Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
 15 Eki 14:29 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bugün pazar. Anafarta'dan çıkan İngiliz, Fransız askerleri ilerliyorlar.

Her satır bir hançer, her nokta bir kurşun gibi beynime saplanıyordu. Yüreğimi kaplayan bir acı göğsümü yakıyordu. Fransızlar toplarla tüfeklerle saldırıyordu, peki bizim neyimiz var, bir göğüs, bir pazu, işte bu kadar.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 46 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 46 - Parıltı Yayıncılık)
Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
15 Eki 14:23 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yeniliğe çabuk alışmazsın fakat alışırsan bırakamazsın.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 45 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 45 - Parıltı Yayıncılık)
Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
15 Eki 11:22 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ezdikçe mağrur, ezildikçe meyus olma! Daima didin ve öğren, daima iste ve yüksel.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 24 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 24 - Parıltı Yayıncılık)
Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
 15 Eki 11:17 · Kitabı okudu · 7/10 puan

-"Uyan! Yeryüzü seni ve oğullarını bekliyor. Cihana kan ver, can ver... Yürü ve alemi arkandan sürü."

Heyecan ile uyandı. Hanku daha uykuda idi. Usulca karısının alnından öptü. Baltasını beline astı. Topuzunu omuzuna aldı. Bıçağını kemerine soktu, çadırdan çıktı.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 21 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 21 - Parıltı Yayıncılık)
Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
15 Eki 01:06 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tükenmez düşmanları, tükenmez savaşları, tükenmez kanları düşün ve bu çilelerin sebepleri kalbinde, dimağında coşsun ve durulsun.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 9 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 9 - Parıltı Yayıncılık)
Bünyamin Müftüoğlu, bir alıntı ekledi.
15 Eki 00:58 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ey yurttaşım! Senin boynuna geçirilmek istenen esaret halkası ne bir gem, ne bir tasmadır. Boyunduruk altında olduğun halde, sen üşürken düşman ocakları için sana odunlar, sen aç iken düşman sofraları için sana buğdaylar taşıtacaklar. Gençleri kanda, tazeleri göz yaşında boğmak istiyorlar.

Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 7 - Parıltı Yayıncılık)Çağlayanlar, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 7 - Parıltı Yayıncılık)
Ruh Adam, Çağlayanlar'ı inceledi.
14 Eki 08:45 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Öğretmen olsam bütün öğrencilerime okuturdum bu kitabı hatta imkanım olsa hepsine hediye ederdim. İçinde öykülerde hem özeleştiriler hem de övgüler var, tarih sevenler için çok faydalı bilgilerde var. Okurken bazen hüzünlendim bazen de gururlandım. Yazarın önsözü bile bir manifesto niteliğinde. Bana kitap soran herkese öneriyorum...

Oxretmen, bir alıntı ekledi.
16 Eyl 16:06 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Sizin görüşünüz olan insanların ebediyen birbirleriyle hoş geçinmeleri devrini daha çok zaman idrak edemeyeceğim. İnsanların kalbinde hırs ve menfaat fikri mevcut oldukça savaş tehlikesi de baki kalacaktır.

Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 103)Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 103)
Oxretmen, bir alıntı ekledi.
16 Eyl 16:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Temiz ev olmayınca sağlam sıhhat ve sağlam fikir olamaz.

Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 63)Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 63)
Oxretmen, bir alıntı ekledi.
16 Eyl 16:04 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Dünya yüzünde halis bir ırk bir soy mevcut olmadığı gibi sanatta da saf bir üslup yaratilamamistir. Bütün sanat eserleri birbirinin taklitidir. Mesele bu taklitlere bir milletin kendi dehasindan ekleyecegi yeniliklerin güzelliklerin kıymetidir.

Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 55)Gönül Hanım, Ahmet Hikmet Müftüoğlu (Sayfa 55)