Ahmet Şerif İzgören

Yazar 8,2/10 · 1371 Oy · 22 kitap · 4607 okunma ·  569 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Ahmet Şerif İzgören
  • Unvan:
    Yazar, Konuşmacı, Kişisel Gelişimci
  • Doğum:
    İzmir 1965

Yazar İstatistikleri

569 okur beğendi.
1.371 puanlama · 970 alıntı
0 haber · 10.773 gösterim
4.607 okur kitaplarını okudu.
2.046 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
53 okur kitaplarını şu anda okuyor.
42 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ahmet Şerif İzgören'in Biyografisi

1965 yılında İzmir’de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni, 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı.

1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. Bu dönemde, Bursa’nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı.

1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500’ü aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İzgören, çalıştığı kurumlarda değişim yaratması ve sistem oluşturmasıyla tanındı. Kurucusu olduğu Academy International / İzgörenAkın Eğitim ve Danışmanlık firmasının 1996’dan beri; ELMA Yayınevi’nin (Akademi Artı Yayıncılık AŞ) 1999’dan beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindedir. Sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konularında olmak üzere on iki kitabı yayımlanmıştır. Bunlardan dokuz tanesi on binin üzerinde satılmıştır.

Türkiye'de konusunda çalışan bir bilirkişi.

Ahmet Şerif İzgören'in Kitapları Kitap Ekle

1. Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır (İletişim, Başarı Ve Hayat Üzerine)
8,3/ 10  (583 Oy) ·  1.941 Okunma
3. Dikkat Vücudunuz Konuşuyor (Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler)
8,4/ 10  (131 Oy) ·  452 Okunma
7. Moks (Başarıya Giden Yol - Türkiye ve Dünyadan Yüzlerce Uygulama Örneği)
7,9/ 10  (43 Oy) ·  113 Okunma
8. İş Yaşamında 100 Kanguru (Sistem Liderliği)
8,5/ 10  (30 Oy) ·  111 Okunma
10. Eyvah! İş Görüşmesi (Başaraılı Bir İş Görüşmesi İçin Rehberiniz)
7,6/ 10  (7 Oy) ·  28 Okunma
8,2/ 10  (9 Oy) ·  25 Okunma
15. Küçük Beyaz Uğur Böceği (Çocuklar İçin Kişisel Gelişim Kitabı 7+)
7,5/ 10  (4 Oy) ·  16 Okunma
17. Bir Türk Zabitinin Anıları (Muhittin Ergüneş 1917)
6,8/ 10  (4 Oy) ·  12 Okunma
18. Kara Oklar Çetesi (Kıbrıs - Aziz Barnabas`ın Sırrı)
9,5/ 10  (4 Oy) ·  10 Okunma
5,0/ 10  (1 Oy) ·  6 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Aysel, bir alıntı ekledi.
09 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Ne gülüyorsun deli gibi" deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90'ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes "Ne düşünüyorsunuz" diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
mert güler, bir alıntı ekledi.
28 Nis 19:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız."

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 123)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 123)
esraaltunerrr, bir alıntı ekledi.
23 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Derler ki konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen, çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140)
senanur, bir alıntı ekledi.
30 Mar 08:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Henry ford "İnsan öğrenmeyi bıraktıgı gün yaşlanır."diyor.
Biz bu ûlkede;
-18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz.
-30'larda ölüyoruz.
-70 yaşinda gömülüyoruz.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 38)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 38)
Esma Tezgi, bir alıntı ekledi.
 18 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hayat
Üniversitelerde, okullarda önce dersleri alırsınız, sonra sınav olursunuz. Gerçek hayatta tam tersidir; önce sınav olursunuz sonra ders alırsınız.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dinlemek zekâ belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 58)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 58)
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
09 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hem zekilerin hem de aptalların başarısızlıkları vardır, zekilerin farkı, ders almalarıdır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
Burak ÇELİK, bir alıntı ekledi.
 20 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ahmet Şerif İzgören'in yaşadığı ve İngiliz profesörlerden haftalarca öğrenemediğim şeyi bir taksiciden 5 daikada öğrendim diye tarif ettiği bir hayat dersi...
"Toplantıya gideceğim. Baktım geç kalma ihtimalim var, bindim bir taksiye, muhabbetçi bir arkadaş. O anlatıyor ben dinliyorum. Tam işyerinin önüne geldik. Ankara'da Bakanlıklar.

Diyelim ki, taksi parası 9.75 TL tuttu, ben 10 TL uzattım.

Hani hepimizin yaşadığı sahne vardır ya! taksici üstünü arıyormuş gibi yapar, siz de para üstünü alabilmek için bir ayak dışarda, inmemek için debelenirsiniz.

Tam o sahne olacak. Şoför, para üstü varmı diye aranmaya başladı.

"Üstü kalsın kardeşim" dedim.

Döndü bana doğru

"Vaktin varmı ağabey?" dedi.

"Evet" dedim (tek ayağım hala dışarda)

Dörtlülere bastı,trafik dört şerit akıyor, indi araçtan. Önde bir büfe var. Gitti oraya, bir şeyler konuşup geldi. Bana 25 Krş uzattı. Belli ki para bozdurmuş.

"Birader" dedim, "9.75 değil, 10.50 yazssa istermiydin 50 krş.benden?"

-Ne alacağım ağabey 50 krş.u

-Peki niye gittin 25 krş.için o kadar uğraştın, üstü kalsın demiştim.

Döndü bana, attı kolunu arkaya :

-Vaktin varmı ağabey

-Var

-Çek kapıyı o zaman

Muhabbetçi bir taksici ile karşı karşıyayız.

