Tuğçe özkan'ın Kapak Resmi
Tuğçe özkan, bir alıntı ekledi.
21 Nis 11:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Okumak Okumak Okumak
Biz de bir roman okuduğumuzda kendi dertlerimizi, sıkıntılarımızı unutmaz mıyız ?

Kırlangıç Çığlığı, Ahmet Ümit (Sayfa 71 - Everest yayınları)Kırlangıç Çığlığı, Ahmet Ümit (Sayfa 71 - Everest yayınları)
Tuğçe özkan tekrar paylaştı. 21 Şub 22:56
Şeyma Demirhan, bir alıntı ekledi.
21 Şub 22:44 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Fakat birdenbire bu kitapta bir evren keşfettim; kelimeler, yüzyıllardan beri beni bekliyorlarmış gibi üzerime atılıyorlardı. Dizeler, beni sürükleyerek damarlarımın en derinlerine kadar bir ateş seli gibi koşuyordu, öyle ki, insanın rüyasında uçtuğunu gördüğünde duyduğu o garip baş dönmesini şakaklarımda duymaya başladım.”

Karışık Duygular, Stefan Zweig (Sayfa 39 - Yordam Yayınları)Karışık Duygular, Stefan Zweig (Sayfa 39 - Yordam Yayınları)
Tuğçe özkan tekrar paylaştı. 19 Şub 10:21
Onur Özkan, bir alıntı ekledi.
19 Şub 10:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Maria&Raif
"Şimdi ben gidiyorum. Fakat ne zaman çağırırsan gelirim..." dedi.
Evvela ne demek istediğini anlamadım.
O da bir an durdu ve ilave etti:
"Nereye çağırırsan gelirim!"

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 140 - YKY)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 140 - YKY)

Dokunmasınlar!
Ülkecek insanlıktan çıkmış durumdayız. Kimimiz cinayet işleyerek, kimimiz olanlara sessiz kalarak.. Ne bizi bu hale getirdi ne oldu da çocuklarımıza, kadınlara, kadınlığımıza göz dikilir hale gelindi. Benimki de laf ne olacak? ne ahlak kaldı, ne saygı, ne merhamet. Kız çocuğum olsun hayallerime kadar öldürüldü bu toplumda. 3 yaşındaki minik bedenin sessiz çığlığı, patlayan kulak zarı, minicik bağırsakları öldürdü düzelmeye olan inancımı inancımızı. Biz unuttukça olanları örneğin Nihat Doğan’ın Özgecan için attığı Tweetleri unutup geçiyorsak ekran başına seyrediyorsak unutarak, hepimizden hesap sorulacaktır, hepimizin başına gelebilecektir bugün üzülüp yarın unuttuklarımız. Çok bişey değil yapmamız gereken hatırlamak, korumak, fısıldamadan konuşmak o bunu yaptı bunu yapabilir diyebilmek onun çocuğuna olmuş değil çocuklarımız tehlikede diyip daha yüksek sesle bağırmak, bir olmak yapmamız gereken. Ama toplumca uyuşturulduk, alıştırıldık. Kızların diri diri yakılmasını engelleyip el üstünde tutan bir peygamberin ümmetiyiz sözde Nerdeee ? Hani Müslümanlık hani sağduyu hani merhamet hani sünnet hani farz ? İnsanlıktan çıkmamızın yanında dinden de çıkmışız da haberimiz yokmuş. Yargıya, cezaya gelince diri diri yakılmadan bu yaratıklar, değil tecavüz eden, göz ucuyla bakan da dahil, benim içim soğumayacak. Yalvarırım soğutmayın içinizi hatırlayın hatırladıkça koruyun herkes birbirinin çocuğunu kızını karısını kendininmiş gibi koruyup kollasa keşke zor değil, mümkün. #çocukistismarınahayır #çocuğumadokunma

Tuğçe özkan, bir alıntı ekledi.
10 Şub 17:34 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Günümüz canlıları = Hacı Ağa’nın öğütleri
Dünyada iki türlü insan var: Çarpan ve çarpılan. Çarpılanlardan olmak istemiyorsan, başkalarını çarpmaya bak. Fazla okumak lazım değil. İnsanı delirtir ve hayatın gerisinde bırakır. Ama matematik dersinde dikkatli ol. Dört işlemi bilmen yeter. Para hesabını becerebilirsen kazıklanmazsın, anladın mı ?

Hacı Aga, Sadık Hidayet (Sayfa 50 - Yapı kredi yayınları)Hacı Aga, Sadık Hidayet (Sayfa 50 - Yapı kredi yayınları)

kendinizi, kendinizle zaman geçirmeyi yalnızlık sanmayacağınız şekilde yetiştirin.

Demiş
tarkovski

Tuğçe özkan, bir alıntı ekledi.
07 Şub 22:53 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yıl bindokuzyüzkırkbeş -
Dünyanın bir düzeni var. Herkes vezir olamaz. Biri şah olursa, biri dilenci olur.

Hacı Aga, Sadık Hidayet (Sayfa 36 - Yapı kredi yayınları)Hacı Aga, Sadık Hidayet (Sayfa 36 - Yapı kredi yayınları)