• Durup dinlenmeden şunu diyorum hep ;" Ben ,seni ilk gördūğümde sevdim."Asla ve asla tesadūf diye bir şeyin olduğunada inanmıyorum.

  Ben seni gördūm ,ve kendime çektim ,sarıldım ve kokunu ezberime aldım...Bundan daha ötesi var mı ?
 • Gün içinde bitirdiğim kitaplardan bir taneside bu oldu . Kitap o kadar samimi ve duygu dolu yazılmış ki bitmemesi mümkün değil. 🤓 içinde ; sizi ısıtacak huzur verecek, tebessüm ettirecek çok sayfa var. Nacizane yorumum bu
 • Çok kolay vazgeçildim her zaman...
  Şimdi bu kadar kolay vazgeçmeme şaşırmayın.
 • Yazar: https://1000kitap.com/neslihaaann
  Hikaye Adı : Göbekten Dünya
  Link: #30261628

  -Sekoooo! Buraya gel çabuk çok çişim geldi ay kalkamıyorum çabuuk!
  -Siboş ama artık yeter, gerçekten bilerek yaptığını düşünmeye başlıyorum. Yahu yarım saatte bir çişe gidilir mi!?(O zaman sen hamile kal da seni de görelim diyecek...)
  -Çok konuşma Seko, kolaysa gel de sen taşı 9 ay bu kocaman göbeği! Gel çabuk altıma yapacağım.
  -(Yine yanılmadım.) Geldim Siboş geldim.

  Şu annem alem kadın ya. Hayır içerde küçücük yere sıkışmaya çalışan ben ama sürekli isyan eden annem! Neymiş efendim tekmelerim canını acıtıyormuş da, artık yedi aylık olmuşum da, mesanesine baskı yapıyormuşum da, çişi ondan çok geliyormuş. Yeme bizi anneee. Hava sıcak, içim yanıyor diye diye Türkiye’nin bütün su stoklarını tükettin. Babam görmüyor olabilir ama ben her şeyin farkındayım. Geçen gün oğlanın canı muzlu pasta çekti diyerek gece gece babamı yatağından kaldırdın. Anne ben muz sevmiyorum anla artık şunu! Her yediğinde “bunu bana yapma anneee!” diyerek bağırıyorum ama sen “ayy oğlanı hıçkırık tuttu,” diyorsun. Bu böyle olmaz anne. Her işini beni kullanarak yaptırıyorsun, buna bir son ver lütfen! Hele bir doğayım ben göstereceğim sana bunları. Of ama ne zaman bitecek bu işkence ya? Ben burada çok sıkıldım. Sizin babamla olan didişmeleriniz bile sarmıyor artık beni. Hayır babamı da hiç anlamıyorum. “Aslan oğlum benim babası gibi Beşiktaşlı olacak,” diye tutturuyor. Beşiktaş ne ya? Bizim kütük Bayburt’ta değil miydi? Aaa kütük dedim, dur bunu hemen hafızama kaydedeyim de unutmayayım. Sanırım yeni bir kelime daha öğrendim. Off anne yapma ya. YİNE NE YİYORSUN ANNE? YER KALMADI BURADA SIKIŞTIM!

  -Ay Seko şuna bak oğlan nasıl tekmeliyor.
  -Karnı açıkmış demek Siboş, çocuğumu neden aç bırakıyorsun sen ya? Şuna bak açlıktan delirmiş çocukcağız.
  -Seko duba gibi oldum. Oğlun hiç doymuyor ki. Daha ne kadar yiyeceğim ben ya şuna bak çok çirkin oldum. Hayır bir de hiçbir kıyafetim olmuyor artık. Selma Bodrum’a gitmiş. Bikinili po... (Ağlamaya başlar.)

  Ah anne ya bir de ağlıyorsun! Şurada sıkıştığım için dönüp duruyorum, tekmeliyorum. Sen de her seferinde acıktım sanıyorsun. Asıl ben duba gibi oldum ben! Aldığın kıyafetleri git bir beden büyüğüyle değiştir bari. Bu gidişle hiçbiri olmayacak üstüme çünkü!

  -Seko az gel yastığımı düzelt.
  -Siboş bu çocuk kaç aylık oldu ya? Hayır 9 ay hiç bitmek bilmedi de...
  -Ne demek istiyorsun sen? Rahatsız mı oldun yani benden? Alt tarafı bir yastığımı düzelt dedim ya bırak istemiyorum.
  -Hayatımın anlamı, aşkım, ben oğlumu dört gözle bekliyorum ya hani ondan sordum.(Yersen)
  -Yaaa aşkımm gerçekten mi? Çok güzel bir baba olacaksın buna inanıyorum.

  Ya annem ne kadar da tatlısın. Hayır her defasında babama nasıl kanıyorsun anlamıyorum. Şu babamın suratına bir baksan anlayacaksın. Ah baba ah. Sen de az değilsin. Anneme söylenip durduğuma bakma doğduğum zaman en çok sana çektireceğim. Bezimi değiştirmek için her altımı açtığında üstüne işeyeceğim!

  -Ya Siboş biz bu çocuğun adını neden hala düşünmedik?
  -Hadi isim düşünmeye başlayalım. Benim aklımda bir şeyler var.
  -Neymiş onlar?
  -Behlül olsun mu? Bence çok nostaljik.
  -Yok efendim! Allah korusun ilerde yengesine aşık olur filan! Aman aman.
  -Seko bazen çok komik oluyorsun ya. Gülmekten öleceğim. O zaman hmm Alparslan olsun ya. Bence çok karizmatik. (Kahkaha atmaya devam eder.)
  -Siboooş! Patronumdan nefret ettiğimi biliyorsun. Gidip oğluma onun ismini mi vereceğim? Ayrıca ben ne isim koyacağımızı buldum.
  -Ne olacakmış Seko?
  -UMUT olsun. Adı gibi yaşasın oğlum. Bizim umudumuz olsun. Herkesin umudu olsun. Kendi umudunu da hiç kaybetmesin.
  -Seni çok seviyorum biliyor musun?
  -Ben de seni çok seviyorum.

  Umut mu? Behlül’den iyidir ya. En azından sınavlarda kodlaması daha kolay olur. Neyse şey bu arada ben de sizi çok seviyorum..