5 dk.konuştuk. İngiltere'de profösüründen, bilmem kiminden eğitimler aldım. O taksicinin 5 dk.da öğrettiklerini, ingiliz hocalar haftalarca verdikleri derslerde öğretemediler.

Ağabey biz Keçiören'de 5 kardeşiz. Babam rençberdi benim, günlük yevmiyeye giderdi; artık inşaat falan bulursa çalışır gelir, o gün iş bulamamışsa, biz eve gelişinden,yüzünden anlardık. Durumumuz hiç iyi olmadı. Akşam yer sofrasında yemek yerdik. Yemek bitince babam bize"Durun kalkmayın" derdi.Önce dua ederdik sonra babam bize sofrada konuşma yapardı.

"Aha" dedim, "Bizim meslek", seminerci.

- Ne anlatırdı baban

- Hayattta nasıl başarılı olunur?

O gün inşaata çağırmazlarsa eve para getiremiyor, sonra çocuklara hayatta başarı teknikleri anlatıyor.

-Babam işe gidince büyük ağabeyimiz onu taklit ederdi, delik bir çorapla pantalonun ceplerini çıkarır, dört kardeşi karşısına alıp "Dürüst olun, evinize haram lokma sokmayın" diye anlatırken, biz de gülerdik. Annem kızardı, "Babanızla alay etmeyin.O, hem dürüst hem de çalışkandır" derdi. Yan evde iki kardeş var, onların babası zengin. Babaları birahane işletiyor, ama adamda her numara vardı,kumar falan oynatırdı. Bizim yeni hiç bir şeyimiz olmadı,hep o ikisinin eskilerini kullandık.O amca mahalleden geçerken biz 5 kardeş ayağa kalkardık çünkü bize bahşiş verirdi.Babam eve gelince ayağa kalkmazdık. Çünkü hediye, para falan hak getire. Ağabey biz babamı kaybettik. Altı ay içinde yandaki baba da öldü, yandaki baba iki çocuğa 5 katlı bir apartıman, işleyen birahane, dövizler ve araziler bıraktı. Bizim baba ne bıraktıbiliyormusunuz?

-Ne bıraktı?

-Bakkal veresiyesi ve konuşmalarını bıraktı : "Evladım işinizi dürüst yapın, hakkınız olmayan parayı almayın..."falan filan. Ağabey aradan 15 yıl geçti, diğer 2 kardeş cezaevindeler, ne ev kaldı ne birahane. Ailesi dağıldı.

Biz 5 kardeş, beşimizin Keçiören de taksi durağında birer taksisi var hepimizin birer ailesi, çoluk çocuğu, hepimizin birer dairesi var. Geçenlerde büyük ağabeyimiz bizi topladı ve dedi ki :

"Asıl mirası bizim baba bırakmış."

Hepimiz ağladık. 5 kardeş taksiciliğe başladığımızdan beri,taksimetrenin yazmadığı 10 krş.u evimize sokmadık. Her şeyimiz var Allah'a şükür.

Çok duygulandım, veda ettim, tam ineceğim:

-Dur ağabey,asıl bomba şimdi.

-Nedir bomban?

-Nerede oturuyoruz biliyormusun? O iki kardeşin oturduğu 5 katlı apartmanı biz aldık. 5 kardeş orada oturuyoruz.

Evladınıza ne araba bırakırsınız, ne ev, ne de başka bir miras. Evlada sadece değer kavramları bırakırsınız. Bakın iki baba da evlatlarına değer kavramları bırakmışlar."

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, Ahmet Şerif İzgörenSüpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, Ahmet Şerif İzgören
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
 09 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Fizik kanunlarına göre, iki şey aynı anda bir arada olmaz. Eğer beyninize olumlu düşünceyi yerleştirirseniz, olumsuz düşünce oraya yerleşemez.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)
Aysel, bir alıntı ekledi.
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Adamın biri, iş için hayvanat bahçesine başvurmuş, “Maymunumuz öldü, sadece maymun kadromuz boş. Kabul edersen buyur” demişler. Bizimki kabul etmiş. Bir maymun postu giydirmişler, asgari ücretle işe başlamış. İş iyi, gıdaya da para vermiyor, bütün gün simit, fıstık vs. Bir gün yanlışlıkla yan kafesle arasındaki kapı açık kalmış içeri aslan girmiş! Bizimkisi mesaiyi unutup panik içerisinde “imdat yok mu kurtaran!” diye bağırmaya başlamış. Aslan durmuş “Kardeşim tek işsiz sen misin?” demiş.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Bütün Alıntıları Göster

Ahmet Şerif İzgören ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Kişisel gelişim adı altında ben duygunu besle işte başarılı ol, herkesi ez ama bu arada mutlu ol mottosunu aşılayan bir çok yazara inat İNSAN oluşturmaya çalışan harika bir yazar. Sohbet eder gibi anlatan,yaşamda huzur da önemlidir, merhamet duygunu asla kaybetme, inancın hep yerinde dursun ama çabala, sen Türk'sün ezelini unutma diyen, kendi deyimi ile "Gişisel Kelişime" dönen sektörde hala "Kişisel Gelişim" için uğraşan, internette "hadi yaaaa!!!" diye okuduğunuz şehir efsanelerini kitaplarıyla bize ilk tanıtan hoca. tekrar yazıyorum ve tek kelime ile özetliyorum "hoca"

kendisi çok iyi ve başarılı bir insan ve başarılı bir yazar, bir çok kitabını okudum ve baya sevdim. herkesin okumasını tavsiye ederim.