1000Kitap Logosu
Asuman D.
Asuman D.
Asuman D.
TAKİP ET
Asuman D.
@_Asuman_
Öğretmen, Ekonomist
•Gazi Unv. '15 - | •Anadolu Unv. '20 - İİBF | •Atatürk Unv. '21
Trabzon
Ankara
172 okur puanı
30 Ağu 2019 tarihinde katıldı.
89
Kitap
4
İnceleme
269
Alıntı
131
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Asuman D.
Kaza Dedektifleri'ni inceledi.
312 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Havacılık merakınız varsa ve uçak kazaları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz okuyabileceğiniz güzel bir kitap. Ağırlıklı olarak kayıp Malezya uçağını (MH370) konu almış. Benim gibi havacılık okuyanlar için kitaplığınızda bulunması gereken özel bir kitap.
Kaza Dedektifleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Asuman D.
İstanbul Treni'yi inceledi.
244 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Çok arada kaldığım, elimde sallandırdığım, karakterlerin fazla oluşu, bir olaydan diğerine atlayan ve kurgusunda begenmediğim yerleri olan kitap oldu. Başında anlamadığım ortalarında biraz beğendiğim ve sonra bende kopan bir kitap. Ne sevdim ne sevmedim... Eğer farklı bir yazar tanımak, farklı bir kalemden çıkmış kitap okumak istiyorum derseniz okumanızda bir sakınca yok hatta sizin için daha iyi olur.
İstanbul Treni
6.4/10
· 423 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Asuman D.
Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat'ı inceledi.
116 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
MUSİBETNAME
Lise de okurken Edebiyat derslerinde öğretmenlerimizin anlattığı kitap, fakat o zamanlar şimdi ki gibi çevirisi ve basımı bu kadar iyi değildi. Neyse, Taaşuk-ı Talat ve Fitnat, Batı edebiyatı tarzında yazılmış ilk Türkçe romanlardan biri ve Osmanlıca harflerle basılmış ilk roman fakat kimi zaman kurgusal hatalar içeriyor. Ki okuyunca herkes fark edebilir. Acılı bir aşk romanı olması, Talat ve Fitnatın kavuşamamasına çok üzüldüm. ( Spoiler :) ) Ragıbe ve Fitnatın dudaktan öpüşmüş olmasına şaşkınım... (Spoiler) Peki Talat'ın Fitnat için kadın kılığına girip nakış öğrenmesi? Ah bu nasıl bir erkek böyle dedirtti. :) Genel anlamda kurgusal hatalar hariç beğendim. Okumanızı tavsiye ederim...
Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Asuman D.
Türk Sivil Havacılık Tarihine Damgasını Vuran Uçak Kazaları'ı inceledi.
270 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
Bu kitap, son yolculuğunu gökyüzünde yapanlara adanmıştır...
"Aklı bir karış havada" olan havacılık tutkunlarının yakınen tanıdığı bir isim kendisi. YouTube da illaki bir uçak kazası yada uçaklar ile ilgili bilgi videolarına denk gelmişsinizdir. Özenle araştırılmış, fotoğraflı ve bu konuda bilgili kimseler ile fikir alışverişi yapılmış, Türk Sivil Havacılık Tarihine ışık tutan bir kitap olmuş, vaaov diyebileceğiniz bilgiler var içerisinde, içerisindeki damga vurmuş uçak kazalarını resmen yaşıyor, resmen duygulanıyorsunuz. 10/10 bir kitap.
6