1000Kitap Logosu
Ahbap.
TAKİP ET
Ahbap.
@Siyarrr
Wê ev roj bê Bê hêvı nêmîne "Düşüncelerimi anlamayan insanlara göstermeye ihtiyacım yok" Jean paul auster
685 okur puanı
04 Tem 2019 tarihinde katıldı.
185
Kitap
43
İnceleme
1.267
Alıntı
162
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
272 syf.
Yazarın en çok okumana kitapları arasında yer alan kitaplarından biridir. Kitabi bu kadar okunabilir kılan sebeplerin başında gelen fransa devriminin aria yüzünü esere yansıyabilmiş olmasıdır. Nitekim her eser yazıldığı dönemi yada konu edindiği dönemi yansıtır. Ama her eser bütün gerçekliği ve çıplaklığıyla yansitamaz Kitap: burjuva ve aristokrasi arasında ki kanlı eylemleri bütün gerçekliğiyle esere yansıtabilmis Okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum kendinizi 1789 devrinde yaşamış gibi hissedebiliyorsunuz.
İki Şehrin Hikayesi
8.5/10
· 33,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
18
200 syf.
Antik yunanda felsefenin babası Sokrates e atılan iftira ve dönemin yargısı tarafından yargılanan sokratesin buna karşı olan savunmasını ele almış. Nitekim bütün dönemler boyunca düşünce insanları sürekli yargilanmistir . Bugün bile bu olumsuzluklar mevcut dünyada. Kitap dört diyalog halinde yazılmış birincisinde sokratesin yargılama öncesi anlatılıyor. Ikinci bölüm ise yargılama süreci üçüncü kısım ose hüküm verildikten sonraki aşamalar anlatılıyor. Son olarak ta sokratesin son günü anlatılıyor ruh hakkında ki düşüncelerine yer veriliyor. Ağırlıklı olarak son olarak Ruh olumsuzdur diyor ve son noktayı koyuyor. Okunulabileck felsefik bir kitap bence
Sokrates'in Savunması
8.6/10
· 33,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
14
184 syf.
Kitabı bitirirken söyle bir çıkarımda bulunmadan edemedim. 1910 yıllarda yazılan kitapta bugün yaşadığımız toplumsal sorunların hala devam ettiğine malesef tanık olabiliyoruz. Alt başlıkları söyle ‐Kadın erkek eşitsizliği ‐Evlilik sorunları - Cehalet Gibi konuların ağır bastığını ve yazarın sokak diline serpiştirerek anlattığını görebiliyoruz.
Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç
Okuyacaklarıma Ekle
9
747 syf.
1870 yıllarda lev tolstoy un yazdığı dunya klasikleri kitabına bakacak olursak kitap iki evliliği konu almış. Iki evlilikten çok toplumsal yaşamı ve karakterlerin ruh çözümlemelerini müthiş ustalıkla yazıya aktarmış diyebiliriz. - Tabi yaşadığımız hayatta bile evlilikleri ve ilişkileri kitapla kıyaslarsak Her evlilik mutlu başlar ama mutlulukla sonlanmaz Her aşk mutlulukla başlar ama mutlu sonla bitmez Kitaptaki karakterlerden bahsedersek 1. Kont Vronski ile Anna Karenina ask-i (Trajik sonla biter) 2.Konstantin levin ile kiti Seçerbatski aski (Mutlu evlilik) Tabi kitaptan bir alıntıyla incelememi bitirme yeterli olur sanirim "Birini seversen eğer, olmasını istediğin gibi değil, olduğu gibi her şeyi ile seversin. " Bence dolu dizgin bir kitap kesinlikle okunmalı
Anna Karenina
8.8/10
· 22,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
13
556 syf.
Kitap etien adında genç bir makinistin bir maden ocağında işe girmesiyle başlar Fabrikadaki kötü çalışma koşulları düşük verilen işçi ücretleri ve bir grevin başlamasını konu ediniyor Tabi bu greve öncülük eden etiendir.
Germinal
9.0/10
· 6,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
16