İnşirah, bir alıntı ekledi.
17 Mar 15:27

EZELİ VE EBEDÎ GERÇEK
Kâbe yalnızca dünyanın değil, kainatın merkezidir. Her namaz kılan ezeli ve ebedi gerçekliğin tek mümkün ifadesine ulaşan davranışı göstermiş oluyor. Her oruç tutan yaratılmış yaratıkların tek mümkün konumunun ne olduğunu belirtmiş oluyor. Her zekat veren dünya hapishanesinden kurtuluşun tek mümkün yolunu genişletiyor. Her kelime-i şehadet getiren Alfa ve Omega arasındaki, ilk ve son arasındaki hakikati ikrar ediyor.

Neyi Kaybettiğini Hatırla, İsmet Özel (İklim yay.)Neyi Kaybettiğini Hatırla, İsmet Özel (İklim yay.)
Alperen Tekin, bir alıntı ekledi.
10 Mar 00:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yeni Kudüs/Cennet
21:1 Bundan sonra yeni bir gökle yeni bir yeryüzü gördüm. Çünkü önceki gökle yeryüzü ortadan kalkmıştı. Deniz de yoktu artık.
21:2 Kutsal kentin, yeni Yeruşalim’in gökten, Tanrı’nın yanından indiğini gördüm. Güveyi için hazırlanmış süslü bir gelin gibiydi.
21:3 Tahttan yükselen gür bir sesin şöyle dediğini işittim: “İşte, Tanrı’nın konutu insanların arasındadır. Tanrı onların arasında yaşayacak. Onlar O’nun halkı olacaklar, Tanrı’nın kendisi de onların arasında bulunacak.
21:4 Onların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak. Çünkü önceki düzen ortadan kalktı.”
21:5 Tahtta oturan, “İşte her şeyi yeniliyorum” dedi. Sonra, “Yaz!” diye ekledi, “Çünkü bu sözler güvenilir ve gerçektir.”
21:6 Bana, “Tamam!” dedi, “Alfa ve Omega, başlangıç ve son Ben’im. Susayana yaşam suyunun pınarından karşılıksız su vereceğim.
21:7 Galip gelen bunları miras alacak. Ben onun Tanrısı olacağım, o da bana oğul olacak.
21:8 Ama korkak, imansız, iğrenç, adam öldüren, fuhuş yapan, büyücü, putperest ve bütün yalancılara gelince, onların yeri, kükürtle yanan ateş gölüdür.” (...)
-
21:22 Kentte tapınak görmedim. Çünkü Her Şeye Gücü Yeten Rab Tanrı ve Kuzu, kentin tapınağıdır. 21:23 Aydınlanmak için kentin güneş ya da aya gereksinimi yoktur. Çünkü Tanrı’nın görkemi onu aydınlatıyor. Kuzu da onun çırasıdır.
21:24 Uluslar kentin ışığında yürüyecekler. Dünya kralları servetlerini oraya getirecekler.
21:25 Kentin kapıları gündüz hiç kapanmayacak, orada gece olmayacak.
21:26 Ulusların görkemi ve zenginliği oraya taşınacak.
21:27 Oraya murdar hiçbir şey, iğrenç ve aldatıcı işler yapan hiç kimse asla girmeyecek; yalnız adları Kuzu’nun yaşam kitabında yazılı olanlar girecek.
-
22:1 Melek bana Tanrı’nın ve Kuzu’nun tahtından çıkan billur gibi berrak yaşam suyu ırmağını gösterdi.
22:2 Kentin anayolunun ortasında akan ırmağın iki yanında on iki çeşit meyve üreten ve her ay meyvesini veren yaşam ağacı bulunuyordu. Ağacın yaprakları uluslara şifa vermek içindir.
22:3 Artık hiçbir lanet kalmayacak. Tanrı’nın ve Kuzu’nun tahtı kentin içinde olacak, kulları O’na tapınacak.
22:4 O’nun yüzünü görecek, alınlarında O’nun adını taşıyacaklar.
22:5 Artık gece olmayacak. Çıra ışığına da güneş ışığına da gereksinmeleri olmayacak. Çünkü Rab Tanrı onlara ışık verecek ve sonsuzlara dek egemenlik sürecekler.

