1000Kitap Logosu
Ahmetcan D.
TAKİP ET
Ahmetcan D.
@ahmetcandvc
•Mihman. •3S~Saygı,Sevgi,Sadakat~
Lisans
Kayseri
28 Mayıs
67 okur puanı
10 Eki 11:04 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
89
Kitap
12
İnceleme
90
Alıntı
51
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Ahmetcan D.
İncir Kuşları'ı inceledi.
328 syf.
Soykırım
Her yıl Temmuz ayının ilk haftasında Srebrenitsa katliamı adında bir soykırım haberi okuruz. Bizzat gidip görme imkanı bulduğum Balkan topraklarında yakın geçmişte sırf Müslüman oldukları için katledilen, tecavüz edilen ve toplu mezarlara gömülen binlerce Boşnaklı Müslüman kardeşimiz var. Aradan 26 yıl geçmesine rağmen her yıl yeni kemikler çıkmakta. Kendi sitemde [ * (OKUYUP DESTEK VERMENİZİ RİCA EDERİM) ahmetcandvc.wordpress.com/2021/07/10/49-mars-... * ] yer verdiğim soykırımı, Sinan Akyüz bu kitabıyla gerçek hayattan esinlenerek yazmış. Okurken bir kez daha orada gördüklerimi hatırladım, içim ürperdi. Muhteşem bir kitap.
İncir Kuşları
8.9/10
· 17,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
121
Ahmetcan D.
tekrar paylaştı.
Ahmetcan D.
bir alıntı ekledi.
Özgürlük Diyalektiği
“Kendilerini özgürlük alanları olarak sunan Google ve sosyal ağlar panoptik biçimlere bürünüyorlar. Bugün gözetleme, genelde sanıldığı şekliyle özgürlüğe saldırı şeklinde gerçekleşmiyor. İnsanlar kendilerini daha ziyade gönüllü olarak teslim ediyor panoptik bakışa.”
1
26
Ahmetcan D.
tekrar paylaştı.
El Alem Belası
İnsanların ne dedikleriyle ilgilenmekten kendi iç sesini duyamaz hale gelmiş o kadar insan var ki, bırakın cesaretle adım atmayı saplandıkları yerde aldıkları nefesten müştekiler.🖋
1
26