Adamkarga
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Adamkarga
@adamkarga
Blog Yazarı, Öykü Yazmaya Özeniyor,
İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü
İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü
kitabının sözde yazarı
harita
Rize
v3_profil_bos
70 okur puanı
gecmis
11 Haz 2016 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
pin
Sabitlenmiş gönderi
54 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
İlk Ama Son Olmamasını Umduğum Kitabım
20 kısa öyküden oluşan ve tek solukta okunabilecek kısacık bir öykü kitabı :) Ayrıca son bölümde kitaptaki bir öyküden uyarlanan çizgi roman çalışması da mevcut. 10 puanı hayallerimin ilk adımı olduğu için veriyorum ^^
İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
v4_retweet_dolu
Adamkarga
tekrar paylaştı.
Buğra
ucnokta_yatay-1
Kazıdan elde ettiği hazinesi bir intihar ipiydi. Sakin ve ezbere hareket ediyordu. İşine yıllarını adamış usta bir cellat edasıyla tereddüt etmeksizin kendisini astı ağaca. Boğazını saran ip nefesini keserken karşı koymadı. Kalbi son seferine hazırlanırken suyun içinden bir güzellik çıkıverdi. O zaman Hasan'ın zihninde sevda türküleri çınlamaya başladı. Güzellik, kuru dudaklaryla Pala Hasan'ın son nefesini öptü hasretle.
Adamkarga
ucnokta_yatay-1
Bir keresinde babam Cellili Mustafa'nın dualarına kulak misafiri olmuş. "Ya Rab, Cemil'e bir koyun sürüsü ver, ya Rabbi Cemil'e bir sürü keçi ver, ya Rab bi Cemil'e onlarca at ve yüzlerce inek ver" diyerek Kâbe'nin önünde dua ediyormuş. Babam birkaç kez daha onun bu dualarına kulak misafiri olunca dayanamayıp "Mustafa niye kendin için hiç dua etmiyorsun?” diye sormuş. Cellili Mustafa gülümseyip "O beni tanıyor. Bana bir şey vermez. Cemil yabancı değil, yakınımızdaki köyde oturur" demiş.
318 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.