Muhammed Emin Yıldırım

Yazar 9,3/10 · 62 Oy · 20 kitap · 153 okunma ·  66 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Muhammed Emin Yıldırım
  • Unvan:
    Siyer Araştırmaları Uzmanı
  • Doğum:
    Erzurum Horasan 1973

Yazar İstatistikleri

66 okur beğendi.
62 puanlama · 27 alıntı
0 haber · 10.638 gösterim
153 okur kitaplarını okudu.
136 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
15 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Muhammed Emin Yıldırım'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Muhammed Emin Yıldırım'ın Biyografisi

1973 Erzurum, Horasan’da doğdu. İlk, orta ve liseyi memleketi Erzurum’da bitirdi ve sonra İstanbul’a geldi. Hem o yıllarda ve hem de sonrasında medrese ilim tahsiline başladı ve devam ettirdi. 1999 yılından sonra Mısır’da İslami ilimler - Arapça’yı kapsayan ve 5 yıl boyunca sürecek olan çalışmalarla başladı. O yıllardan önce İstanbul’da bir vakıf şubesinde islami çalışmalara başlamıştı. 1999 yılından beri Hizmet vakfında bu çalışmalar devam etmektedir. Genel ağırlıklı olarak siyer ve sahabe üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Muhammed Emin Yıldırım'ın Kitapları Kitap Ekle

3. Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam (Vahyin İniş Sürecinde Şahsiyet Eğitimi)
9,1/ 10  (8 Oy) ·  16 Okunma
9,8/ 10  (5 Oy) ·  12 Okunma
6. Efendimiz'in Havarisi ve İhlas (Abidesi Zübeyr b. Avvam (r.a.))
10,0/ 10  (4 Oy) ·  9 Okunma
10. Vahyi Hayata Taşımak (Yüz Cevapla Kur'an Nedir?)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  5 Okunma
şeyma özaslan, bir alıntı ekledi.
26 Haz 2015

'La ilahe' diyen biri; "ben ret ediyor, kabul etmiyorum; rububiyette, uluhiyette, sevgide, ümitte, rızıkta yani hayatın her alanında Allah'a ait olan bir hakkı, O'nunla paylaşmaya çalışan her ilahı, otoriteyi, ideolojiyi, kurumu reddediyorum." demiş oluyordu.

Böyle net bir biçimde imha edilen tüm sahte ilahların yerine;" 'illallah' sadece Allah'ı biliyor, onu tanıyor, ona iman ediyor ve onu hayatımın yegane sahibi ve mutlak idarecisi olarak kabul ediyorum." ikrarında bulunuyordu.

Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 99)Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 99)
Namütenahi, bir alıntı ekledi.
15 Ağu 20:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Evladınıza güzel manaları olan isimler veya bilinen birilerinin ismini koyarsanız, aslında çocuğunuza o isim sahibine benzemesi için fiili bir dua etmiş olursunuz.

Arslan Pençesi / Hamaset Kahramanı Sa'd b. Ebi Vakkas, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 23 - Siyer Yayınları)Arslan Pençesi / Hamaset Kahramanı Sa'd b. Ebi Vakkas, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 23 - Siyer Yayınları)
şeyma özaslan, bir alıntı ekledi.
21 Ağu 2015

Bir yapıda başarılı olabilmek için karşılıklı güven duygusunun istenilen düzeyde olması şarttır. Eğer orada bulunan insanlar birbirlerine hep; "Acaba işin içinde ne var? Acaba olayın iç yüzü nasıl?" gibi şüphelerle bakarlarsa orada ciddi bir başarının elde edilmesi imkansızdır.

Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 185)Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 185)
Gülhan, bir alıntı ekledi.
20 Haz 23:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Ya Eyyuhe'l Müzemmil, Kumi'l leyle illa kalite.../ Ey örtülere bürünen! Gecenin bir kısmı haricinde kalk..."
"Ya Eyyühe'l Müddessir! Kum fe enzir... / Ey bürünüp sarınan! Kalk ve uyar..."

Risalet Davasının Annesi Hz. Hatice, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 113)Risalet Davasının Annesi Hz. Hatice, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 113)
Suskun/ca, bir alıntı ekledi.
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İman eden için namaz Allah'ın günün beş ayrı vaktinde kendinden istediği bir ibadet; imanın tadına varan için ise Allah ile buluşma, O'na kavuşma, Rabbi ile dertleşme ve konuşma imkanıdır. Böyle olduğu için de imanı en fazla tadan bir beşer olan Efendimiz (s.a.v) için namaz; gözünün nuru ve aydınlığıdır.

Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin YıldırımEfendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım
Seda Çınar, bir alıntı ekledi.
 10 Ağu 17:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ancak gerçek manada seven, gerçek manada sevilir." Eğer Efendimiz ashabını ölümüne bir sevda ile sevmeseydi, Ashab asla ölümüne bir sevda ile O'nu sevemezlerdi. Demek ki o sevdayı ortaya çıkaran en önemli vesilelerden biri Efendimiz'in (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) sahabeye olan sevgisi idi.

Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 125)Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 125)
Namütenahi, bir alıntı ekledi.
14 Ağu 22:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Zaman, sadece geçmişin bir malumat edinme için okuyup, avunma zamanı değil, o bereketli sayfalardan ilham alarak çağın sahabisi olma zamınıdır.

Arslan Pençesi / Hamaset Kahramanı Sa'd b. Ebi Vakkas, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 154 - Siyer Yayınları)Arslan Pençesi / Hamaset Kahramanı Sa'd b. Ebi Vakkas, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 154 - Siyer Yayınları)
Yar, bir alıntı ekledi.
 29 Oca 2015 · İnceledi · 8/10 puan

İman
İman eden, Allah'a kul olur, imanın tadına varan Hz. İbrahim gibi Halil, Hz. Peygamber gibi de habib olur.

Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 20)Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 20)
Gülhan, bir alıntı ekledi.
21 Haz 00:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Ellibeş yaşındaki Hatice'ye düşen, koşan eşinin terleyen Anlı'nı silmek, ayağa batan dikenlerin kabattığı yerleri temizlemek; şefkat ve merhametle yürekte oluşan fırtınaları dindirmekti.

Risalet Davasının Annesi Hz. Hatice, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 123)Risalet Davasının Annesi Hz. Hatice, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 123)
Seda Çınar, bir alıntı ekledi.
08 Ağu 09:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seven sevdiğinin yolunda olur; seven sevdiğinin istediği şekilde olur; seven sevdiğinin hoşlanacağı işleri yapar; seven sevdiğinin sevmediklerini terk eder... Dolayısı ile hem sevdiğini söylemek, hem de sevdiğinin kabul edemeyeceği işleri yapmak, o sevgiyi sadece dilde kalan bir hale düşürür.

Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 43)Efendimiz'i Sahabe Gibi Sevmek, Muhammed Emin Yıldırım (Sayfa 43)
Bütün Alıntıları Göster

Muhammed Emin Yıldırım ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.