SAVAŞÇI FİLOZOF

SAVAŞÇI FİLOZOF
@Vdt1a
Sıkı Okur
HER ZAMAN BİLGİYE AÇ VE SUSUZ
SAVAŞÇI FİLOZOF tekrar paylaştı.
Nâzım...
çınar olsam dinlensem gölgesinde kitap olsam okusam uykusuz gecelerimde içim sıkılmadan kalem olmak istemem kendi elimde bile kapı olsam iyilere açsam kötülere kapasam pencere olsam perdesiz ve iki kanadı açık bir pencere ve şehri soksam odama söz olsam çağırsam haklıya doğruya güzele söz olsam söylesem sevdamı yumuşacık.
Sayfa 42 - Metis YayınlarıKitabı okudu
Reklam
SAVAŞÇI FİLOZOF tekrar paylaştı.
🔴 Gazze'ye saldırıların 13. gününde toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın 'olağanüstü' toplantısının sonuç bildirisi: - Filistin halkına yönelik barbar saldırılara derhal son verilmesi ve Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın derhal kaldırılması çağrısında bulunuldu - Gazze Şeridi'ne acil yardımın güvenli bir şekilde ulaştırılması için çağrıda bulunuldu - Hastane saldırısı kınandı ve bu katliamın durdurulması için acil müdahale çağrısında bulunuldu. - İsrail'in uluslararası hukuk ve Cenevre Sözleşmesi'ni ihlal ettiği vurgulandı. - Birleşmiş Milletler'in başarısızılığı ve sorumsuzluğu kınanarak bir an önce üzerine düşeni yapması çağrısı yapıldı. - Dışişleri Hakan Fidan, "şimdiye kadar buluştuk, kınadık ve dağıldık” diyerek, bu sefer farklı somut adımlar atılması çağrısında bulundu. - Filistin Hükümeti'ne siyasi, ekonomik ve mali düzeyde destek bildirildi. - İslam ülkelerinin İsrail'e karşı etkili tüm diplomatik, yasal ve caydırıcı tedbirleri alması çağrısı yapıldı. - Mümkün olan en kısa sürede olası etkili ve somut önlemlerin belirlenmesini ve bir sonraki olağanüstü toplantıda sunulması kararlaştırıldı.
SAVAŞÇI FİLOZOF tekrar paylaştı.
Ziggy Marley'in şarkısındaki gibi adalet hâlâ tek sözcüklü bir dua değil mi? Tarih baştan başa gerçekleşmesi beklenilen, yitirilen ve yeniden yeşeren ümitlerden ibaret.
Sayfa 41 - Metis YayınlarıKitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
SAVAŞÇI FİLOZOF tekrar paylaştı.
Bir IDF askerinin kontrol noktasında bekleyen Filistinli bir annenin hemen arkasına göz yaşartıcı bomba atması üzerine zırhlı araca işaret eden kadın, "Bizler için Batı'nın suskunluğu bunların mermilerinden bin beter," diyor.
Sayfa 22 - Metis YayınlarıKitabı okudu
Filistin israil ve Bütün Dünyayı izliizliyorum Lan pkk kılar size de küfrettim sayın
Reklam
624 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
The Collected Stories Of Colette
The Collected Stories Of ColetteColette
10/10 · 2 okunma
SAVAŞÇI FİLOZOF
Bir kitabı okumaya başladı
Dişi Kedi
Dişi KediColette
7.2/10 · 180 okunma
144 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
In Favour of the Sensitive Man
In Favour of the Sensitive ManAnais Nin
9.5/10 · 3 okunma
7,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.