Nurbahar Pirdal, Osmanlının Son Yılları'ı inceledi.
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

2.Meşrutiyet ve Cumhuriyetin başlarını anlatan bir kitap.Kitabın adını okuduğumda bildiğimiz tarih konulardan bahsesecek diye düşünüyordum. Ama kitap beni ters köşe etti.Kitap bu dönemde toplumsal sorunların ne olduğu,günlük hayatta bize öğretilmeyen konular üzerinde duruyor ve kitabın her bir sayfasını okurken yüzüme şamar yemiş gibi hissediyordum.Kitap dipnotlarla ve kanıtlayıcı örneklerle desteklenmiş.Osmanlının Son Yılları, bana yeni bilgiler kattığın için teşekkür ederim.

Ferdi Bişkin, bir alıntı ekledi.
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Kafiye
"Geldi kafiye gitti safiye"

İstanbul'un 100 Latifesi, Ali Şükrü Çoruk (Sayfa 66 - Kültür A.Ş.)İstanbul'un 100 Latifesi, Ali Şükrü Çoruk (Sayfa 66 - Kültür A.Ş.)
Ferdi Bişkin, İstanbul'un 100 Latifesi'ni inceledi.
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

İstanbul'un fethinden başlayarak yakın geçmişe kadar çeşitli kaynaklarda anlatılagelmiş latifelerden (şaka ya da fıkral) oluşan, İstanbul'un Yüzleri Serisi'nin 48. kitabı. Kitaptaki bazı başlıklar latifeden ziyade, yaşanmış olayları aktarıyor. 100 latife kronolojik bir sıra izliyor. Kaliteli sayılabilecek bir baskısı olan kitapta, İstanbul ve latifelerde geçen bazı kimselere ait fotoğraflar da yer alıyor. Kısa sürede okunabilir. Kitapta daha iyi latifeler olabilirmiş gibi geldi. Çünkü bazıları okunduktan sonra "Eeee!" dedirtti.