğer sıradan cinayetler. Diğer romanlara göre Behzat daha konuşkan, suçlular ona dayı diyor. Bazı hırsızları önce uyarıp sonra çekiçle ellerini kırıyor. En sonunda bazı pavyoncuları dansöz kıyafeti ile videoya çekip kavgaları sonlandırıyor. Harun'un eşi ile kavgası, oğlu Behzat, Eda'yı araması, Behzat ile kavgaları ve daha pek çok şey. Hikayelerden oluşan bu kitap Behzat'ı özleyenlerin hoşuna gidecek bir kitap.
Çekiç ve Gül
8.6/10 · 254 okunma

Okur takip önerileri

Miss Nobody
@Missnobody64Serdar Poirot ile benzer
İzdiham Dergisi
@izdihamSerdar Poirot ile benzer
Sadık Kocak
@sadikkocak24Serdar Poirot ile benzer
Daha fazla göster
352 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Türk siyasi tarihine yıllarca damga vurmuş olan Necmettin Erbakan'ın günlük ve siyasi hayatının bir panorama halinde sunulduğu oldukça güzel bir araştırma eseri. Erbakan'ın doğumundan itibaren konuşmayı çok sevmesi, arkadaşları ile olan ilişkileri, yavaş yavaş büyümesi ve okul hayatı, üniversitede aynı okulda okuduğu Süleyman Demirel'i küçümsemesi, Almanya günleri, sonrasında Türkiye'de Gümüş Motor fabrikası başındaki günleri, buranın hesapları incelendiğinde ortaya çıkanlar, MNP ve sonrasında MSP faaliyetleri, askerin Erbakan'a siyasi hayata geri dönmesi için telkinleri, 12 Eylül darbesinden sonra tutuklanması ve diğer partililer ile bir süre sonra beraat etmesi, beraat kararı veren yargıçların bir şekilde yolunun Refah partisi ile kesişmesi, Refah partisinin yükselişi, MÇP ve İDP ile yapılan ittifak, parti tabanından gelen eleştiriler, Korkut Özal olayı ve Oğuzhan Asiltürk ile Şevket Kazan'ın engellemeleri, Rabıta ve İhvan gibi örgütlerle ilişkiler, Kaddafi olayı, milletvekillerinin gafları, Kudüs gecesi, tarikatlar iftarı ve 28 şubat süreci detaylıca anlatılıyor. Partinin para trafiği, hac konusunda elde edilen paralar, Bekir Darçın ve faaliyetleri, kurban parası ve Bosna olayları, Fehim Adak ile bir milletvekilinin yaşadığı sıkıntılar, parti içindeki yenilikçiler, adım adım Fazilet, Saadet partileri, AKP kurulması, Numan Kurtulmuş olayı gibi olaylar anlatılıyor. Erbakan'ın parti içi demokrasi anlayışı, ABD düşmanı görünmesine rağmen iktidara gelebilmesi, İsrail ile yapılan en kapsamlı anlaşma, askere zam yaparak şirin görünme çabası, Esat Coşan ile tartışmaları, Gümüşhanevi dergahı ile olan ilişkiler, Akıncılar teşkilatı ve Avrupa ayağı, mal varlığı ve başka konular da anlatılıyor. Bu şahsiyeti merak edenlerin okuması gereken kitaplardan biri.
Hangi Erbakan?
7.4/10 · 44 okunma
168 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Semih adındaki eski bir gazeteci, ABD elemanları ile beraber Suriye'de pek çok şehri dolaşır ve Türkiye'ye girerek İzmir Çiğli'ye kadar gelir. Burada bir tesiste kalmaya başlar ve esnaf ile muhabbet ederek tesisin çok gizli olduğunu güya ağzından kaçırır. Birileri Suriye ile savaş istemektedir. ABD bünyesinde bazı kuruluşlar savaş oyunu yapmıştır. Ve ülkede bombalar patlayınca Türkiye'nin savaşa girdiğini gözlemlemişlerdir. Sürekli gazete haberlerinden istihbarat toplayan Semih bir gün Server adında bir köfteci ile konuşur ve geçmişten gelen, balık tutma ile ilgili bir anısı canlanır. Hatay'daki kamplarda işler yolunda değildir. Semih ile Bill oraya giderler. Burada Bill, Suriye'nin elindeki bir Türk generalin öldürüldüğünü söyler. Ve Türkiye bu olay üzerine Suriye'de savaş açar. Semih yaptıklarından pişman olmuştur. Bilal'i öldürür ve yola çıkar. Elindeki belgeleri devleti ile paylaşacaktır. Ama yolda vurulur. Aslında adı Cemil'dir ve kendini Semih zannetmektedir. Gördükleri de rüyadır. Sevgilisi Cathy onu alır ve evlerine gelirler. Gece son bir sigara içmek için çıkar ve köfteci Servet'i görür. Televizyonu açmasını söyler. Cemil televizyonu açar ve şok olur. Acaba ne duymuştur? Haberler gerçek midir? İdare eder diyebileceğim bir roman.
Suriye 02:40
3.5/10 · 3 okunma
Reklam
2
233
2.322 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42