(Vahiy-Revelation)

İncil, Anonimİncil, Anonim
Alperen Tekin, bir alıntı ekledi.
10 Mar 00:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

1:8 Var olan, var olmuş ve gelecek olan, Her Şeye Gücü Yeten Rab Tanrı, “Alfa ve Omega Ben’im” diyor.

(Vahiy-Revelation)

İncil, Anonimİncil, Anonim
Ferhat Nas, bir alıntı ekledi.
09 Mar 15:04

Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler
Torbanın bi yüzünde ( Centaurian alfabesini çözebilen herkesin okuyabileceği ) büyük harflerle MEGAMARKET GÜMRÜKSÜZ SATIŞ MAĞAZASI, BRASTA LİMANI, ALFA CENTAURI. UZAYDA YÜKSELEN FİYATLARA KARSİ SİZ DE YİRMİ İKİNCİ FİL GİBİ YAPIN - HAYKIRIN! yazılıydı.

Otostopçunun Galaksi Rehberi, Douglas AdamsOtostopçunun Galaksi Rehberi, Douglas Adams
ecitah, bir alıntı ekledi.
08 Mar 00:19 · Kitabı okuyor

Alfa
...
Öldürmekten daha ağır bir - şey..
Niçin anlayorsun.

Dokuza Kadar On, Özdemir Asaf (Sayfa 25 - YKY)Dokuza Kadar On, Özdemir Asaf (Sayfa 25 - YKY)
irem subaşı, Kültür'ü inceledi.
03 Mar 22:19 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Alfa bilim dizisi hakkını vermiş en az zihin kadar sevdim. Kitapta h er bölüm başka bakış acılarıyla başka konularla farklı alanlarda uzmanlaşmış yazar ve sanatkarların eserini tek kapakta toplamış. 13. Bölüm kesinlikle favorim oldu . Içinde oldukça çok kitap önerisi var ama çoğu türkçeye çevirilmemiş eserler.hayata farklı açılardan dabakmanızı sağlayacak bir kitap ,tavsiye ederim

irem subaşı, Kültürün Darwincileşmesi'ni inceledi.
28 Şub 11:13 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Alfa bilim dizisi severek takip edip bitirmeyi umdugum her kitabinın her sayfasından bilgi taşan bir dizidir ancak bu kitabın alfa dizisini haketmediğini duşünüyorum, özellikle ayni dizinin dost ve düşman bakteriler kitabini yeni bitirmisken.
Kitap zihin isimli kitap gibi her bölumunün farklı yazarlar tarafından farkli bakış açısıyla ele alınıyor.richard dawkinsin ünlü eseri gen bencildir kitabının yanısıra susan blackmore mem makinası kitabina da bolca atıfta bulunulmuş. Memetik evriminin baslangici ve üzerine neden bu kadar az calisma olduğu sorgulanmış. Dili oldukça sıkıcı, bilim kitaplarına aşinayım ama terimsel kelimeler nadiren kullanılmış. Farklı bir bakış acisi yahut yeni bir bilgi için doğru adres sayílmaz

Barış Ağca, Nietzsche'yi inceledi.
 20 Şub 09:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Alfa yayınlarından çıkan Karl Jaspers'ın "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?" kitabı ile aynı kitapdır. Çevirmeni de aynı olup her iki kitap arasında fark yoktur. Özenli ve yeni bir çevirisiyle tekrar okumak isterdim.

Yıllardır kitap alışverişini çok büyük oranda internetten yapan ve idefix, d&r, babil, kitapyurdu, bkm, inkilap, eganba gibi pek çok siteden alışveriş yapmış bir insan olarak yayınevlerinin fiyat ve indirim politikalarına artık hakimim diyebilirim. Aşağıdaki liste yayınevlerinin indirime giderken sıklıkla uyguladıkları indirim oranlarıdır. Eğer girdiğiniz sitede ilgili yayınevinin kitapları karşısında yazan orandan daha az bir oranla indirime girmişse biliniz ki ya yanlış dönemdesiniz ya da yanlış sitede.

Can % 35
Ayrıntı %35
Doğan Kitap %30
Kırmızı Kedi %40
Jaguar %40
Aylak Adam %40
YKY %35
İş Bankası %35
Siren %40
İletişim %27
Alfa %35
İnkılap %35
Destek %40
Metis %25
Zeplin %40

* Aklıma geldikçe listeye ekleme yapacağım.