1000Kitap Logosu
128 syf.
·
8/10 puan
J. P. Sartre ve Varoluşçuluk
Varoluşçuluk felsefesinin en büyük sorunu; anlaşılamaması. Bu felsefeyi mantık/akıl temelinde anlatmak, mantıksal bir kurguda açıklamak kolay değil. Daha çok ne olmadığı üzerinden bir anlatım var. Her görüşten biraz içinde barındıran bir felsefe, ya da bazen bir inanış gibi algılanabiliyor. İlk ağızdan 'Varoluşçuluk' u anlamak isteyenlerin okuması gereken ilk kitap. Günümüz sanat, siyaset ve gündelik yaşamda bu felsefenin ne kadar etkin olduğunu görebilmek için kaynak kitap olarak tavsiye edebilirim.
Varoluşçuluk
8.3/10 · 2.295 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
56 syf.
·
8/10 puan
Adı gibi yalın bir hikaye
Yalın Tutku
Yalın Tutku
Annie Ernaux
Annie Ernaux
Yazım tarzı olarak Duras a benzettim.Sağa sola sapmadan , süslü kelimelere ihtiyaç duymadan yaşanan hisleri aktarabilmek sevdiğim bir yol. İlk okumamdı , diğer eserlerini hemen sıraya aldım. Kısa sürede sade , yalın bir eser okumak isterseniz.Bu ekolün iyilerinden.
Yalın Tutku
8.1/10 · 118 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
10/10 puan
Bal gibi yetişkin kitabı
Çocukluğunda okumamış olan arkadaşlar, çok fazla zaman kaybetmeden okuyunuz. İnsanın tutarsız yaşamını, anlamsız egolarını bir çocuk sadeliği ve dürüstlüğü ile okumak istemez misiniz? Evet o zaman okuyun.
Küçük Prens
9.1/10 · 176,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
308 syf.
·
7/10 puan
Gerek var mı?
Sinemaya uyarlanan edebiyat eserlerinden biri daha. Yazarın her yazdığı okumaya değer, fakat okuma sırasında ben sona koyardım. Filmini izlerseniz yeterli. Körlükle başlayıp diğer vurucu eserleri okumak yazarı tanımak için yeterli. Belki seriyi tamamlamak için eğlence için okunabilir.
Kopyalanmış Adam
8.2/10 · 2.007 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
336 syf.
·
7/10 puan
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
Varoluşçu Felsefe ile ilgilenen kişiler için tavsiye edilebilecek bir eser. Felsefeyle ilgili biraz okumanız varsa kolaylıkla okuyabilirsiniz, hiç ilginiz yoksa bence biraz zorlanabilirsiniz. Bu kitap temel alınarak çekilen filmde oldukça etkileyici. Ama tabi ki kitabın yeri ayrı. İyi okumalar.
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Farklı bir yazım tekniği ile yazılmış , kolay okunan ve hiç bilinmeyene yolculuk ettiren bir roman. Şiir sevenler için roman\şiir tadında ilginç bir deneyim olabilir.
İpek
8.3/10 · 140 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Camus ,geçtiğimiz yüzyılın en büyük düşünürlerinden . Modern insanın "neden varım ?" , "hayat amacım ne?" vb sorularını derinden işleyen bu kitabı insan genç yaşta okumalı.
Yabancı
8.1/10 · 85,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle