Giriş Yap
HELİN KURT
@VAVEYLAMM
Kullanamadıktan sonra göğsümüzü dolduran hisler ve kafamızda kımıldayan düşünceler neye yarardı? _Silenzio Bruno_ youtu.be/jnTaMgrw24Y Bırakın kanım kaynayarak geçsin ömrüm! #184234576 #78217460 #178484149 #80413651
Sabitlenmiş gönderi
Hayatta hiçbir zaman kafamızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim.
Türkiye İş Bankası
bir kitabı okumayı düşünüyor
Süt ve Bal
7.7/10 · 3.990 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Saçma! Eski duygularımın hepsini gömdüm, silkip attım. Hatıra nedir bilmiyorum artık... Evet, böyle bu, böyle!
Sayfa 78 - Türkiye İş Bankası
Kalbimden, belki de acıya katlanarak koparıp attığım bir varlığın yeniden oraya girmesine izin veremem.
Sayfa 78 - Türkiye İş Bankası
Anna Andreyevna korkudan zangır zangır titriyordu. Zavallı hayat arkadaşının ürkek halini, gözyaşlarını gören İhmenev'in içinin sızladığına, karısından daha çok acı duyduğuna emindim; yine de kendini tutamıyordu. Son derece iyi ama zayıf, sinirli kişilerde ara sıra böyle olur; iyiliklerine rağmen üzülmek, öfkelenmek, onları sanki sarhoş eder, bundan zevk alırlar ve mutlaka başkalarına, suçsuz, çoğunlukla da en yakınlarından birine çatarlar.
Sayfa 77 - Türkiye İş Bankası
HELİN KURT tekrar paylaştı.
Bronte Kardeşler: Yaşamları ve Eserleri
Bronte Kardeşler'in yaşamlarını ve eserlerini anlattığım video yayında: youtu.be/Vlei3mO0Cio 📌Daha önce Türk Edebiyatından Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Sabahattin Ali, Selçuk Baran, Nahid Sırrı Örik, Yusuf Atılgan gibi çok değerli bulduğum yazarların hayatlarından ve kitaplarından bahsettiğim videolar hazırlamıştım. Aynı şekilde Dünya Edebiyatından da Marcel Proust ve Balzac üzerine konuşmuştuk. Bu defa ise yaşamları hastalıklarla, ölümlerle, kayıplarla geçmiş olan Emily, Charlotte, Anne ve adını pek de anmadığımız Elizabeth, Maria, Branwell Bronte' den bahsettim. Aslında konu tam da bundan bir önceki videoda anlatmak istediğim şeyle ilgili, yazarların yaşamlarını bilince eserleri de daha değerli hale gelecek. İyi seyirler.
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
388
3.872 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14