Eli.stny'in Kapak Resmi
Eli.stny, Pis Moruğun Notları'ı inceledi.
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bukowski'ye sisyal medyadaki bir kaç sözünden dolayı hayransanız bu kitap beklentilerinizi karşılamıcaktır. Pis moruk aklına geldiği gibi yazmış yaşadıklarını. Mükemmeliyet aradığı yok. Her zerresinde isteyen okur istemeyen ... hissediyorsunuz. Oku ya da okuma diyemiceğim, arada kalmış bi kitap.

Eli.stny, bir alıntı ekledi.
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

.... bir insanı neyin yiyip bitirdiğini asla bilemezsiniz. belli bir kafa durumuna gelmişseniz en basit şeyler bile korkunç problemlere dönüşebilirler ve en kötü endişe/korku/acı yorgunluğu, açıklayamadığın, anlayamadığın, aklına bile gelmeyendir.

Pis Moruğun Notları, Charles BukowskiPis Moruğun Notları, Charles Bukowski

Şimdi diyorumki nerden çıktı bu hüzünlü ruh hali, sulanan gözler, ritimini bozmaya niyetli kalp, üşümeye can atan ayaklar. Sonra düşünüyorum ve buluyorum. Tüm problem beynin olaya sonradan dahil olmasında. Önce gözlerdeki buğu dağılıyor sonra ufak bi gülümsemeyle hüzünlü ruh hali ardından ritmini buluyor kalp ve en son ayaklar gene üşüyor. Napalım buna da şükür..

Akla esen yazıya düşen şeylerden
Sizi en çok seven size en çok yalnız hissetiren olduğunda yaptığınız yapıcağınız şeylerin bi etkisi olmuyor. Yanlış olduğunu bile bile bazı şeylere takmanın bu takmalar sonucu hüsrana uğramanın arifesini çoktan geçtim. İdrak etmenin dayanılmaz hafifliğindeyim. Hep derim bozmamak gerek başta bozmamak; hiç olmadık yerde yükün ağırlığından bunalıp bozdum. Bir yanım düzelt devam et diyor ötekisi artık hayır gelmez. Dinlemekte istemiyorum iki yanıda. Tek istediğim bi demlik çay bolca sessizlik hem etrafımda hem ruhumda hem de beynimde.

Eli.stny, Melekler Erkek Olur'u inceledi.
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Konu klasik bir aldatma. Ancak yazar bu sıradan konuyu aldatan kişinin gözünden sunuyor ve bu konuda sizi sinir edecek ölçüde başarılı. O kadar ki karakter gerçekten yaşayan biriymişçesine kızıyorsunuz ona. Aralara serpiştirilmiş insani ilişkilere dair düşenceleri seviyorsanız okunabilir bir kitap.

Eli.stny, bir alıntı ekledi.
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

.... İçimden birşey beni denklemi çözmemeye zorluyordu. İtiraz et, diyordu, herşeye itiraz et. Herşeyin yeniden gözden geçirilmesini iste. Hakimi reddet. Temyize git. Ama öte yandan, bu sadece benim hayatım değil, diyordum. Hayattaki tek dostum şimdi eski dost olmaya karar verdiğini söylüyordu. Susamazdım. Ama sustum. Dostluk, gülmek gibi, iki kişiyle olan birşeydir ve her dostun eşit hakkı vardır. ...

Melekler Erkek Olur, Hamdi KoçMelekler Erkek Olur, Hamdi Koç