Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Enver Paşa mütevazı bir ailenin çocuğudur. Bugünkü Romanya'da kalan Kili şehrinden gelmedir. Annesi ve babası son derece fakirdi ancak altı kardeşin hepsi de askerlik başta olmak üzere iyi eğitim görmüştür. ilginç olan Enver Paşa'nın lisan ve sanat konusundaki...devamını okuSayfa 44 - Kronik Kitap 1. Baskı
Tarih
Fakat kimse ortaya çıkıp: "Nereye gidiyoruz, memleketi nereye götürüyorsunuz?" diye, soramıyordu, sormak yürekliliğini gösteremiyordu. Doğunun alışık olduğu uyuşuk bir kadercilikle susuyordu. Çünkü padişahtan ve onun hafiyelerinden korkuyorlardı.
1000k
Devlet idaresinin iyi işlemediğini, suistimallerin alıp yürüdüğünü memurların ve subayların maaşlarını alamadıklarını, buna karşılık Saray'a mensup sırmalı hafiyelerle, dalkavuklarına maaşlarından başka keseler dolusu altın verildiği haberini aldıkça; Sultan Hamit'e aslında pek de güçlü olmayan güvenimiz büsbütün sarsılıyordu.
1K
Düşman İzmir'e çoktan çıkmış, vatanın bağrına hançerini dayamıştı. Fakat onu kurtaracak Türk bulunmuştu. Bu büyük Türk, benim aziz arkadaşım Atatürk'tü.
Atatürk
Bazı olaylar, yarım yüzyılı bulan bir geçmişin unutulan bulutları arasında yitip gitmişlerdir. Şimdi onları ben de hatırlayamıyorum. Fakat hafızamda öyle çizgiler kalmıştır ki, bu unutuş perdesi onları henüz silememiştir, silemeyecektir.
Hayata Dair
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.