Melek Atina'nın Kapak Resmi

Hayatın kuralı işte ;
Birisi dünyaya gelince mutlu oluyoruz,
Birisi ölünce üzülüyoruz. Bu kurala uymaktan başka çare yok ki.

Melek Atina tekrar paylaştı. 14 Kas 19:39

Hiç sevilmemiş bir kadına sevilmeyi nasıl anlatırsın?
Anlatamazsın!

Sevilmemiş kadınların lügatı sizinki kadar geniş değildir. Koca lügatlarındaki tek kelime mutsuzluktur. Mutsuzluk kadar anlamlı bir kelime var mıdır? Söyleyin şimdi ötekileştirilmiş, saçları bile bir kez yürekten okşanmamış, gözlerinin yaşını bile hep kendi silmiş bir kadına anlatabilir misiniz sevilmeyi! Çünkü bilmediği tek dil odur. Sevilmemişlikli tüm dilleri konuşur.
Hiç yürekten sevilmemiş bir kadın tanıdım. Onu biliyorum çünkü ben buna tanık oluyorum. Hiç sevilmemiş bir kadının krallığını kuruyorum kırık kalplerden. Hiç dokunmayacağınız saçların arasına kuracağım kraliyetimi. Öyle o kadar kadın varken çevremizde kim ister ki çabalamayı, uğraşmayı, konusunu içine çekmeyi ve kim dokunur ki gözyaşlarına... Hiç sevilmemiş bir kadına gidiyorum diyiver hadi. Sevmedim seni. Umursamıyorum de. Hatta nefret et ondan.
Hiç sevilmemiş bir kadına sevilmeyi nasıl anlatırsın?
Anlatamazsın!
Ki onların imtihanı sevildiğini hissedememek. Sevilince çirkinleşecek değiller ama sevilmedikçe ruhları çürüyerek güzelleşecek.
Küflü kalplerine, yarım kalpli adamlar sığıştırıp sevecekler. Sonra her biri kendi saçlarına kalemden topuzlar inşa edecek. Bir dakikalığına da olsa sevilmeyecekleri bir yatakta ölecekler. Anlat hadi bir kadının hakkıyla sevilişini...
Anlatamazsın! Ybzzs

Diyorum acaba bende ne var herkes gibi sevilmiyorum. Cirkin miyim ki yoksa ne biliyim sevdikleri kişide olan ozellikler bende mi yok. Neden diye soruyorum kendime. Ama sadece soruyorum iste o da boşa.Sevilmiyorum, sevilmiyeceğim..

İnsanın yaradılış amacı varken neden hep amacın dışına çıkar ki?

Herşeyin türevini bulmuşlar yakında benimde türevimi bulurlar. Çıldırıyordum ˋ︿ˊ

Melek Atina, İçimizdeki Şeytan'ı inceledi.
12 Kas 19:23 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap. Yazarı zaten favorim. Sabahattin Ali'nin yazdığı eserlere karşı bir sempatim var nedense. Ömer ve macide arasında geçen bir roman tabiki başka şahıslarda var içinde basroldekiler ömer ve macidedir. Ömer'in macideye aşkı, iyi bir eş olma çabaları gibi birçok konuyu ele almıştır. Herkes bir cok inceleme yapmış zaten 5 bin küsür kişi okumus kısaca size diyeceğim okunmasi gereken kitaplardan biri. İyi okumalar dilerim.

Melek Atina tekrar paylaştı. 12 Kas 15:29

Doğru adam, sevgiyle büyümüş olduğu için, kendini belli ediyor. Kestirip atmıyor, gönül alıyor, ayrılmayı değil, onarmayı tercih ediyor. Güzel seviyor, sarıp sarmalıyor ve baya "ev" oluyor. Tanıyorsun görünce yani . Zaten evini nerde görsen tanirsın.

Kirmizi kadin

Samimi oldugum insanlari tek tek çöp kutusuna dogru yolluyorum. Artık benim icin bi onemleri kalmadı umursamaz bir kisiligiye girdikleri icin.

Hayatin kurali mutsuz olmaksa dibine kadar mutluluğu yaşamam lazim:)