Revan....'ın Kapak Resmi
Revan.... tekrar paylaştı. 20 dk.

Hz. İsa'ya sormuşlar, "Ölü diriltmekten daha zor ne olabilir?" demiş ki, "İfhamu men la yefhem" yani "Anlamayana, anlatmak."

Revan.... tekrar paylaştı. 18 Ağu 22:32
Revan...., bir alıntı ekledi.
 22 Tem 06:46

Bir delinin Calinus'a Yaltaklanması ve Calinus'un korkusu
Calinus kendi talebesine dediki ; Filana söyleyinde bana falan ilacı versin.O filan kimse Calinus'a dediki:ey mütefennin üstad ,bu ilacı delilik için kullanırlar. O hâl, senin aklından uzak olsun .Bunu bir daha söyleme."Calinus dedi ki:"Bir deli bana teveccüh etti. Bir müddet, yüzüme baktı, bana göz kırptı ve yenimden çekti. Eğer bende onunla bir cinsiyet olmasaydı o çirkin deli bana nasıl iltifat ederdi? Eğer bende cinsiyet görmeseydi nasıl gelir ve cinsinin garisiyle nasıl ihtilât etmek isterdi?"İki kişi arasında ihtilât olursa şüphesiz onların arasında bir kader- i müşterek, bir sebep, bir vâsıta vardır.Bir kuş,cinsinden gayrı ile nasıl beraber uçar? Çünkü nâcins ile ülfet , mezar gibidir.......

Mesnevi Cilt 2, Mevlana Celaleddin-i Rumi (Sayfa 426 - Tâhîrü' l Mevlevi)Mesnevi Cilt 2, Mevlana Celaleddin-i Rumi (Sayfa 426 - Tâhîrü' l Mevlevi)
Revan.... tekrar paylaştı. 18 Ağu 22:32
Revan...., bir alıntı ekledi.
 14 Tem 06:39

Revan
Ben bir kulumu ağlatınca merhametim kabarır da o ağlayan kulum nimetime nail olur.Bir kuluma isteyeceği bir şeyi vermeyecek isem,o istemeyi onun hatırına getirmem.Şayet getirecek olursam,onu me'yus bırakmam,muradını vermekle kalbini rahat ve mesrur kılarım.Merhametim,kullarımın hoş ağlamasına bağlıdır.Bir kulum ağlayacak olursa,rahmet denizim dalgalanır."öyle değilmidir ki en üzgün en gözü yaşlı anlarımızdan sonra isteğimize kavuşuruz her kes en az bi defa yaşamıştır bence."

Mesnevi Cilt 2, Mevlana Celaleddin-i Rumi (Sayfa 316 - Kırıkambar Kitaplığı Tâhirü'l -Mevlevi)Mesnevi Cilt 2, Mevlana Celaleddin-i Rumi (Sayfa 316 - Kırıkambar Kitaplığı Tâhirü'l -Mevlevi)
Revan.... tekrar paylaştı. 18 Ağu 22:32

Yahya Kemal' e sormuşlar:"Üstad biz Viyana önlerine kadar nasıl gidebildik diye?"Cevabı çok manidardır."Pilav yiyerek Mesnevi okuyarak tabi."

Revan.... tekrar paylaştı. 16 Ağu 04:33

Üstad Kong (Konfüçyüz)
Erdemli insanların dokuz düşüncesi vardır:
1. Baktıklarında berrak görmeyi düşünürler,
2. Dinlediklerinde iyi duymayı düşünürler,
3. Görünüşleri bakımından cana yakın olmayı düşünürler,
4. Davranışlarında saygılı olmayı düşünürler,
5. Konuşmalarında doğru sözlü olmayı düşünürler,
6. İşlerinde ciddi olmayı düşünürler,
7. Kuşkuya düştüklerinde soruları nasıl soracaklarını düşünürler,
8. Öfkelendiklerinde sorunları düşünürler,
9. Kazancı gördüklerinde adaleti düşünürler…

Revan.... tekrar paylaştı. 14 Ağu 23:39

Cemil Meriç
İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmasıdır. " Ne yazık ki katılıyorum."

Revan.... tekrar paylaştı. 14 Ağu 23:39

Jack London
Nerede ve nasıl öleceğimizin ne önemi var, gücümüz yettiğince, ölüme yürüyecek kadar güçlü olduktan sonra?

Revan.... tekrar paylaştı. 14 Ağu 23:39

Ralph Waldo Emerson
''Başkalarının yanlışları ve kötülükleriyle uğraşarak ruhunu karartma, düzeltilmesi gereken tek insan kendinsin..'' -

Revan.... tekrar paylaştı. 13 Ağu 02:34

Ali Asker
Ben hep on yedi yaşındayım. Her silah sesinde ürperirirm . Demir kapının her açılışında göğsümün kafesine sığmaz yüreğim. Her türlüsünü tattım acıların ayrılıkların. Hepsine biraz alıştım bir seni beklerken kendimi yenemedim.