H. Ferventis

H. Ferventis
@Sidarronahi
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Adana
Nosce te İpsum, 21 Mart 1900
62 kütüphaneci puanı
1562 okur puanı
Nisan 2018 tarihinde katıldı
İnsanın salt güzellikle karşı karşıya geldiği an yok mu, sevgili Sokrates işte yalnız o an için insan hayatı yaşanmaya değer.
Sayfa 56 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Reklam
120 syf.
10/10 puan verdi
Platon Sokrates in öğrencisi olarak akıl hocasını yere göğe sığdıramadan anlatmış hakkını da vermiş doğrusu. Dostluk bölümünde Sokrates çevresindeki dineyicileri allak bullak ederek, kendi kendileri ile soru cevap şeklinde çelişkiye düşürerek bildiğimiz şeylerin aslında bilmediklerimiz olduğunu pratikle gösteriyor. Harika
Şölen - Dostluk
Şölen - DostlukPlaton (Eflatun) · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 20194,014 okunma
120 syf.
10/10 puan verdi
Şölen - Dostluk
Şölen - DostlukPlaton (Eflatun)
8.3/10 · 4.014 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Akılsızlık etmeyin. Geri dönüp o kırmızı çiçeğin altında durun ve o son zahmetli kilometreyi kat edin ilerleyin ve eski, yıpranmış kapıya vurun. mağaraya tırmanın. Bir düşün penceresinden sürünerek girin. Çölü elekten geçirin ve bulduklarınıza bakın. Yapmamız gereken tek şey bu. Psikanalitik öğüt mü istiyorsunuz? Gidin kemik toplayın.
Sayfa 52 - Ayrıntı YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"Ey halkım; dinle beni. Onlar demirsiz, urgansız dik boynunuzu sevmiyorlar. Öyleyse sevin boynunuzu; ona dokunun, onu süsleyin, okşayın ve dik tutun. İlk fırsatta, domuzların önüne atmaya hazır oldukları iç organlarınıza gelince; onları sevmek zorundasınız. O kara, kapkara ciğeri sevin... sevin onu. Ve yüreği, o çarpan yüreği büyük bir aşkla sevin! Gözlerden, ayaklardan da çok. Özgür havayı içine çekmesi gereken ciğerlerden de çok. Yaşam taşıyan rahminizden, yaşam veren özel organlarınızdan da çok. Beni dinleyin: Kalbinizi sevin! Çünkü o bir ödüldür. "
Sayfa 123 - Sel YayınlarıKitabı okudu
"Burada," dedi, "hepimiz etten kemikten yapılma canlılarız; ağlayan, gülen canlılar, otların üzerinde, çıplak ayak dans eden bedenler. Sevin onu. Bedeninizi sevin. Bütün yüreğinizle."
Sayfa 122 - Sel YayınlarıKitabı okudu
Neyi ne kadar bildiğin önemlidir, derdi, ama en önemlisi ne zaman duracağını bilmektir.
Sayfa 120 - Sel YayınlarıKitabı okudu
352 syf.
10/10 puan verdi
Köleleştirilen siyahi kadın ve erkeklerin yaşadığı aşağılanmaları, öldürülmeleri, zevk için kullanılmalarını bu arada siyahi kadınların çocuklarını köleleştirmemek için çırpınmalarını, yaşadıkları ağır travma ve psikolojik baskıları anlatan akıcı bir kitap
Sevilen
SevilenToni Morrison · Sel Yayınevi · 20231,432 okunma
"Yüz yaşıma geldim, her şeyin, evrendeki yıldızların bile yerlerinin değiştiğini gördüm; ama bu ülkede hiçbir şeyin değiştiğini görmedim daha.  Her üç ayda bir yeni anayasalar, yeni yasalar, yeni savaşlar oluyor; ama hala sömürge dönemindeki gibiyiz."
Can YayınlarıKitabı okudu
Reklam
448 syf.
·
Puan vermedi
Öyle çok betimlemesi var ki Garcia nın, okuyana bir süre sonra yakın tanıdığıymış gibi geliyor kahramanları. Biraraya gelmek için yarım asırdan daha çok beklemiş, ihyarlıklarında birbirlerine kavuşmuş, kolera salgını sıralarındaki aşk hikayesi
Kolera Günlerinde Aşk
Kolera Günlerinde AşkGabriel Garcia Marquez · Can Yayınları · 20208,8bin okunma
Nesîmî
Rızkımı veren Hüda'dır Kula minnet eylemem
Kentlerde insanlar kurşunla değil, kararnamelerle öldürülüyorlar.
Sayfa 101 - Can dündarKitabı okudu
Kim olursa olsun, herkes kendi ölümünün sahibidir ; o an gelip çattığında yapabileceğimiz tek şey, insanların korkusuz ve acısız ölmelerini sağlamaktır.
Sayfa 22 - Can YayınlarıKitabı okudu
7,8bin öğeden 7,7bin ile 7,7bin arasındakiler gösteriliyor.
Resim