Dilara

472 syf.
1/10 puan verdi
·
7 günde okudu
okunmaması gereken kitaplar
Kitabın filmi yapılınca çok fazla önüme düşmeye başladı. Ben de merak ettim, bu kitap neymiş hem de genç/çocuklar neler okuyor dedim ve kitabı kütüphaneden alıp okudum. İyi ki para verip satın almamışım. Gerçi bir üniversitenin kütüphanesinde bu denli basit bir kitabın bulunması da ayrı bir soru işareti. Gerçekten vakit kaybıydı kitap. Kısa bir sürede okudum çünkü edebi hiçbir vasfının olmayışı bir oturuşta 100 sayfa bile okutabiliyor. Her şeyi geçtim, bu kitabın ergen kesime okutulmaması lazım çünkü bir katil zanlısını sevimli, korumacı, yakışıklı yani genç kızların ideali olacak bir erkek karakter olarak yazmışlar. Bu karakter bence psikopat, kızı sürekli kıskanıyor, en ufak olayları abartıyor. Sahiplenme adı altında kızı yönetiyor. Kızın oğlanın her dediğine düşmesi, gerçek hayatta bir tane yakın arkadaşı yokken sanaldan tanıştığı birine bağlanması, aşık olması ve sanki metroyla bir duraktan bir durağa gider gibi yanına gitmesi... ve nice saçma detaylar. Bir öğretmen adayı olarak bu tarz kitapların popülerleşmesi, gençlerin bu tarz hayatlar yaşamak istemesi gerçekten içler acısı buluyorum. Dün de filmini izlemiş bulundum, o da ayrı bir fiyaskoydu. Eğer kitabı okumaya ya da filmi izlemeye niyetlendiyseniz, aklı başında hiçbir bireye önermem. Bugün de Wattpad'in kaldırıldığını duydum, olması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir filtrelemeden geçmeden böyle kitapların yazılması engellenmeli.
3391 Kilometre
3391 KilometreBeyza Alkoç · İndigo Kitap · 201817,9bin okunma
Reklam
wattpad +8
Çok şükür diyorum. Evet belki de saklı cevher olan bazı kalemlerin ortaya çıkmasına vesile oldu ama kötü etkileri iyilerden fazla...
Oğuz Aktürk

Oğuz Aktürk

@distopikokur
·
4g
wattpad kapatıldı!
Wattpad nasıl bir platform ve neden erişime engellendi? Alıntılarla Yaşıyorum Youtube kanalımdaki yeni videoda anlattım: ytbe.one/xMtHiOTWAO4 Bugüne kadar çocukları psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyen, erkeğin kadın üzerindeki tahakkümünü meşrulaştıran ve içeriğinde tacizi normalleştiren hikâyeler barındıran Wattpad uygulamasını hep eleştirmiştim. Wattpad bugün Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği’nin 12 Temmuz 2024 tarihli 2024/6507 sayılı kararıyla erişime engellendi.
Dilara

Dilara

, bir kitabı okumaya başladı
Halime Kaptan
Rıfat Ilgaz
7.7/10 · 3.882 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Dilara

Dilara

, bir kitap okudu
472 syf.
1/10 puan verdi
·
7 günde okudu
3391 Kilometre
Beyza Alkoç
8/10 · 17,9bin okunma
172 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.