Ahmet Yasin Zincir

Ahmet Yasin Zincir tekrar paylaştı.
Betimlemenin muhteşemliğine bakın!
Nasıl yaramaz çocuklar okulda kendi halinde bir insanı rahat bırakmazsa, nasıl onu habersizken çimdikler, yüzüne gözüne kum atarlarsa hayat da beni öyle üzüyor... Bittim artık!
Sayfa 204 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 15. basımKitabı okuyor
Reklam
Ahmet Yasin Zincir tekrar paylaştı.
(Cezaevinde, kendisi gibi sosyalist arkadaşlarıyla her toplantıda olduğu gibi fikirlerini konuşurlarken, her seferinde ateşli konuşmalar yapan bir komünist, kendi öz menfaatlerinden sıyrılmış bu insanların ne kadar kıymetli olduklarını, hatta insanüstü bir varlık olduklarını anlatır. Ardından kapı açılır da koğuşa sadece birkaç tane yeni karyola gelince, bunları anlatan kişi, kendi eski karyolasını atar ve herkesin bakışları arasında gider ve yeni karyolalardan birini kapar.) Kolektif ruh, ferdin şahsına, şahsi rahatlığına ve menfaat kaygısına ilişkin olan hallerde demek ki bütün kuvvetini kaybediyordu. İşe yaramaz bir cihaz haline geline geliyordu. Ama bu küçük olay nedense beni çok üzdü ve düşündürdü. Acaba hayat, onun dilediği gibi akar da, bir gün bu kapılar açılır ve ona: - Buyur arkadaş! Artık söz senindir, vaat ettiğin dünya cennetini yap! derlerse ne olacaktı! Tabii o zaman bu küçük karyola büyüyecek, büyüyecekti. Süslü, ipekli yatak odalarına, köşklere, saraylara inkılab edecekti.
Sayfa 325Kitabı okudu
Ahmet Yasin Zincir tekrar paylaştı.
Haritası ya da pusulası olmadan yabancı denizlere sürüklenmiş gemi gibiyim. Ama şimdi artık ben de yönümü bulmak istiyom.
Sayfa 15 - İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
863 syf.
·
Puan vermedi
·
14 günde okudu
Shantaram
ShantaramGregory David Roberts
9.1/10 · 1.592 okunma
Reklam
Ahmet Yasin Zincir tekrar paylaştı.
Bu alıntıya kalbimi bıraktım
Kitaba karşı hemen hemen karşı konulmaz bir tutkum var; hiç durmadan okumak, öğrenmek, kendi kendimi yetiştirmek peynir ekmek kadar kesin bir gereksinim benim için.
Sayfa 40 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
Ahmet Yasin Zincir tekrar paylaştı.
15 diyelim ona
İnsanlar sekiz yıl süreyle okula gidiyorlar, ama hiçbir şey öğrenmiyorlardı.
Sayfa 169 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
493 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.