Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Muhammed Ali Gürbüz

Muhammed Ali Gürbüz
@aligurrbz
Sıkı Okur
Kişisel Gelişim Yazar & Eğitmen Hedef, Başarı, Liderlik ve Motivasyon ~ Canlı yayınlarımıza misafir olmak, katılmak ve ücretsiz eğitimlerden haberdar olmak için @ aligurrbz adlı ınstagram hesabımı takip edebilirsin!
Yazar
597 okur puanı
Ekim 2022 tarihinde katıldı
youtube.com/@aligurrbz
aligurrbz
Reklam
İslam aleminin birliğine ve beraberliğine oruçlarımızın ve dualarımızın kabulüne, zulüm altındaki müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması duası ve niyazıyla ramazan bayramımız mübarek olsun. 🌹🇹🇷
ÇAĞIMIZIN İMKÂN VE ŞARTLARINI İYİ BİLMELİYİZ!
İnsanoğlu, insanlık tarihinin hiçbir döneminde günümüz çağının sunduğu fırsat ve imkânlara sahip olmamıştır. Dün teknolojinin olmadığı bir dönemde insanlar doğduğu coğrafyanın sunmuş olduğu kıt imkânlar içerisinde mevcut bulunan işlerden iş seçip yaşamını sürdürmek zorundaydı. Bugün ise bir uçak ile dünyanın bambaşka bir coğrafyasına gidip adını bile henüz duymadığımız işlere girişebiliyor. Yeri geliyor işlerinde dünya çapında başarı da sağlayabiliyor. Bir şekilde günümüz çağının sunduğu fırsat ve imkânlardan payına düşeni alabiliyor. Tek yapmamız gereken dışarıda bunca vaktimizi alacak boş işler varken; dünyadaki teknolojik gelişimi ve dönüşümü takip etmeli, sorgulamalı, kendi bildiklerimiz ile yetinmeyip, bu kadar fırsat ve imkânlardan beslenerek, kendimizi geliştirip hareket hâlinde olmalıyız.
Sayfa 35

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
NEDEN BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ?
Yaşamınız boyunca daima güçlü nedenleriniz olmalıdır. Çünkü herhangi bir hedefe ulaşmaya girişmeden önce güçlü nedenlerinizi düşünmeniz çalışmalarınızda daha sıkı ve özverili olmanızı sağlayacaktır. Mümkün olduğu kadarda yaşamınızın her anında ve özellikle yorulduğunuz durma anlarınızda neden bu yola çıktığınıza dair amacınızı sorgulamalısınız. Bu sorular size daima güçlü nedenlerinizi hatırlatarak güç ve enerji verecektir. Özellikle şu soruyu kendinize sormanızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. “Beni her sabah ayağa heyecanla kaldıracak güçlü bir nedenim var mı?” Bu soruyu daima kendinize sorarak, güçlü nedenlerinizi bulmalı ve hatırlamalısınız!
Sayfa 28
Kendimizi Yeterince Tanıyor Muyuz?
İnsanoğlu olarak bizler diğer tüm canlılardan farklı olarak kendi yaşamımızda tercihler yapma, fırsatları değerlendirme ve istediğimiz kararları vermek gibi pek çok şeyin özgürlüğüne ve hakkına sahibiz. Buna karşın diğer canlılardan bu kadar üstün özelliklerimizi kullanırken ne kadarını kendimizi tanıma bilinciyle kullanıyoruz? Kendimiz için faydalı olduğunu düşündüğümüz şeylerin uzun vadede bize sağlayacağı faydadan ne kadar eminiz? Hayattan ne istediğimizi gerçekten iyi biliyor muyuz? Kendimizi yeterince tanıyor muyuz?
Sayfa 22
Reklam
#GELİYOR_GELMEKTE_OLAN! #BAŞARACAK O KADAR ÇOK ŞEY VARKEN!📚 #HEDEF ✓ #BAŞARI ✓ #LİDERLİK✓ #MOTİVASYON ✓
BAŞARI NE DEMEKTİR?
