1000Kitap Logosu
Fadime Yıldırım
Fadime Yıldırım
Fadime Yıldırım
TAKİP ET
Fadime Yıldırım
@_siyahbeyaz_
Beni sorarsan? Bildiğin gibi, yaşayıp gidiyorum işte… Bazen cümle alem birlikte, bazen yapayalnız içimde
Duisburg
293 okur puanı
09 Haz 2018 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
341
Kitap
32
İnceleme
1.363
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Fadime Yıldırım
Kral Kaybederse'yi inceledi.
384 syf.
·
35 günde
·
8/10 puan
Kitaba başlamamla bitirmem arasında uzun bir zaman geçti. Kitaptaki ana karakter Kenan beyi bir türlü sevemedim. Kenan beyin eşi Handan ve metresi Fatoş hanımlara ise içten içe sinir oldum. Hayatı sadece yakışıklılık, kadın ve para olarak algılayan Kenan bey sonunda doğru yolu bulsa da biraz geç kalmış sayılır… Gülseren hanımın kitapları gerçek yaşanmışlıklardan yola çıkarak yazıldığı için “vay be” dedirtecek türden oluyor genelde. “Hayat böyledir işte. Bir kapıdan girer, öbüründen çıkarsın. Göz açıp kapa yana kadar geçer gider hayat.”
Kral Kaybederse
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Fadime Yıldırım
Kuşlar Yasına Gider'i inceledi.
248 syf.
·
7 günde
·
8/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Genel anlamda ben kitabı beğendim. Kurduğu basit ve kısa cümleler insanı okumadan bıktırmıyor. Ben daha çok kitabın konusunu beğendim. Buram buram Anadolu, gelenek görenek, ataya olan saygı. Kısacası bizden birisiymiş gibi hissettirdi bana. Kitabın bazı yerlerini burayı sanki daha öncede okumuştum yine mi tekrarlamış desem de büyük ölçüde sıkmadı beni. Herkese iyi okumalar.
Kuşlar Yasına Gider
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Fadime Yıldırım
Yokuşa Akan Sular'ı inceledi.
87 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Bir Mustafa Kutlu kitabının daha sonuna geldim. Bir puzzle gibi hikayeyi parçalara bölmüş ve her bölümün sonu bir önceki hikayeye bağlanıyor. Anadolu’dan taşı toprağı altın olan İstanbul’a gelen Bican’ın hayata tutunma hikayesi anlatılıyor. Okunmaya değer içinizi ısıtacak bir kitap.
Yokuşa Akan Sular
7.7/10
· 1.654 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Fadime Yıldırım
Kapıları Açmak'ı inceledi.
182 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Yine çok güzel bir Mustafa Kutlu kitabını bitirmiş bulunuyorum. Kitabın bende bıraktığı duygular taze iken bir şeyler yazmak istiyorum. Kapıları açmak; bazı kapılar sonuna kadar açıkken bazıları neden hep kapalı olur? Neden ne yaparsak yapalım bazı kapıları aralayamayız bile? Oysa ki kapıları kapatanda açanda O değil mi, yüce Yaradan. Zehra, Cihan ve Kemal üçlüsü arasında yaşanan bir hikaye. Zehra bir sabah ezanı sonrası kaderini değiştirmeye karar verdi. Kapılar yeniden açılsın diye mücadele etti. Çok çabaladı başardı da ama... Çerez tadında bir kitap okumanızı tavsiye ederim.
Kapıları Açmak
8.5/10
· 1.582 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
144 syf.
·
6 günde
·
8/10 puan
3 bölüm ve 16 kısa hikayeden oluşuyor değirmen. Her bir hikayede başka bir konu işlenmiş. En temiz yönüyle aşk, fakirlik (her daim baş tacı olmuş o dönem yazarların), adaletsizlik ve zenginin fakiri ezişi. Yazarımız yaşadığı döneme öyle güzel ışık tutuyor ki. Kendinizi bazen o hikayenin içinde baş kahraman olarak bulabilirsiniz yada ben olsaydım kesinlikle onu öyle bitirmezdim diyebileceğiniz bir duruma sokuyor sizi. Keyifli okumalar.
Değirmen
7.9/10
· 26,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Fadime Yıldırım
Sarı Mendil Mavi Oya'yı inceledi.
400 syf.
·
16 günde
·
9/10 puan
İlk kitabın ismini okuduğumda nasıl bir hikaye çıkar bu başlığın altından diye düşünmüştüm. SARI MENDİL MAVİ OYA sevdanın ateşle imtihanı. Evet okudum bitti hatta son bir kaç sayfayı döne döne tekrar okudum. Acaba bir şeyler mi kaçırdım diye. Sonu olmamış hocam o kadar ateş de yandıktan sonra bari sonu mutlu son olsaydıya. Spoiler vermemek için buraya bir kaç cümle koyuyorum: Besle kargayı oysun gözünü. Sen ne kadar plan yaparsan yap Allah’ında bir planı var. Varın artık gerisini siz kurgulayın... Şimdiden bütün gönüldaşlara iyi okumalar.
Sarı Mendil Mavi Oya
OKUYACAKLARIMA EKLE
2