1000Kitap Logosu
hatişşş
hatişşş
hatişşş
TAKİP ET
hatişşş
@_htice6
öğretmen
yüksek lisans
24 okur puanı
13 Şub 23:41 tarihinde katıldı.
20
Kitap
14
İnceleme
43
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
hatişşş
Gün Olur Asra Bedel'i inceledi.
400 syf.
·
8 günde
·
Puan vermedi
Savaşın insanlar üzerindeki etkisini fazlasıyla hissettiren, fakirlik, çaresizlik ve bir grup insanın dayanışmasını işleyen bir kitap. Kitabın baş kahramanı Yedigey. Her insan hayatta bir kez bile olsun böyle bir insanla karşılaşır bence hayattan bir karakter. Kitabın dili çok güzel lakin bazı eski hikayeler beni pek etkilemedi belkide kültür farkından. Yalnız şunu fark ettim ki yeter ki devlet bir insana sen suçlusun desin. Her şekil o insan suçlu oluyor. Ne kadar da aciz yaratıklarız. Bu durumu Abutalip in başına gelenlerden çıkarabiliriz. Keyifli okumalar.
Gün Olur Asra Bedel
8.6/10
· 27,7bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
hatişşş
Çocuğun Keşfi'yi inceledi.
384 syf.
·
31 günde
·
Puan vermedi
Kitap Montessori eğitim yaklaşımını detaylı bir şekilde ele almış. Yaklaşımın sınıfta uygulanması, çıkışı, materyalleri hatta etkinlikleri hakkında ayrıntı bilgiler içeriyor. İlgi duyarsanız okunması keyifli bir kitap.
Çocuğun Keşfi
8.3/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
hatişşş
Kültürel Atamız Homeros ve Odysseia'yı inceledi.
164 syf.
·
30 günde
·
2/10 puan
Odysseia nın maceralarını anlatıyor. Ama bu kitap beni çok tuttu isimlerin okunuşu olayların hızlı ve anlamsız geçişi beni kitaptan uzaklaştırıp araya bir sürü kitap almama neden oldu. Tamam mistik olayları anlatıyor ne anlam bekliyorsun dedin ama yine bir sınırı, bir yolu olmalı bence. Bazı sayfalarda kaybolup gittim. Bana göre değil.
Kültürel Atamız Homeros ve Odysseia
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
hatişşş
İlkögretmen'i inceledi.
62 syf.
·
9/10 puan
Bir nefeste biten anlamlı, hayatın içinden kesitler sunan çok güzel bir hikaye. İç hesaplaşmalar ve itirafların olduğu anları içinde barındıran sade anlatımıyla okuma keyfi veren bir kitap. Mutlaka okumalısın!
İlkögretmen
9.0/10
· 3.278 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
hatişşş
Steve Jobs Gibi Düşünmek'i inceledi.
176 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Steve Jobs un çalışma hayatını, iş disiplinini ve hayata bakışını akıcı bir şekilde anlatmış kitap. Vazgeçmeyen, kaybeden ama en önemlisi tekrar tekrar kazanan bir adamın sözleriyle zenginleşmiş kitap. Jobs hayattaki boşlukları fark ederek ve başkalarının istekleri yerine kendi yolunda ilerlemenin başarının anahtarı olduğunu söylüyor bize. Kitaptaki olaylar arası geçiş yok gelişi güzel sıralanmış ama okuması keyifli bir kitap.
Steve Jobs Gibi Düşünmek
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
hatişşş
Anne - Baba Çocuk İlişkisi ve Eğitim Yaklaşımı'ı inceledi.
164 syf.
·
7 günde
·
5/10 puan
Anne baba için önerilerle başlayan kitap, yazarın eğitim hakkındaki düşünceleriyle devam ediyor. Eğitim yaklaşımlarına yönelik kaynak oluşturabilecek bir içeriğe sahip değil. Eğitim hakkındaki içerikler çok yüzeysel. Kitabın sonunda anlamadığım dini ve ruhani bölüm gereksiz buldum. Kütüphaneden alıp okudum. Ebeveynlerin sorularına cevap verilebilecek nitelikte bir kitap değil. İyi okumalar dilerim.
1
hatişşş
Bana Bilgiçlik Taslayan Adamlar'ı inceledi.
144 syf.
·
5 günde
·
9/10 puan
Kadının hakkını aramaya devam ettiği şu günlerde bu tarz kitaplara ihtiyacımız var. Erkeğin hegomanyasında yaşam mücadelesi veren kadınların hak arayışından bahseden kitap fikirlerimiz için gerekli bilgiler sunuyor. Farklı açılardan düşüncelere itiyor. Kadın hakları arayışında çözümün kadında değil erkeğinde kadının yanında olması gerektiğini ve kadına karşı yapılanların yıllar içinde nasıl da normalleştirildiğini çok güzel bir dille anlatılmış. Bazı olaylardan alıntılar gerçekten insanın insana nasıl böyle kötü, akıl dışı davranabildiğini düşündürüyor. Kitapta bir üniversitede kız öğrencilere saldırı ve tacizlerin olmaması için akşam saatlerinde kampüste gezmemeleri söyleniyor. Bunun üzerine kız öğrenciler akşam saatlerinde erkek öğrencilerin yurttan çıkmamasını öneriyor. Erkek öğrenciler özgürlüklerine nasıl böyle bir kısıtlama getirebilirler diye tepki gösteriyorlar. İşte biz kadınlar yıllardır böyle yaşıyoruz.
Bana Bilgiçlik Taslayan Adamlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
2