Başarılı insanlar aslında başarı kavramına bir tanımdan ziyade bir yaşam biçimi olarak bakanlardır. Onlar mutluluğun sonda değil yol üzerinde olduğunun da her zaman bilincindedirler. Cahit Zarifoğlu der ki: “Bir duruşu olmalı insanın; bir bakışı, bir anlayışı, bir aşkı, bir davası olmalı…” işte başarılı insanlarında hayata karşı bir duruşu, bir tutkusu, bir hedefi, yaşamlarında oluşturdukları belirli bir düzenleri ve rutinleri vardır. Başarılı insanlar, azimlidirler; hırslı değillerdir. Çünkü onlar hedeflerine ulaşabilmek için kendilerini yiyip bitirmezler. Hedefleri yolunda ilerlerken mücadelelerinin yanı sıra yaşamlarında olup biten küçük mutluluklarında tadını çıkarmasını ve anı yaşamayı bilirler. Başarılı insanların mutlu bir aile ve çevreye sahip olduklarını da görürsünüz. Başarılı insanlar kendisine, ailesine, çevresindeki insanlara ve insanlığa umut aşılayabilen, gerektiğinde onlara ilham olabilen ve onlara hayaller kurdurabilmeyi başaran insanlardır.
Sayfa 21
BAŞARI NE DEMEKTİR?
Doğan Cüceloğlu, “Var Mısın?” adlı kitabında der ki “İçinde büyüdüğüm ortamda başarımın diğerleriyle kıyaslanarak belirlendiğini öğrenmiştim. Başarının sonuçta değil, süreçte yaşandığını anlayıncaya kadar uzun süre acı çektim. Başkalarının, özellikle “büyüklerin” gözünde beğenilmenin, takdir edilmenin önemli olduğunu düşünürdüm. Herkes beni takdir ederken neden içimi boş ve hayatımı anlamsız bulduğuma bir türlü akıl erdiremezdim. Yalnızlığımın çevremde konuşacak arkadaşım olup olmamasıyla ilgili olduğunu sanırdım; çevremde bir sürü insan varken iliklerime kadar yalnız hissettiğimi görünce ye dek. Hayatımda kendim olarak var olmam gerektiğini anlamak acı günlerin sonunda keşfettiğim değerli bir kazanım oldu.”
Sayfa 20
CANLI YAYIN
Yaşamınızı değiştirecek "Çağımızın imkan ve şartlarını iyi bilmeliyiz!" Konulu canlı yayın kaydını izlemek için 👇 youtu.be/t-T4HEgX2cs?si=...
Reklam
BİR NEFES ALMAK GİBİYDİ HAYALLERİMİZ!
Bir nefes almak gibiydi hayallerimiz... Belki de hedefimiz ve hayat mücadelemiz… Taviz veriyoruz pek çok kez hayatın güzelliklerinden… Belki de en sevdiklerimizden ama en çok da kendimizden…
Sayfa 130
İş Hayatında Başarı Üzerine Notlar
Hedeflerimiz mümkün olduğu kadar tek ve net olmalıdır. Tüm enerjimizi hedefimiz üzerine verdiğimiz durumda başarı şansımız artacaktır. Başarısızlığın nedenlerinden birisi de fazla kazanç ve bir şeyleri erken elde etme hırsı nedeniyle kısa süreler içerisinde 2-3 defa değişen hedeflerdir. Bu tatminsizlik duygusunu yenemediğimiz ve sabredemediğimiz sürece zaman ve emek kaybını engellemek mümkün değildir. Bu nedenle günün sonunda da elimize hiçbir şey geçmeyebilir.
Sayfa 124
CANLI YAYIN
"Öğrenilmiş ya da öğretilmiş çaresizlik" üzerine bakış açınızı degiştirecek canlı yayını izlemek için 👉 youtu.be/WV_DCsEzSP4?si=...
96 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.