Giriş Yap
nazari aklın yokluğunu anlıyoruz da; ya amelî akıl? o nerede?: üslûp ve âdâp..
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Eğer ahlaksa bu yalnız kıyafetle şart değildir. Mesela bol çarşaf giyen kadınların içinde kötüleri yok mudur? Şık bir kadın adap ve terbiye içinde giderken, niçin itiraza maruz kalsın?
Mehmet Akif Ersoy
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Yükselme arzusunun zalimliği
Çabuk iletişimin ve e-maillerin gayrişahsi doğası, insanları yalıtır ve yabancılaştırır. Aşırı çalışma ve her an küçülme tehdidi stres yaratır. Ve nihayet buradan benmerkezli bir popüler kültür üretilir, artık iyiliğin adap ve erkânı değil, yükselme arzusunun zalimliği iş başındadır.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
youtube.com/watch?v=EASpOOep0ps videolu izlemek için Tektir Teki Sever Tek şeker attım ve karıştırdım, çayım deminde Tek kibrit ile yaktım, tütün yine sol elimde Tek tek çıkılır da merdivenler , normal ritminde Tek çeviririm anahtarı, kapı kilidin de Tek olanı ister kalbim, esir nefsim elinde, Tek kurşun kalemim vardır, silgisi de elimde Kalemim güzelliği ise, gönülden gönüle Allah Tektir, sever tek olanı; beni hep sevse Kalbim coşmak ister, olmak ister zikir halinde Her anahtarla açamazsın, öyle her kilidi Kalbin anahtarı kimlerin elinde ola ki Kalp hastalık olup da, maneviyatı bozulur Mürşidi kamiller vardır, hepsi kalp doktorudur Açar kalp kilitlerini, kalbi zikre vurdurur Tövbedir Mürşidimin ilk etapta tavsiyesi Adap, zikir verir işte bu iş, kalp tasviyesi Ehli Sünnettir, ehlidir işin; nefs terbiyesi Günahlarına pişman olana dost tavsiyesi; Kahta'nın köyüdür Menzil'dedir kolay adresi İstanbul Tepeören Kasri Arifan Camisi İki bölgede bulunur, çoktur da halifesi Mürşidimdir, Seyyiddir Gavs-ı Sani Abdülbâki; Sultanım Seyyid Muhammed Raşid'in Halifesi Ebu Bekir Sıddık'tır Nakşibendilerin Piri Peygamberimizden'dir Nakşibendi Silsilesi Barış Sağlam
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
185
1.845 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.5