Giriş Yap
zhala Moffa
@Zhalanaz
Öretmen
19 okur puanı
22 Oca 19:12 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
En ürkütücü vahşet,ülkedeki herkesin fiziksel,zihinsel ve ruhsal güçlerini kullanma konusunda isteksiz olmasıdır. En değerli,en iyi ağaçlardan oluşan milyonlarca hektar ormanımız olduğunu düşünelim. Bu orman,korunmaz ve temizlenmezse halka ne faydası olur?
Reklam
Düşünce,irade ve ruh veremleri de vardır. Gençlerimizin neredeyse hepsi bulaşıcı bir hastalık olan ruh veremine yakalandılar. On sene sonra yaratıcı hayatın eşiğini geçmek zorunda olan bu kişiler arasında ruh vereminin yayılmasına kayıtsız kalamayız. Mücadele etmemiz gerekiyor.
Bir,iki hatta üç büyük nehir bile olsa ülke halkına yetmez! Her köyün kendi kaynağı,gölü,deresi çeşmesi ve kuyusu olmalıdır. Aynı şey insanların manevi susuzluğu için de geçerlidir. Her yörenin kendi halkı,hayat kaynağı olan kuyulardır.

Okur takip önerileri

İrem
@ireemiazhala Moffa ile benzer
BUKRE MİHRİ
@sevdaaliimzhala Moffa ile benzer
selin
@__mirlivazhala Moffa ile benzer
Daha fazla göster
Gerçekten de kahraman olan yüce bir kişi,yıldırım gibidir. Fakat kitleler,kil veya samam yığını değildir. Onlar,yıldırım düşüren buluttur. Bulut elektiriğe doymuşsa yıldırım düşecektir. Bulutta elektirik yoksa yıldırım hiç görünmeyecektir. Bulut sadece su buhatı halinde kalacaktır...
Değerli bir atasözü "Yeni zaman yeni şarkılar demektir" der. Nesiller değişiyor,yenileniyor. Beraberinde yeni kavramları,yeni heves ve gerksinimler getiriyorlar. Bu yeni nesle,artık güncelliğini kaybeymiş yönetim şekilleri zorla dayatılmaz. Yeni nesillerin hayatının temeline akılcı,adil ve sağlam bir devlet yönetimi koyulmalıdır.
Reklam
2
10
99 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42